Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

ben bu markayla gebe kaldım kızlar silik gordugum ılk gunden koyu olana kadar 3 gun calıstık :) darısı sıze :) gonlumuzce olsun her sey :)

cnm ozaman sen bana yardimci olursun.. fotolari biraz geriye gidersen goreceksin pozitif oldu ama biraz silikti. bn yinede gunu degerlendirdim. cift cizgiden sonra ne kadar sonra calistin ??

çok sağol canım cevap için.. evet bende adet düzensiz bilemiyordum ozaman ben sipariş vereyim bakalım tekrar sağıol arkadaşım

çok sağol canım cevap için.. evet bende adet düzensiz bilemiyordum ozaman ben sipariş vereyim bakalım tekrar sağıol arkadaşım

rica ederim tatlım. ne demek. eğer farklı bir sorun yoksa yumurtlama gününü yakaldığın an hamile kalırsın inşşallah güzel haberlerini duyarız.

selam kızlar bir sorum olacaktı. ovülasyon tarihini hesaplarken son adet tarihinin ilk günü baz alınıyorya benim geçen ay adetim şöyle oldu 19 nisanda sancılandım birazcık geldi 21sine kadar leke gibi bi var bi yok geldi sonra 21inden sonra adetim söküldü 5 gün normal adet gördüm. şimdi övülasyonu hesaplarken nisan 19unu mu yoksa 22 sini ni baz alayım. birde adetim 31 günde bir gelir yani ondan önceki ay 17martta gelmişti. bilenlere sorulur.. bir de 3 gündür çok uykum geliyor bide sol kasığımda batmalar var ayakta uyuyor gibiyim

rica ederim tatlım. ne demek. eğer farklı bir sorun yoksa yumurtlama gününü yakaldığın an hamile kalırsın inşşallah güzel haberlerini duyarız.

çatlama sorunu var canım oyüzden yumurtllama olup olmadığını anlayamıyorum inşallah kalırım hemen hayırlısı olsun tekrardan ilgin için teşekkür ederim

mrb canım. 22. günü baz alacaksın hayatım bu tarihten hesapla. ondan önceki leke adet değil adet öncesi böyle lekeler gelebiliyor. şu an tam yumurtlama günlerindesin . Kasıklarındaki batma yumurtlama gününde olduğunu gösteriyor bence. bu günleri değerlendir. batımız aynı bir gün oynuyor benimde kasıklarımda batma var. iki gün önce ovulasyon testinde çift çizgiyi gördüm. bu bir kaç gün hamile kalman için en verimli günler.

çok sağol ya ben düşünüp duruyorum bebiş tutsun diye mayısın ilk haftasından itibaren ve bu hafta bitene kadar değerlendireceğiz. bakalım hepimizin hayırlı haberleri olur inşallah :)

çok sağol ya ben düşünüp duruyorum bebiş tutsun diye mayısın ilk haftasından itibaren ve bu hafta bitene kadar değerlendireceğiz. bakalım hepimizin hayırlı haberleri olur inşallah :)

rica ederim hayatım. ben geçen ay adet bitiminden sonra tam 14. gününde kasıklarımda batma sık idrara çıkma gibi belirtiler hissediyordum. ya hamileysem bile çok erken bi belirti diye kafam kurcalanıp durdu. sonra bu ay aynı gün batma olunca anladımki yumurtluyorum ben :))) adet olmazsam 5 gün geçince test yapıcam. erken asla yapmayı düşünmüyorum :))

yarın doktor kontrolüm var, yumurta gelişimine bakcak, çok heyacanlıyım, inşallah bir sorun kalmamıştır, bir de benim şu iğrenç foşur foşur akıntım bugün nerdeyse bitti denecek kadar azdı? neden acaba? fitiliin bir tanesi bitti, bugün kullanmadım, diğerini hala kullanıyorum ama, acaba o pis iğrenç foşur foşur akıntıyı biten diğer fitil mi yapıyordu, yoksa mikroplarım bittiğinden mi oldu analamadım, fikri olan var mı kızlar?

kızlar gittim doktora, doktor iltihabik hiç bir durum kalmadığını, ve hormon testi sonuçlarımın normal olduğunu söyledi, yumurtalığıma baktı, sol yumurtalığın büyüyor dedi, brezeeeyy biliyor musun bunun anlamını? 11 mm büyümüş dedi, ben bugün adetimin 12. günündeyim, benim bildiğim adetin 11-14. günü arası bebek tutma ihtimali en yüksek günlerdir, ama doktor bana 13-14. günler iki gün üst üste gir ilişkiye dedi, ben bir panik yaptım, acaba geç mi kalmış olurum? pazartesi günü de gel bakalım yumurtan atmış mı dedi? o ne demek peki? dışarı ne atıyor ki anlamadım ben yaaaaaa:26::26:

selam kızlar
ben de salı günü yani adetin 6. günü smear testi ve yumurtalık kontrolü için gittim.
herşey gayet normal dedi. dr.her 2 yumurtalık ta aktif dedi ve endometrium yanlış anlamadıysam 6 mm filan dedi.
3-4 ay deneyin eşinle.9. ve 21. günler arası günaşırı şeklinde tavsiyede bulundu.
hormon testlerim de iyiymiş.verilen referans değerlerine göre de hepsi makul düzeylerde.
ben bi de rutin kan tahlillerimi de yaptırdım ayrıca.orda da tiroid hormonuna kan şekerine vs.bakıldı.
yabi görünürde bir sorun yok .
yaşımdan dolayı endişelerim var olduğunu söyledim ancak.dr. testleri normal gördüğü için yaşımın hiiiç üzerinde durmadı.tabi şimdilik:)) bu 3-4 ayda olmazsa o zaman durmak zorunda kalıcaklar.tabi eşlerimizin de durumu önemli malum.onların da belirli bi süreden sonra test yaptırmaları şart.
3-4 ay sonrasında bi ilaçlı film çekebiliriz tüpler için dedi.
internetten ovulasyon testlerimi de aldım.20 adetlik olandan.
yarın 9. gün itibari ile başlayayım diyorum bakalım.
biraz da kendimi serbest bırakmaya stres yapmamaya karar verdim.
sziler neler yapıyosunuz bakalım .

hastalandım ya(((17.günüm bugün.normalde 21 gün döngüm.ama hep stress.dr.dedi yumurtan var diye ama.olmayınca olmuyo demekki.hayırlısı bakalım artık..
stres kesinlikle çok önemli canım.elinden geldiğince rahatolmaya çalış.21 günlük döngü için ne diyo dr.un.normalmiymiş bu kısalıkta olması.

selam bayanlar bende aranıza yeni katıldım hamile kalmak istiyorum bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım.11. günden itibaren yapmaya başladım döngüm 30 günde bir düzenli oluyorum.11. gün koyuydu fakat tam değildi siliklik vardı az da olsa.daha sonra giderek silikleşmeye başladı akıntımda pek kalmadı.bugün 17. ci günüm daha test yapmadım sizce koyulaşır mı??? yapmaya devam edeyim mi yoksa ben erken mi yumurtladım hiçbişey anlamadım yardımcı olur musunuz cift cizgileri göremicem galiba (((

canımmm , doktor kontrolünü ihmal etmediğim için tebrikler. testlerinin normal olduğunu ben de söylemiştim yahuuu

yumurta ile ilgili soruna gelince ; bu ay soldan bir yumurtan gelişiyor demek istemiş. ve kontrol ettiği günde 11 mm. çapına erişmiş yumurtan. sana söylediği 13-14. günler yumurtanın 16-18 mm arası çapa erişeceği ve çatlayacağı günler. yumurta hücresi günde ortalama 2 mm çap civarında büyürmüş . demek ki bu ay bilinen tarihinden geç olgunlaşacak yumurtan...bu takip bu açıdan iyi oldu.
yumurtanın atılması demek , içinde bulunduğu hücreden dışarı çıkması yani o bizim , testlerde döne döne aradığımız 2. koyu çizgiden sonra ki silikleşen çizgi yani çatlaması demek.
sen takvime takılma, günlere bağlı kalma... bir gün bebek bir gün bizim için diyerek çalışmaları aksatma kuzum...

maşallah canımm..seninde sonuçların ve kontrollerin iyi çıkmış.
dilerim sonuna kadar da hep iyi gider ve bebişin geliverir göbüşüne

aybukem bak umuts76 kuzumda anlatmış işte...
korkulacak bir şey yok yanii..

dilerim hepimiz için güzel ve mutlu gelişmeler yaşanır.

canım hoşgeldin biraz erken yapmaya başlamışşsın tatlım. ben kendimden söyleyeyim sana . bende 30 günde bir oluyorum 12. günden başladım yapmaya 16. gün gördüm çift çizgiyi. hangi marka kullanıyorsun acaba ??

hoş geldin canım ,

eğer testlerinin doğruluğuna güveniyorsan... 2 anlam çıkart bence..
ilki bu ay yumurtlama olmuyor.. başka herhangi bir rahatsızlığın yoksa pko gibi , kist gibi...

ikincisi , testleri belirtilen şartlarda yapmıyorsun , fazla sıvı alımı yada yeterince sıkışık idrarda olmama gibi sebeplerden test istenilen sonucu vermiyor.

bu şıkların ne derece doğru olduğunu da en iyi sen biliyorsun.

kızlar tşk ederim cevapladığınız için :) hormon testlerim vs hepsi normal cıktı doktor bi sorun yok dedi.bu 3. denemem ama diğerlerinde eşim görevde vs olduğu için tam günlerinde bişey olamadı.şöyle anlatayım testlerimi hep aynı saatte yapmadım 4 saat değil ama 2.5 saat falan su içmemeye calıştım.markası laboguıck ovulasyonun ama cift cizgiyi hala göremedim yaa (( 11. gün bayağı koyuydu ama tam değildi yinede acaba ben erken mi yumurtladım...

ayrıca şuda var 11.gün uzayan akıntılarım vardı ama şimdi akıntımda kalmadı acaba erken mi yumurtladım diyorum cokta anlamıyorum aslında ( ben yinede adetimin bitiminden bugüne günaşırı ilişkide bulundum devam edeyim mi yok yumurtlamıcam mı ya anlamadım ki ((

yaaaaaa siz var yaaa harikasınız iyice sindire sindire okuyamadımi işe yetişmem gerekiyor ama sanırım anladım, işten gelince bir güzel inceleye inceleye okuyacağım yazdılarınızı, çok teşekkür ederim size yaaaaaa

şimdiye kadar bebek için çalıştn yani , benim anladığım bu...
adetin başlayana kadar da kendin için çalış o zaman canım. Rabbim hayırlısıysa senin için , bu dönemde nasip edecektir bebişini.

değerlerinde ve testlerinde sorun yoksa , dediğim gibi belki bu ay yumurtan olmamıştır.
ama çok da kafana takılıyorsa , doktoruna git ,ultrasonla bakıversin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…