Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

yumurtlamanı yakalamışsın bu güzel:))
prolaktin için bi fikrim yok canım.
24.25.26. günler niye tekrarladın ov. testini.gebelik kontrolü amaçlı mı yapmıştın cnaım.
idrar testlerinde erken gebelikleri yakalamak çok zor.ancak kan testi ile sonuç alabilirsin.

sen de yumurtlamanı yakalamışsıın.pozitif sonuç aldıktan sonra teste devam etmeye gerek yok diye yazıyor bendeki test açıklama kağıdında.bence de yapma:))

24.25.26. günlerde ovu testi yapmamın özel bir nedeni yok canım. Elimde fazla sayıda test vardı, 24.gün hadi yapayım bakalım dedim. O gün tekrar koyu çizgi görmeye başlayınca diğer günler de olacak mı diye merak ettim ve 3 gündür aynı koyulukta çıkmaya devam ediyor 2.çizgi. Yumurtlama dönemimdeki kadar koyu değil ama yine de çok belirgin.

Meraktan bugun de ovu test yaptim hani erken hamilelik icin kullaniliyor cikabiliyormus diye foto koyuyorum olmadi sanirim bi dahaki sefere artik

paylaşımını biraz kırptım canım ... cevaplarımı rahat vermek için...

prolaktin yüksekliği , yumurtlamaya engel olur , bu da hamileliğe... 28 çıkan prolaktinin doktor tarafından bir ilaçla düşürülmesi önerildi mi bilmiyorum.

ama ovulasyon testlerinde , emin olarak aynı koyulukta 2. çizgiyi de yakaladım diyorsun ki bu da prolaktinin de düşme olduğunu gösterir.

bahsettiğin akıntıları ve göğüslere ait şikayetleri dünden beri bende yaşıyorum ve doktora gittiğimde , iltihabımın olduğunu gördüm... bence sen de bunu elemek veya emin olmak için doktoruna muayene ol.

ovulasyon testlerini ben de kullandım bu ay , yumurtladığım günü yakaladım, hatta bugün ultrason muayenesinde görüldü de ama muhtemel başlayan bu iltihap olacak herhangi bir gebeliği de engelleyecektir.

bol şanslar canım

2 gün az değilmi:))))ben 7-8 aydır uğraşıyorum.ama bu son ay çalışmalar hızlandı.önceki aylarda günler yanlışmış.benimkide baskıyı iyice arttırdı.teste göre hareket ettik.bat 9 mayıs.eğerki bu seferde tutmazsa kesin.dr.a gidicez artık.hakkımızda hayırlısı.ama ben istiyomuyum gazamı geliyorum hala çözemedim.çizgi olayı baskı iş güç derken sadece hesap kitap yapar oldum vallahii...

Bu arada reglime 9 gun var

bence bu teste göre moralini bozmak için erken, çünkü benim reglime 6 gün var, benim otomatik adet döngüsü hesaplayıcıma göre hamilelik testi yapmama daha 3 gün var, yani ben ayın 27 sinde gebelik testi yapmalıymışım, ama ben 27 sinde de yapmayacağım, batım 1 mayıs, ben 1 mayısı bekleyeceğim

Canım geçen hafta cuma günü kaşıntı şikayetiyle doktora gitmiştim. O zaman vajinal ultrasonla muayene oldum. Rahim ve yumurtalıklarımda herhangi bir sorun yokmuş. Hatta yumurta boyutlarımın gebelik için gayet uygun olduğunu söyledi. Doktordan eve geldiğimde göğüs ucumun şiştiğini fark ettim. Özellikle bugün daha sert ve daha çok acıyor. Bu arada prolaktin testini başka bir doktor yapmıştı. Şimdilik ilaç vermeyeceğini, 2.adetimde değerlere tekrar bakacağını ve ona göre tedaviye başlayacağını söyledi.

selamlar
ben dün elimde kalan son testi de yaptım.çok silikti.
valla testlerden bişey anlamadım.hep silik çıktığına göre yumurtlamadım sanırım
bu aydan fazla umudum yok bu sebeple.
o kadar da para verdim.yumurtlamayacağım mı tuttu yaniii bu ay.aklım karıştı.

canım dilerim beklentin yolunda olumlu haberler alırsın.
kendinle ilgili en doğru gelişmeleri sen biliyorsun benim yazdıklarım sadece tahmindi.
tedavinin ve testlerinin gerektirdiklerini dikkatle takip et ve uygula canım.bu konuda en iyi doktor kendimiziz çünkü.

Ister merak deyin ister can sikintisi az once g4brlik testi bile yaptim 8 gun kala tabiki negatif :) artik bende yapmayacagim

Meraktan bugun de ovu test yaptim hani erken hamilelik icin kullaniliyor cikabiliyormus diye foto koyuyorum olmadi sanirim bi dahaki sefere artik Eki Görüntüle 694429 Eki Görüntüle 694429

tamamenmi negatif o silik bilemi yok tam görünmüyor burdan, bendede bu sabah yine akıntı geldi bende acaba tekrarmı yumurtluyorum diye testi yine yaptım fakat silik çizgi çıktı baya bi silik seninkidemi öyle ?

test hastası arkadaşlar selam bende sizdenim yıllardır pko denen illetle ugraşıyorum 1 senedirde ovulasyon testleri falan yapıyorum benim testler hep kafasına göre takılıyor ...ben bu ay tüp bebek yaptırdım ve kimyasal gebelikle sonuçlandı...hep bu ovulasyon testlerini merak ederdim gebeliği gösteriyormu diye ve evet bunu garantiledim transferimin 2 gününden itibaren hem gebelik testi yaptım hemde ovu testi ve transferimin 4.günü süprizz benim gebelik testim hayal mayal çıktı sonraki günlerde yavaş yavaş koyulaştı...ovu testinde gelince oda transferimin 4.gününden itibaren koyulaşmaya başladı ve hep kopkoyu çıktı...yani gebelik testlerinden çok daha fazla kızardı...takiiii değerim düşene kadar degerim düşmeye başladığında testlerimin renkleride soldu ve kayboldu yani size diyeceğim ovu testleriniz adet günlerinize yakın koyu çıkıyorsa bilinki vardır bişiler....şimdi ben adetim bittikten sonra hemen başladım yumurtlama testlerine ve hep abuk sabuk çıktı ama ben şu saat olayına hiç dikkate almadan yapıyorum ondanmı acaba resimlerini koyimde bi görün arkadaşlar normalde 28 günde 30 günde 31 günde düzenli adet oluyorum ama bakalım yumurtlayabiliyormuyum...4 saat idrar tutunca daha soluk çıkıyor testlerim sanki ....hemen yapınca daha koyu çıkıyor sanki....sizde yorum yaparsanız sevinirim....

adetimin 6.gününden itibaren yapıyorum ve saate çok dikkat etmedim ama 11.gün ve 12. gün sabah kalktım wcye girdim sonra yattım saat 12 de yaptım ama onlarda böyle çıktı hele 12.gün böyle bozuk gibi bu arada gece eşimle münasebetimiz oldu ondanmı bozuk çıktı acaba şimdi yine yaptım o 12.günün altındaki oda böyle çıktı gerçi otomatik hesaplayıcılara göre kimisi 30 nisan diyor yumurtlama günüme kimi 1 mayıs diyor burdan beraber takip edip heyecanımızı arttıralım diye ekliyim dedim bende...

Son düzenleme:
bence sen henüz yumurtlamamışsın üzerinde 12 yazandada tam koyu çizgi yok gibi yoksa burdamı öyle çıkmış bence bi kaç güne yumurtlarsın belkide yarın

kızlar demin yaptığım test ilk 10 dk sonunda bu hale geldi bide sol kasığım agrıyor bugün anlamadım...

Eklentiler

• $25042013756.jpg
    27,4 KB · Görüntüleme: 44
bence sen henüz yumurtlamamışsın üzerinde 12 yazandada tam koyu çizgi yok gibi yoksa burdamı öyle çıkmış bence bi kaç güne yumurtlarsın belkide yarın

sagol canım cevabın için 12.gün koyu gibi olan baya bozuk gibi onu dedim işte acaba gece yaptığımız aktivite yüzünden öglen yaptığım test böyle çıkmış olabilirmi bide 12.gün yani demin yine yaptım ondada hafif koyulaşma var sanki önceki günlere göre dimi...

kızlar demin yaptığım test ilk 10 dk sonunda bu hale geldi bide sol kasığım agrıyor bugün anlamadım...

bence yarın yumrutlayacaksın biraz kahve falı gibi oldu ama öyle gibi görünüyor birde bu testlerin saati çok önemliymiş ya ben en iyi sonucu akşam 22:00 gibi yaptığım testten almıştım öyleki saat 16.00 da işte yaptıpım test koyuya çok yakındı hatta buryaa ekledim negatif dedi arkadaşlar ama akşam 22:00 de evde yaptım bariz şekilde koyuydu ikinci çizgi hatta control çizgisinden bile koyuydu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…