Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Kızlar ayın 4. ünde dr.gidicem. bata 5 gün kalmış oluyor.bişi çıkarmı acaba????beklemek dert.beklerken strese girmemek imkansız:KK43:((

Elimdeki son ovu ve idrar testi de negatif cikti arkadaslar reglimi bekliyorum.

bende bugün adet oldum ve hemen ovulasyon testini sipariş verdim.

sanırım hepiniz 40 yaş altısınız.

kendinize ait hormonal değerlerinizi biliyorsanız ve sorununuz yoksa , bu şekilde stres yaparak yormayın vücudunuzu ne olur.

günü geldiğinde , Allahımın olsun dediği saat geldiğinde , olacaktır... gebelik testleriniz pozitif , kan testleriniz 25 üstü , ovulasyon testlerini , kopkoyu 2 çizgi olacaktır.

yaşım 42 benim... bilenler vardır belki...
hiç bir kadın doğum doktoru beni muayene bile etmek istemiyor... bebek sahibi olmak istiyorum dediğimde herkes başından atmaya çalışıyor beni... çok şükür hala düzenli regl oluyorum hala yumurtam oluyor her ay...hormonlarımda da bir sorun yok , çok şükür.
ama tıpkı sağlıklı insan kriteri olduğu gibi , bu işte de 35 yaş üstüne hastalıklı muamelesi yapıyorlar...kaldı ki ben 40 yaş üstüyüm.
onlar için tedavi edilemezim.
tüp bebek denememi yapan doktor bile , yaşınız 42 , şansınızın çok az olduğunu biliyorsunuz değil mi dedi ? e be adam , şansım çok olsa benim seninle ne işim var.

siz nasılsınız bilmiyorum ama yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile yaş sorununuz yok.

kendinizle ilgili tüm sağlık verilerine sahipseniz , bekleyin zamanı geldiğinde olacaktır. ama sağlıksal endişeleriniz varsa bir an önce doktora gidin ve tedavinizi olun.

ondan sonra oldu olmadı , tuttu , tutmadı diye stres yapın ama önce nedenini öğrenin.

sanırım hepiniz 40 yaş altısınız.

kendinize ait hormonal değerlerinizi biliyorsanız ve sorununuz yoksa , bu şekilde stres yaparak yormayın vücudunuzu ne olur.

günü geldiğinde , Allahımın olsun dediği saat geldiğinde , olacaktır... gebelik testleriniz pozitif , kan testleriniz 25 üstü , ovulasyon testlerini , kopkoyu 2 çizgi olacaktır.

yaşım 42 benim... bilenler vardır belki...
hiç bir kadın doğum doktoru beni muayene bile etmek istemiyor... bebek sahibi olmak istiyorum dediğimde herkes başından atmaya çalışıyor beni... çok şükür hala düzenli regl oluyorum hala yumurtam oluyor her ay...hormonlarımda da bir sorun yok , çok şükür.
ama tıpkı sağlıklı insan kriteri olduğu gibi , bu işte de 35 yaş üstüne hastalıklı muamelesi yapıyorlar...kaldı ki ben 40 yaş üstüyüm.
onlar için tedavi edilemezim.
tüp bebek denememi yapan doktor bile , yaşınız 42 , şansınızın çok az olduğunu biliyorsunuz değil mi dedi ? e be adam , şansım çok olsa benim seninle ne işim var.

siz nasılsınız bilmiyorum ama yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile yaş sorununuz yok.

kendinizle ilgili tüm sağlık verilerine sahipseniz , bekleyin zamanı geldiğinde olacaktır. ama sağlıksal endişeleriniz varsa bir an önce doktora gidin ve tedavinizi olun.

ondan sonra oldu olmadı , tuttu , tutmadı diye stres yapın ama önce nedenini öğrenin.

gerçekten süper bir insansın
sabrın, yaklaşımın yazdıkların seni tebrik ediyorum :KK9::KK9::KK9::KK9:
ablacım daha önce evlilik yapmışmıydın peki bu eşinden önce

gerçekten süper bir insansın
sabrın, yaklaşımın yazdıkların seni tebrik ediyorum :KK9::KK9::KK9::KK9:
ablacım daha önce evlilik yapmışmıydın peki bu eşinden önce

canım teşekkür ederim ... süper olunacak bir şey yapmadım ...teşekkür ederim tekrar...:KK17:

benim ilk evliliğim canım... 6 yıl oldu...:KK16:

Bu gece ovu testi yapinca son 3 gunun toplam ovu testlerinin fotosunu da koyucam kuzum sen de koysana acik koyu olayini anlayalim yaaa :KK43: ben kesin regl olcam aybukeden sonra umutlarim bitti

resimleri ekleyeyim. bu dün sabah yaptığım ovulasyon testi $DSC00451.JPG

bunu da az önce yaptım ben çok su içiyorum ya dayanamıyorum... yani bu testte sıvı tüketimi ve 4 saat lavaboya gitmeme kuralına uyamadım.ama böle çıktı... $DSC00474.JPG

of offff gebelik testlerinde bundan çok çok açığını görmeyede razıyım yarın sabahta ondan yapıcam bi tane tam test manyağı oldum ben galiba..

of offff gebelik testlerinde bundan çok çok açığını görmeyede razıyım yarın sabahta ondan yapıcam bi tane tam test manyağı oldum ben galiba..

Cnm seninki baya koyu umarim hamilesindir benimkileri direk isiga tutp zorla kesin cizgi bu yaaa tadinda silikti ben olsam idrarda hcg yapmistim coktan 3 gun kalmis cikabilir bence ay cok meraklandim haha

Bide senin ovu testi ne marka cnm?

Son düzenleme:
kızlarrr bendede yumurtlama olmadı daha şimdi yine bi test yaaptım resmini koyim bi bakın yakınmı acaba yumurtlama önceki günlerime göre koyulaşmış sanki ...

bugün 17.günüm yumurtlama hala yok ama koyulaşma var sanırım...iki resimde aynı testlere ait sayısız olan 3 olan digeri 2...

Eklentiler

• $30042013783.jpg
    $30042013783.jpg
    40,6 KB · Görüntüleme: 51
  • $30042013791.jpg
    $30042013791.jpg
    35,8 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
kızlar bugün kadın doğum uzmanına gittim, durumu anlattım, beni muayene etti, hormon testi yapıldı, sonuçlarımı perşembe günü alacağım, iyi ki de gitmişim,çünkü yumurtalıklarında iltihap var dedi:KK53::KK53::KK53: ve mantar varmış, onu neredn bildi anlamadım ama belki tedbir olsun diye mi verdi mantar ilacını bilemiyorum artık,resmen şok oldum, hiç bir ağrım sızım kokulu akıntım olmadığı için çok şaşırdım, 4 ayrı ilaç verdi, ikisi fitil şeklinde:KK37: ve yumurtlama takibi yapalım dedi, bir hafta sonraa gel dedi, çok mutlyuum, en azından neden bebişin tutmadığını anlamış oldum, ve bir an önce önlem alabileceğim

değerlendirebilmeniz için hepsini tekrardan koydum kızlarrrrrr...yoksa bu pko yüzünden yumurtlamicammı aama o zaman nasıl adet olcam...

Eklentiler

• $26042013765.jpg
    $26042013765.jpg
    30,5 KB · Görüntüleme: 35
  • $25042013747.jpg
    $25042013747.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 37
kızlar bugün kadın doğum uzmanına gittim, durumu anlattım, beni muayene etti, hormon testi yapıldı, sonuçlarımı perşembe günü alacağım, iyi ki de gitmişim,çünkü yumurtalıklarında iltihap var dedi:KK53::KK53::KK53: ve mantar varmış, onu neredn bildi anlamadım ama belki tedbir olsun diye mi verdi mantar ilacını bilemiyorum artık,resmen şok oldum, hiç bir ağrım sızım kokulu akıntım olmadığı için çok şaşırdım, 4 ayrı ilaç verdi, ikisi fitil şeklinde:KK37: ve yumurtlama takibi yapalım dedi, bir hafta sonraa gel dedi, çok mutlyuum, en azından neden bebişin tutmadığını anlamış oldum, ve bir an önce önlem alabileceğim

geçmiş olsun canım hadi bakalım bu ay yumurtlama takibiyle kesin kavuşursun bebeğine...

hmm kızlar ben bir de bu ay soğan kürü deneyeceğim,iltihabı söküp atıyormuş, humus regl olursan bence sen de dene bu kürü, bu yolla hamile kalanlar çok varmış

Bugün beta hcg 2 katına çıktı. Hem de progesteron düzeyine de bakıldı. Aynı zamanda karından ultrason muayenesi de yapıldı. Ve doktorum çok sağlıklı
bir gebelik olduğunu söyledi. Bugünden itibaren hamile olduğuma tam anlamıyla inandım :) Allah'ım dileyen herkese nasip etsin.

tebriklerrr, gözün aydın, darısı başımıza inşallah inşaalllahh inşalllaaaaaaaahhhh

Çok geçmiş olsun, soğan suyunu söyleyecektim ben de :KK61:

X