Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

humus cum selam canım.adetlerin düzenli mi.kaç gün sürer.beklenen ovulasyon tarihin neydi.
anladığım kadarı ile beklenen tarihte testte çizgi göremedin akıntıların da olmadı.
ben de aynı durumdayım da o yüzden çok soru sordum.
şimdi bi ihtimal yumurtlamıyoruz.
ama diğer ihtimal de hesaplanan tarihlerden daha geç yumurtluyoruz:))
şimdi bu otomatik hesaplayıcılarda yumurtlamadan sonraki dönem yani "luteral faz" 14 gün olarak hesaplanıyor sabit.
Ancak bu 10 ile 16 gün arasında değişiklik gösterebilirmiş.Aslında çoğu sitede bu 14 gün kesinlikle sabittir diyor ancak bazı okuduğum bilgilerde de 10 ile 16 gün arası değişiklik te gösterebilir diyor.Ben bu bilgiden emin değilim ancak doğru olabileceğini düşünüyorum.ç
Bu farklılığı da ovulasyon testlerini daha uzun dönem yaparak anlayabiliriz diye düşünüyorum.
ne yazıkki testlerim sınırlıydı.testin içindeki açıklamalara ve 29 günlük döngüye göre erken başladım teste ve kalın çizgi yakalayamadan testler bitti.elimde test olsaydı.13.14.13.16.17.18.19.20 diye yapardım uzun süre.
ben ne yaptım 13.14.15.16. yaptım bi de 18. yaptım bişey yakalayamadım.
önümüzdeki ay daha fazla test alıcam.ben muhtemelen 19 gün filan yumurtladım.kasık ağrım vardı çok.ama işte 18. gün yaptığım test yine silikti.işte bunu anlamadım ben bir:KK43:((yani çizgi belirgin olmalıydı bana göre.
neyse yaptığım testler tam net bi fikir vermese de geç yumurtlama olayını daha sıkı takip edicem.
otomatik hesaplayıcının verdiği ovulasyon tarihini de dikkate alalım ama ovulasyon testi-akıntılarımız da paralel mi mutlaka karşılaştıralım.

Cnm ben ovu testleriyle yaptim bu ay foto koymustum onceki sayfalarda yine ekliyorum bide reglim 28 gundur duzenli enteresan bizde sorunlarda var bende rezerv azligi esimde morfoloji vs bu ay preseed kullandim ek olarak umut iste ... $Screenshot_2013-04-24-12-49-48.jpg

inş canım. 15.gün çift çizgiyi gördükten sonra 16. ve 17.günler giderek silikleşti. Daha sonra 24. günden itibaren tekrar ovu testi yapmaya başladım. 24, 25, 26. günlerde 2.çizgi çok koyu olmasa da oldukça belirgindi. Ama 27.gün yani dün çok silikti, neredeyse hiç görünmüyordu. Bugün yine dayanamadım test yaptım, daha idrarı damlatır damlatmaz kopkoyu iki çizgi çıktı. Ben de anlamadım neler oluyor.

Muhtemelen hamilesin arkadasim bi test alip yapsana :)

merhaba Sevgili theano ,
testlerle ilgili deneyimlediklerini mümkün olduğunca sık paylaşırsan seviniriz. burada hepimiz öğrenmeye çalışıyoruz.
çalışmalarında başarılar dilerim.
eklediğin test çubuğuna göre , uygun şartlarda yaptıysan bu testi , sen de tam ovulasyon gününü yakalamışsın demek ve dediğin gibi bu testten itibaren 24-36 saat içerisinde çalışmalarını arttırmalısın hatta 1-2 günde fazla çalış. bu sürenin sonunda testini tekrarla ve 2. çizginin silikleştiğini görürsen , yaptığın çalışmalardan muhtemeldir ki sonuç alacaksın demektir , başka sorunlar olmadıysa.
mesela ben... senin yaşadıklarını yaşadım çift çizgiye kadar ve sonrasında yapmam gerekenleri yaptım elbette. amaaaa başlayan enfeksiyon bütün hepsini erteledi şimdilik. tedavim bitince önümüzdeki ay daha sağlıklı olarak ve daha deneyimli olarak ben de testlere devam edeceğim.
bol şanslar canım:KK16:

Öncelikle cevabına çok teşekkürler ve çok çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.
Ben bir daha bu testten yapmayacaktım. İyi ki söyledin, gerçekten çok teşekkür ederim. Bu 5'li bir testti, üst üste 5 gün yaptım. İlk dördünde tek çizgi vardı, 5. test yani dün yaptığım fotoğraftaki gibi çıktı. Şimdi 3 gün sonra falan testten tekrar yapacağım söylediğin gibi. Çok çok teşekkürler gerçekten :KK8:

Peki 2. çizgi hiç çıkmazsa bu 3 gün sonraki testte, o zaman nasıl bir durum oluyor? Bu ovulasyon testini de buradan görüp, almıştım. İçinde yazan her şeye uydum yaparken. Şimdi yine sizlerin yardımıyla öğreniyorum testi tekrarlamam gerektiğini :KK3:

Son düzenleme:
en azından bir senedir gayet düzenli ama nasıl 28 gün de 30 günde 33 günde olmak üzere değişiyor...bak bugünkü 13 olan dünküyle aynı sanki umut varmı acaba yumurtlicammı anlamadım ki...

Yarın falan yumurtlayacaksın gibi geldi bana. Hani çift çizgi tam olarak koyuyu yarın görecek sanki. Hadi inşallah :21:
Testin mantığını da çok anlamadığım için, kesin bi'şey söyleyemiyorum ama mesela benim ilk dördü hep tek çizgiydi, 5. si yani dün yaptığımı bıraktım öylesine yine tutmamıştır diye, sonra bi'baktım kopkoyu :KK30: Hiç silik çizgi görmedim ben, belki de hormonlarımızla alakalı. Yılmak yok, ben umut etmeyi buradan öğrendim. Neredeyse burası sayesinde vajinismusu yendim :KK17:

inş canım. 15.gün çift çizgiyi gördükten sonra 16. ve 17.günler giderek silikleşti. Daha sonra 24. günden itibaren tekrar ovu testi yapmaya başladım. 24, 25, 26. günlerde 2.çizgi çok koyu olmasa da oldukça belirgindi. Ama 27.gün yani dün çok silikti, neredeyse hiç görünmüyordu. Bugün yine dayanamadım test yaptım, daha idrarı damlatır damlatmaz kopkoyu iki çizgi çıktı. Ben de anlamadım neler oluyor.

canım söyleyeyim mi sana ne oldugunu bebegin yerleşiyor canım koysana resmini testin bakalım hadi maşallah diyelimadet günün ne zaman canım

Yarın falan yumurtlayacaksın gibi geldi bana. Hani çift çizgi tam olarak koyuyu yarın görecek sanki. Hadi inşallah :21:
Testin mantığını da çok anlamadığım için, kesin bi'şey söyleyemiyorum ama mesela benim ilk dördü hep tek çizgiydi, 5. si yani dün yaptığımı bıraktım öylesine yine tutmamıştır diye, sonra bi'baktım kopkoyu :KK30: Hiç silik çizgi görmedim ben, belki de hormonlarımızla alakalı. Yılmak yok, ben umut etmeyi buradan öğrendim. Neredeyse burası sayesinde vajinismusu yendim :KK17:

umut varmı dersin aman bıktırıyor bu testlerde benim testlerimde çok nadir tek çıktı genelde 2 çizgi hep silik ama adetimin 6.gününden beri yapıyorum koyulaşma var gibi geldi bana sencede varmı bugün koylaşma yoksa banamı öyle geliyor....

Eklentiler

• $26042013765.jpg
    $26042013765.jpg
    30,5 KB · Görüntüleme: 40
  • $25042013747.jpg
    $25042013747.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 36
Öncelikle cevabına çok teşekkürler ve çok çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.
Ben bir daha bu testten yapmayacaktım. İyi ki söyledin, gerçekten çok teşekkür ederim. Bu 5'li bir testti, üst üste 5 gün yaptım. İlk dördünde tek çizgi vardı, 5. test yani dün yaptığım fotoğraftaki gibi çıktı. Şimdi 3 gün sonra falan testten tekrar yapacağım söylediğin gibi. Çok çok teşekkürler gerçekten :KK8:

Peki 2. çizgi hiç çıkmazsa bu 3 gün sonraki testte, o zaman nasıl bir durum oluyor? Bu ovulasyon testini de buradan görüp, almıştım. İçinde yazan her şeye uydum yaparken. Şimdi yine sizlerin yardımıyla öğreniyorum testi tekrarlamam gerektiğini :KK3:

canım teşekkür ederim...:KK19:
şimdi şöyle olacak ; olası günleri değerlendirdin ve diyelim ki 2 gün sonra testi tekrarladın. 2. çizgiyi yine ilk başlardaki gibi silik gördün.yani senin ifadenle hiç çıkmadı, anlamı şu ; yumurtan çatlamış.sen ve kocancın gerekli çalışmayı yaptıysanız , çatlayan yumurtanın döllenme ihtimali var demektir.:KK31:
hamile olup olmadığınla ilgili bilgiyi de muhtemel regl tarihine 1-2 gün kala ya erken gebelik testleri ile yada yine ovulasyon testi ile öğrenebilirsin.
ovulasyon testini regl tarihinden 1 gün önce yaptın diyelim. hani ovulasyon yakalamaya çalışırken , aynı koyulukta 2. çizgiyi de görmüştün ya , eğer hamile kaldıysan yani yumurtan döllendiyse , o testin aynı sonucu ile karşılaşırsın.:KK16:
bunun için en sağlıklı test günü , değerlendirmeden 10 gün sonrasıdır.
kocancınla yaptığın değerlendirmeyi kastediyorum canım:KK17:

canım bu arada ben daha önce de senin testlerinden almıştım onlardada 2.çizgi çıkıyodu ama silikti hep yakalayamadım hiç koyu çizgiyi...sen ne güzel yakalamışsın 2 koyu çizgiyi...:KK9::KK9:

umut varmı dersin aman bıktırıyor bu testlerde benim testlerimde çok nadir tek çıktı genelde 2 çizgi hep silik ama adetimin 6.gününden beri yapıyorum koyulaşma var gibi geldi bana sencede varmı bugün koylaşma yoksa banamı öyle geliyor....

Fotoğrafa bakınca evet gün gün koyulaşmış gibi, ışık yanıltıyor biraz ama dikkatli bakınca renk yavaş yavaş koyulaşmış gibi canım. Testler insanın canını çooook sıkıyor evet ama işte umut dünyası, günü kaçırmayalım diye uğraşıp, duruyoruz. İnşallah hayırlısıyla gelecek bebişlerimiz :KK6: Sakın sıkma canını..

canım teşekkür ederim...:KK19:
şimdi şöyle olacak ; olası günleri değerlendirdin ve diyelim ki 2 gün sonra testi tekrarladın. 2. çizgiyi yine ilk başlardaki gibi silik gördün.yani senin ifadenle hiç çıkmadı, anlamı şu ; yumurtan çatlamış.sen ve kocancın gerekli çalışmayı yaptıysanız , çatlayan yumurtanın döllenme ihtimali var demektir.:KK31:
hamile olup olmadığınla ilgili bilgiyi de muhtemel regl tarihine 1-2 gün kala ya erken gebelik testleri ile yada yine ovulasyon testi ile öğrenebilirsin.
ovulasyon testini regl tarihinden 1 gün önce yaptın diyelim. hani ovulasyon yakalamaya çalışırken , aynı koyulukta 2. çizgiyi de görmüştün ya , eğer hamile kaldıysan yani yumurtan döllendiyse , o testin aynı sonucu ile karşılaşırsın.:KK16:
bunun için en sağlıklı test günü , değerlendirmeden 10 gün sonrasıdır.
kocancınla yaptığın değerlendirmeyi kastediyorum canım:KK17:

Sana nasıl teşekkür etsem bilemedim canım ya çoook çok sağol :KK66: İşte şimdi anladım testin mantığını :KK3:
Ben o zaman testlerden alayım hemen yarın, kontrole devam ediim :KK34:

canım bu arada ben daha önce de senin testlerinden almıştım onlardada 2.çizgi çıkıyodu ama silikti hep yakalayamadım hiç koyu çizgiyi...sen ne güzel yakalamışsın 2 koyu çizgiyi...:KK9::KK9:

Valla şans eseri sonuncu testte yakaladım canım. Bakalım sonuç ne olacak :/ Şimdi tekrar test alacağım Breezey'in önerisiyle, kontrole devam için :)

grip oldum kızlar aferin yuttum mecburen testleri etkilermi acaba... test yapasım var gene sabah yapmıştım bide şimdi yapim diyorum...

Yaptim ovu testini ve control cizgisi bile silik ama enteresandir test cizgisi ya var yok arasinda ya da beynim oraya bi cizgi koydu ve ben oyle gormek istiyorum fotosunu da koycam birazdan kafam karisti nolur bi yorum yapin :KK43:(

X