Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Yok arkadasim ya kontrol cizgisi bile zar zor olustu test çizgisi bembeyaz :KK43: akinti fln da yok kupkuruyum işte :/

humus cum selam canım.adetlerin düzenli mi.kaç gün sürer.beklenen ovulasyon tarihin neydi.
anladığım kadarı ile beklenen tarihte testte çizgi göremedin akıntıların da olmadı.
ben de aynı durumdayım da o yüzden çok soru sordum.
şimdi bi ihtimal yumurtlamıyoruz.
ama diğer ihtimal de hesaplanan tarihlerden daha geç yumurtluyoruz:))
şimdi bu otomatik hesaplayıcılarda yumurtlamadan sonraki dönem yani "luteral faz" 14 gün olarak hesaplanıyor sabit.
Ancak bu 10 ile 16 gün arasında değişiklik gösterebilirmiş.Aslında çoğu sitede bu 14 gün kesinlikle sabittir diyor ancak bazı okuduğum bilgilerde de 10 ile 16 gün arası değişiklik te gösterebilir diyor.Ben bu bilgiden emin değilim ancak doğru olabileceğini düşünüyorum.ç
Bu farklılığı da ovulasyon testlerini daha uzun dönem yaparak anlayabiliriz diye düşünüyorum.
ne yazıkki testlerim sınırlıydı.testin içindeki açıklamalara ve 29 günlük döngüye göre erken başladım teste ve kalın çizgi yakalayamadan testler bitti.elimde test olsaydı.13.14.13.16.17.18.19.20 diye yapardım uzun süre.
ben ne yaptım 13.14.15.16. yaptım bi de 18. yaptım bişey yakalayamadım.
önümüzdeki ay daha fazla test alıcam.ben muhtemelen 19 gün filan yumurtladım.kasık ağrım vardı çok.ama işte 18. gün yaptığım test yine silikti.işte bunu anlamadım ben bir:KK43:((yani çizgi belirgin olmalıydı bana göre.
neyse yaptığım testler tam net bi fikir vermese de geç yumurtlama olayını daha sıkı takip edicem.
otomatik hesaplayıcının verdiği ovulasyon tarihini de dikkate alalım ama ovulasyon testi-akıntılarımız da paralel mi mutlaka karşılaştıralım.

Merhaba arkadaslar, hep takipteyim forumu. Sürekli okuyorum da kendimle ilgili yazamiyordum. :KK3:
Bu korunmadigimiz 3. Ay. Öncekilerde çok dikkat etmemiştim ama bu ay ovulasyon testi kullandım. Bugün reglimden sonraki 15. gün ve belirgin iki cizgi çıktı. Testte cift çizgiden sonraki 24 saat ile 36 saat arasi yumurtlama olacağını söylüyor. Değerlendireceğiz, kısmette olur :KK1:
Herkese çok sevgiler :KK8:

merhaba Sevgili theano ,
testlerle ilgili deneyimlediklerini mümkün olduğunca sık paylaşırsan seviniriz. burada hepimiz öğrenmeye çalışıyoruz.
çalışmalarında başarılar dilerim.
eklediğin test çubuğuna göre , uygun şartlarda yaptıysan bu testi , sen de tam ovulasyon gününü yakalamışsın demek ve dediğin gibi bu testten itibaren 24-36 saat içerisinde çalışmalarını arttırmalısın hatta 1-2 günde fazla çalış. bu sürenin sonunda testini tekrarla ve 2. çizginin silikleştiğini görürsen , yaptığın çalışmalardan muhtemeldir ki sonuç alacaksın demektir , başka sorunlar olmadıysa.
mesela ben... senin yaşadıklarını yaşadım çift çizgiye kadar ve sonrasında yapmam gerekenleri yaptım elbette. amaaaa başlayan enfeksiyon bütün hepsini erteledi şimdilik. tedavim bitince önümüzdeki ay daha sağlıklı olarak ve daha deneyimli olarak ben de testlere devam edeceğim.
bol şanslar canım:KK16:

Çok teşekkür ederim:nazar: yüklüyorum fotoğrafını da :KK34:Eki Görüntüle 695976

humus cum selam canım.adetlerin düzenli mi.kaç gün sürer.beklenen ovulasyon tarihin neydi.
anladığım kadarı ile beklenen tarihte testte çizgi göremedin akıntıların da olmadı.
ben de aynı durumdayım da o yüzden çok soru sordum.
şimdi bi ihtimal yumurtlamıyoruz.
ama diğer ihtimal de hesaplanan tarihlerden daha geç yumurtluyoruz:))
şimdi bu otomatik hesaplayıcılarda yumurtlamadan sonraki dönem yani "luteral faz" 14 gün olarak hesaplanıyor sabit.
Ancak bu 10 ile 16 gün arasında değişiklik gösterebilirmiş.Aslında çoğu sitede bu 14 gün kesinlikle sabittir diyor ancak bazı okuduğum bilgilerde de 10 ile 16 gün arası değişiklik te gösterebilir diyor.Ben bu bilgiden emin değilim ancak doğru olabileceğini düşünüyorum.ç
Bu farklılığı da ovulasyon testlerini daha uzun dönem yaparak anlayabiliriz diye düşünüyorum.
ne yazıkki testlerim sınırlıydı.testin içindeki açıklamalara ve 29 günlük döngüye göre erken başladım teste ve kalın çizgi yakalayamadan testler bitti.elimde test olsaydı.13.14.13.16.17.18.19.20 diye yapardım uzun süre.
ben ne yaptım 13.14.15.16. yaptım bi de 18. yaptım bişey yakalayamadım.
önümüzdeki ay daha fazla test alıcam.ben muhtemelen 19 gün filan yumurtladım.kasık ağrım vardı çok.ama işte 18. gün yaptığım test yine silikti.işte bunu anlamadım ben bir:KK43:((yani çizgi belirgin olmalıydı bana göre.
neyse yaptığım testler tam net bi fikir vermese de geç yumurtlama olayını daha sıkı takip edicem.
otomatik hesaplayıcının verdiği ovulasyon tarihini de dikkate alalım ama ovulasyon testi-akıntılarımız da paralel mi mutlaka karşılaştıralım.

canım umuts ,:KK19:
beklenen regl tarihinden 14 gün geriye gittiğinde , o ay eşlik eden başka sorunlar olmadıysa ovulasyon gerçekleşir. sabit olan rakam 14 gündür ve regl başlangıç tarihi dikkate alınarak ovulasyon hesaplanır.
mesela benim bu ay 3 mayıs regl tarihim , bu duruma göre ben 19 nisanda testte çift çizgiyi görmeliydim ki gerçekten de öyle oldu.
sonrası bir kaç günü de değerlendirmeye çalıştık ama geçen ay negatif sonuçlanan tüp bebek tedavimin etkisiyle iltihap başladı bende...haliyle bütün her şey yarım kaldı. yani yumurta döllenmişse bile bu iltihap yüzünden gelişemeyecek.
bilgisayarda yaptığım ovulasyon hesaplamaları ile de tutarlı çıktı bu tarih .
Regl döngün düzenli ise bu testlerden daha sağlıklı sonuçlar alabiliriz diye düşünüyorum.:KK49:

canım umuts ,:KK19:
beklenen regl tarihinden 14 gün geriye gittiğinde , o ay eşlik eden başka sorunlar olmadıysa ovulasyon gerçekleşir. sabit olan rakam 14 gündür ve regl başlangıç tarihi dikkate alınarak ovulasyon hesaplanır.
mesela benim bu ay 3 mayıs regl tarihim , bu duruma göre ben 19 nisanda testte çift çizgiyi görmeliydim ki gerçekten de öyle oldu.
sonrası bir kaç günü de değerlendirmeye çalıştık ama geçen ay negatif sonuçlanan tüp bebek tedavimin etkisiyle iltihap başladı bende...haliyle bütün her şey yarım kaldı. yani yumurta döllenmişse bile bu iltihap yüzünden gelişemeyecek.
bilgisayarda yaptığım ovulasyon hesaplamaları ile de tutarlı çıktı bu tarih .
Regl döngün düzenli ise bu testlerden daha sağlıklı sonuçlar alabiliriz diye düşünüyorum.:KK49:

çok geçmiş olsun canım.tüp bebek tedavisinin böyle riskleride mi var iltihab gibi.acil şifalar dilerim.
önümüzdeki ay bomba gibi olucaksın eminim:))
breezeycim ovulasyondan sonraki 14 günlük dönemin de gün olarak değişiklik gösterebileceğini okudum bikaç yerde dediğim gibi.
muhtemelen ben de daha kısa sürüyor bu.önümüzdeki ay daha net fikrim olacak testleri düzenli yaparak.
sen de hesaplamalarla uyumlu olmasının sebebi luteral fazının tam 14 gün sürmesi.
ancak lüteral faz dönemini kısa yaşayanlarda ovulasyon tarihi kayma yapacaktır hesaplanana göre.
regl başlangıcına göre değil de bu 14 güne göre hesaplanıyor ov. günü.
mesela çoğu yerde ovulasyon tarihinizi hepaplamak için döngü sürenizden 14 günü çıkarın ovulasyon gününüzü bulun diyor.
28 gün sürüyorsa 28-14=14.gün
31 gün sürüyorsa 31-14=17. gün gibi.
bu da bi siteden alıntı.şimdi baktım tekrar:))
"Adetleri düzenli 30 gün süren bir bayan adet kanamasının başladığı ilk günden başlayarak 16. gün yumurtlama olacağını hesaplamalıdır. Adet kanamaları düzenli 35 günde bir olan kadınlarda yumurtlama günü 21. güne denk gelir yaklaşık olarak.
Adetleri düzensiz olanlarda yumurtlama gününü tahmin etmek daha zordur. Ama her zaman adet kanaması başlamadan ortalama 14 gün önce yumurtlama meydana gelir.

Üstteki tarifler hep sonraki adetten geriye doğru sayılacak şekilde verilmiştir (adet başlamadan 17-18 gün önce ilişkiye başlayın gibi). Çünkü yumurtlama gününün gelecek adete göre hesaplanması daha güvenilirdir. (Adetin ikinci dönemi yani yumurtlama-adet arasındaki luteal faz süresi 14 gün sabittir.)"

aslında bu konu üzerinde durmamın sebebi bu 14 günü sabit yaşamıyorsak yaptığımız testlerde çift çizgiyi yakalayamama riskimiz yüksek.tabi uzun dönem test yapıyorsak yakalarız.,
ama ben kaçırdım yakalayamadım 5 tanecik testle:))
ama önümüzdeki ay 20 tanelik o setlerden alıcam

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun canım.tüp bebek tedavisinin böyle riskleride mi var iltihab gibi.acil şifalar dilerim.
önümüzdeki ay bomba gibi olucaksın eminim:))
breezeycim ovulasyondan sonraki 14 günlük dönemin de gün olarak değişiklik gösterebileceğini okudum bikaç yerde dediğim gibi.
muhtemelen ben de daha kısa sürüyor bu.önümüzdeki ay daha net fikrim olacak testleri düzenli yaparak.
sen de hesaplamalarla uyumlu olmasının sebebi luteral fazının tam 14 gün sürmesi.
ancak lüteral faz dönemini kısa yaşayanlarda ovulasyon tarihi kayma yapacaktır hesaplanana göre.
regl başlangıcına göre değil de bu 14 güne göre hesaplanıyor ov. günü.
mesela çoğu yerde ovulasyon tarihinizi hepaplamak için döngü sürenizden 14 günü çıkarın ovulasyon gününüzü bulun diyor.
28 gün sürüyorsa 28-14=14.gün
31 gün sürüyorsa 31-14=17. gün gibi.
bu da bi siteden alıntı.şimdi baktım tekrar:))
"Adetleri düzenli 30 gün süren bir bayan adet kanamasının başladığı ilk günden başlayarak 16. gün yumurtlama olacağını hesaplamalıdır. Adet kanamaları düzenli 35 günde bir olan kadınlarda yumurtlama günü 21. güne denk gelir yaklaşık olarak.
Adetleri düzensiz olanlarda yumurtlama gününü tahmin etmek daha zordur. Ama her zaman adet kanaması başlamadan ortalama 14 gün önce yumurtlama meydana gelir.

Üstteki tarifler hep sonraki adetten geriye doğru sayılacak şekilde verilmiştir (adet başlamadan 17-18 gün önce ilişkiye başlayın gibi). Çünkü yumurtlama gününün gelecek adete göre hesaplanması daha güvenilirdir. (Adetin ikinci dönemi yani yumurtlama-adet arasındaki luteal faz süresi 14 gün sabittir.)"

aslında bu konu üzerinde durmamın sebebi bu 14 günü sabit yaşamıyorsak yaptığımız testlerde çift çizgiyi yakalayamama riskimiz yüksek.tabi uzun dönem test yapıyorsak yakalarız.,
ama ben kaçırdım yakalayamadım 5 tanecik testle:))
ama önümüzdeki ay 20 tanelik o setlerden alıcam

kuzum aynı şeyi anlatıyoruz...
"14 gün öncesi" kavramı sabit. eğer senin de düzenli regl döngün varsa senin içinde sabit olacaktır. ben 29 günde bir regl oluyorum bu da demektir ki reglimin 15.günü ovulasyonum gerçekleşiyor her ay.ama regl döngüsü bazen 28 günde bazen 30 günde bazen 29 günde bire denk geliyorsa elbette yakalamak mümkün değildir.

bu da dediğimi anlatıyor zaten.

sen kendinle ilgili rakamlardan tam olarak eminsen, testlerde şaşma olmayacaktır zaten.
bir de o ay yaşadığın olağanüstü durumlar yoksa... antibiyotik yada ağrı kesici kullanımı , stress gibi...

Bence henüz yumurtlama gerçekleşmemiş gibi. Adetiniz düzenli mi, göremedim, yazdıysanız kusura bakmayın :KK17: Ama 14. gün diyorlar ya aşağı yukarı yumurtlama için, sanırım sizin o güne 1-2 gününüz var değil mi?

en azından bir senedir gayet düzenli ama nasıl 28 gün de 30 günde 33 günde olmak üzere değişiyor...bak bugünkü 13 olan dünküyle aynı sanki umut varmı acaba yumurtlicammı anlamadım ki...

Eklentiler

• $26042013765.jpg
    $26042013765.jpg
    30,5 KB · Görüntüleme: 50
merhaba arkadaşlar uzun süredir yazılarınızı takip ediyorum daha öncede yazdım ama kimseden cevap alamadım :KK43: ben adetimin 14. günü ovulasyon testini yaptım iki çizgide net çıktı o gün itibarı ile çalışmalara başladım 3 gün sonrası bir daha test yaptım ve ikinci çizgi belli belirsiz çok silik çıktı sizce gününü yakaladım mı? bugün adetimin 21. günü beklemek çok zor :KK43:

merhaba arkadaşlar uzun süredir yazılarınızı takip ediyorum daha öncede yazdım ama kimseden cevap alamadım :KK43: ben adetimin 14. günü ovulasyon testini yaptım iki çizgide net çıktı o gün itibarı ile çalışmalara başladım 3 gün sonrası bir daha test yaptım ve ikinci çizgi belli belirsiz çok silik çıktı sizce gününü yakaladım mı? bugün adetimin 21. günü beklemek çok zor :KK43:

canım hoş geldin ,:KK19:

ben yazdığın önceki mesajını görmedim.görseydim yazardım mutlaka , buranın gevezesi benim:KK37:

regl döngün kaç günde bir ? bunu takip ederek uygun şekilde ve uygun şartlarda test yaptıysan aldığın sonuçlar doğrudur.

beklemek elbette zor ama sabrın , bu yolda en çok sahip olmamız gereken olduğunu unutma.:nazar:
bol şanslar.:KK3:
Hakkında hayırlısı ne ise Rabbim onu nasip etsin sana.:KK16:

canım hoş geldin ,:KK19:

ben yazdığın önceki mesajını görmedim.görseydim yazardım mutlaka , buranın gevezesi benim:KK37:

regl döngün kaç günde bir ? bunu takip ederek uygun şekilde ve uygun şartlarda test yaptıysan aldığın sonuçlar doğrudur.

beklemek elbette zor ama sabrın , bu yolda en çok sahip olmamız gereken olduğunu unutma.:nazar:
bol şanslar.:KK3:
Hakkında hayırlısı ne ise Rabbim onu nasip etsin sana.:KK16:

hoş bulduk canım 30 günde bir oluyorum bu ay denemicektim 14. gün lavaboda akıntı görünce test yaptım çift çizgiyide net görünce bir an kararım değişti dedim ben yumurtluyorum çalışmalara devam :) hayırlısı olur inşallah

hoş bulduk canım 30 günde bir oluyorum bu ay denemicektim 14. gün lavaboda akıntı görünce test yaptım çift çizgiyide net görünce bir an kararım değişti dedim ben yumurtluyorum çalışmalara devam :) hayırlısı olur inşallah

belirlenen ovulasyon tarihi ne göre 2 gün erken yumurtlamışsın değil mi.
30 günde bir reg oluyorsan ve düzenli ise 30 - 14 = 16 .gün ovulasyonun olmalıydı.
ama kendi vücudunu tanıyarak çok iyi yapmışsın. erken bile olduysa sen yakaladın , kaçırmadın ve değerlendirdin.
hayırlısı bakalım...
sonuçlarını bildirirsen sevinirim canım. :)

kuzum aynı şeyi anlatıyoruz...
"14 gün öncesi" kavramı sabit. eğer senin de düzenli regl döngün varsa senin içinde sabit olacaktır. ben 29 günde bir regl oluyorum bu da demektir ki reglimin 15.günü ovulasyonum gerçekleşiyor her ay.ama regl döngüsü bazen 28 günde bazen 30 günde bazen 29 günde bire denk geliyorsa elbette yakalamak mümkün değildir.

bu da dediğimi anlatıyor zaten.

sen kendinle ilgili rakamlardan tam olarak eminsen, testlerde şaşma olmayacaktır zaten.
bir de o ay yaşadığın olağanüstü durumlar yoksa... antibiyotik yada ağrı kesici kullanımı , stress gibi...

Ordinarily the luteal phase of a woman’s cycle is around 12-14 days, even if you have a very long cycle. The follicular phase may vary from woman to woman but the luteal phase is normally around 12-14 days for most women. A luteal phase that is shorter than 12 days may be a concern for some women. In order to sustain a pregnancy, you need to have enough progesteron
araştırmacı kişilik olarak bulduğum bir bilgi.:)):KK37:
bahsettiğimiz sabit 14 gün kavramı ile ilgili yabancı bir kaynaktan alıntı.
12-14 gün arasını normal kabul ediyor.adet döngüsü ne kadar uzun olursa olsun yumurtlamadan sonra geçen gün 12-14 gün arasıdır diyor.
12 günden az olması ise hamileliğin sürdürülebilirliği için tehlikeli imiş.
biliyosun sabit hesaplayıcılar standart 14 gün alıyor ovulasyon hesabı için.oysa bazılarımızda bu süre daha uzun veya kısa ise bu tarih kayıyor otomatikman.
ben niye kendimden şüphelendim çünkü o meşhur akıntıları ovulasyon gününde yakalayamadım ayrıca test ile de yakalayamadım.o yüzden konuya merak saldım:))
bazı yorumlarda okuyoruz ya yaptım yaptım çift çizgiyi yakalayamadım ovulasyon gününde diye.
breezey cim sende de bu döenm kısa sürse yine aynı düzenli regl olsan bile ovulasyon günün 17. 18. günlere kayabilecekti.
düzenli adet görebilmekle ilgili değil sanırım kişide luteral fazın kaç gün sürdüğü .
neyse araştırmama son veriyorum.:KK1:daha fazla aklımız karışmasın.dediğim gibi önümüzdeki ay kendimi daha iyi tanıyacağım.hoş bu
yaşa gelip tanıyamadıysam daha sonrasını bilemiyorum :KK52::KK52::KK52:

Son düzenleme:
Ordinarily the luteal phase of a woman’s cycle is around 12-14 days, even if you have a very long cycle. The follicular phase may vary from woman to woman but the luteal phase is normally around 12-14 days for most women. A luteal phase that is shorter than 12 days may be a concern for some women. In order to sustain a pregnancy, you need to have enough progesteron
araştırmacı kişilik olarak bulduğum bir bilgi.:)):KK37:
bahsettiğimiz sabit 14 gün kavramı ile ilgili yabancı bir kaynaktan alıntı.
12-14 gün arasını normal kabul ediyor.adet döngüsü ne kadar uzun olursa olsun yumurtlamadan sonra geçen gün 12-14 gün arasıdır diyor.
12 günden az olması ise hamileliğin sürdürülebilirliği için tehlikeli imiş.
biliyosun sabit hesaplayıcılar standart 14 gün alıyor ovulasyon hesabı için.oysa bazılarımızda bu süre daha uzun veya kısa ise bu tarih kayıyor otomatikman.
ben niye kendimden şüphelendim çünkü o meşhur akıntıları ovulasyon gününde yakalayamadım ayrıca test ile de yakalayamadım.o yüzden konuya merak saldım:))
bazı yorumlarda okuyoruz ya yaptım yaptım çift çizgiyi yakalayamadım ovulasyon gününde diye.
breezey cim sende de bu döenm kısa sürse yine aynı düzenli regl olsan bile ovulasyon günün 17. 18. günlere kayabilecekti.
düzenli adet görebilmekle ilgili değil sanırım kişide luteral fazın kaç gün sürdüğü .
neyse araştırmama son veriyorum.:KK1:daha fazla aklımız karışmasın.dediğim gibi önümüzdeki ay kendimi daha iyi tanıyacağım.
hoş bu yaşa gelip tanıyamadıysam daha sonrasını bilemiyorum :KK52::KK52::KK52:
kuzum kendini tanımanın zamanı yok ki...:KK20:
ben de bazen kendime bakıyorum , yaptıklarıma bakıyorum... bu ben miyim diyorummm:44::44::KK1:

tamam araştırmacı kuzumm, anlaşıldı...
testlere selam , denemeye devammmm:KK1:

Son düzenleme:
belirlenen ovulasyon tarihi ne göre 2 gün erken yumurtlamışsın değil mi.
30 günde bir reg oluyorsan ve düzenli ise 30 - 14 = 16 .gün ovulasyonun olmalıydı.
ama kendi vücudunu tanıyarak çok iyi yapmışsın. erken bile olduysa sen yakaladın , kaçırmadın ve değerlendirdin.
hayırlısı bakalım...
sonuçlarını bildirirsen sevinirim canım. :)
Hayırlısı canım inş. bir gün bende buraya hamile haberimi yazarım...

merhaba bayanlar bende ovulasyon testi kullanıyorum ama bu ay kaçırdım önemli günleri değerlendiremedik

adet olmayı bekliyorum şimdide

ama son aylarda hep 2-3 günlük gecikmeler yaşıyorum

normalde 28 günde bir adet olurken korunmadan önce .. yine dün regl olmam gerekiyordu ama bugün hala tık yok :KK25::KK25::KK25::KK25:

belkide çok sıvı tükettinmişsindir ondan çok çok silik çıkmıştır..
hep koyu gibi kalırsa hamişsin demekmiş...

zaten yumurtlamışsın ve tekrar koyu çıkmaya başlamış hemde 27.günün bugün kü testini tekrarlasaydın keşke yada yarın tekrar yap bu arada gebelik testide varsa silikte olsa gösterebilir yapmaya düşündünmü...ben ön sayfada transferden sonra hergün yaptığım ovu testlerini ekledim,gebelik oluşmaya başlayınca nasıl koyulaşma olmuş örnek olsun dedim sennde bir bak istersen benziyormu seninkilere yada resimlerini ekle biz bakalım senin testlere canım
Bugün dayanamadım tekrar test yaptım canım ve anında koyu çift çizgiyi yakaladım :) gebelik testi 2, gün önce yapmıştım, negatifti. Bu pazar adet günüm. Dayanabilirsem pazar sabahını bekleyeceğim gebelik testi için. Bu arada önceki testleri atmıştım. Sadece bugünkü duruyor.

yani konuya bi merak salınca ilginç şeyler okuyorum.
ama bu luteal fazı dikkate alan bi ovulasyon günü hepaplaması yaptıran bi site buldum.son adet tarihi ile birlikte luteal faz süresini de soruyor.mesela ben 12 gün girince luteal faz gününü, 2 gün ileriye kaydı ovulasyon günüm.döngü sabit ama bunu karıştırmayın.
ayrıca yabancı sitelerdeki forumlarda d akadınlar bu luteal fazları ile ilgili daha çok paylaşımda bulunmuşlar daha haberdardar.mesela 10 12 gün olan çok.bir kaç ay ısı takibi filan ile sıkı takip ederek bu luteal faz günlerinden emin olmuşlar.
bi kişide luteal faz gün sayısı fazla değişmezmiş en fazla bi gün önce veya sonraya kayarmış.
12 ise 11 - 13 gibi.
ve evet 10-16 gün arası normalmiş okudum pekçok yerde.

Bugün dayanamadım tekrar test yaptım canım ve anında koyu çift çizgiyi yakaladım :) gebelik testi 2, gün önce yapmıştım, negatifti. Bu pazar adet günüm. Dayanabilirsem pazar sabahını bekleyeceğim gebelik testi için. Bu arada önceki testleri atmıştım. Sadece bugünkü duruyor.

canım inş. bebişin seninledir
bişi sormak istiyorum sana ovulasyon gününden sonra hergünmü ovu testi yapmaya devam ettin vede koyu çift çizgi yakaladın??

canım inş. bebişin seninledir
bişi sormak istiyorum sana ovulasyon gününden sonra hergünmü ovu testi yapmaya devam ettin vede koyu çift çizgi yakaladın??
inş canım. 15.gün çift çizgiyi gördükten sonra 16. ve 17.günler giderek silikleşti. Daha sonra 24. günden itibaren tekrar ovu testi yapmaya başladım. 24, 25, 26. günlerde 2.çizgi çok koyu olmasa da oldukça belirgindi. Ama 27.gün yani dün çok silikti, neredeyse hiç görünmüyordu. Bugün yine dayanamadım test yaptım, daha idrarı damlatır damlatmaz kopkoyu iki çizgi çıktı. Ben de anlamadım neler oluyor.

X