Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

$n5san4r 062.jpg $n5san4r 064.jpg $n5san4r 065.jpg
Offff arkadaslar kafayi yicem ben bu ay...normalde otuz gundde bir adet olurum 16.gunde testim hep pozitiftir...ama bu ay sapitti duzenim normal sartlarda 6 ocak ovulasyon gunumdur test yaptim pozitife cok cok yakin birde dijital test yaptim bos yuz yani negatif cikti neyse dedim heralde yarin koyulasir...dort gun oldu pozitifi dijital testte bugun gordum normal cubuk testte de en koyu gun ayin yedisinde gordum ogun bugundur hep ayni koyuluga yakin iki cizgi bugun yaptigim dijital testin pozitif cikmasindan sonra normal testte yapayim dedim hemen ayni cizgi ama ocagin yedisindeki test dahada koyu...anlamdim simdi hangisi dogru dijital testte guvenmesem olmmaz cok vok guvenilir testtir diger testimide kac aydir kullaniyorum her zaman dogru sonuclar verdi hic bir zaman yanlis cikmadi bu agda akintimda yok...fotoraf yuklemeye calisiyorum oda olmuyor neyse ben yine denicem bakalim

kizlar cok net cikmadi ama bunlar testlerim bakalim siz ne yorum yapicaksiniz?

Ovulasyon testimde 2.ayımdı bu.Çok şükür hamile kaldım.Koyulaşma tam anlamıyla olmadı ama belirginleştiği ve ondan sonraki 3 gün ilişki oldu(sabahları) Ve bebeğimiz geldi çok şükür.Darısı isteyenlerin başına...

Gözunaydın canım Allahım isteyen herkeze tez zamanda nasip eder inş...
Ovulasyon testın koyulasmaya baslayınca 3 gun ilişki ard arda gunlerde mı oldu yoksa gun aşiri mı oldu canım ?

Kızlar bişey sorucam nolur cevap verin :KK43:
ben 27 günde bir adet olurum sizce 28 günde bir adet olan insan 20. Gün yada 21.gün yumurtlama olabilirmi en geç hangi güne kadar yumurtluyo olabilirim adet gününden bunu hesaplamak mümkünmü?:KK53:

Kızlar bişey sorucam nolur cevap verin :KK43:
ben 27 günde bir adet olurum sizce 28 günde bir adet olan insan 20. Gün yada 21.gün yumurtlama olabilirmi en geç hangi güne kadar yumurtluyo olabilirim adet gününden bunu hesaplamak mümkünmü?:KK53:

Canim mrb. Bende bu ay ilk kez ovu testi kullanicam ve elimde olan enjap testinde tabloya gore sana yardimci olayim tatlim...
26 gunde bir adet goren kisi adetinin 10. Gunu
27 gunde bir adet goren kisi adetinin 11. Gunu
28 gunde bir adet goren kisi adetinin 12. Gunu yumurtluyor diyor
Fakat kisiye gore degisiklik gosterir diye dusunuyorum bunye fakli bisey ates olcerekde takip et istersen canim...

Arkadaslar mrb. Bende ilk kez bu ay ovu. Testi kullanicam
28 gun ve 32 gun arasinda degisen bir peryodum var ortalama 30 gune denk geliyor ve adetimin 14. Gunu olmasi gerek ama soyle bir durum var benim bugun adetimin 7. Gunu ve yurtdisinda oldugum icin burdan bu testi bulmamiz cok zor oldu ve icinde sadece 5 tane var... Ve ben meraktan bugun hemen bir tanesini yaptim kaldi 4 tane :KK43: yaptigim bu teste 10. Dak.Sonrasinda negatifti yani tek cizgi ve sonra aradan baya gecti aklima geldi. Bir bakim dedim ve silik bir cizgi daha cikmisti ama uygulamanin uzerinden yarim saat gecmisti :KK43: simdi bu test nasil degerlendirmeliyim sizce bu arada clomid de kullaniyorum ( klomen ) bilgisi olan arkadaslar yardim istiyorum...
Tesekkur ederim

28 gun ve 32 gun arasinda degisen bir peryodum var ortalama 30 gune denk geliyor ve adetimin 14. Gunu olmasi gerek ama soyle bir durum var benim bugun adetimin 7. Gunu ve yurtdisinda oldugum icin burdan bu testi bulmamiz cok zor oldu ve icinde sadece 5 tane var... Ve ben meraktan bugun hemen bir tanesini yaptim kaldi 4 tane :KK43: yaptigim bu teste 10. Dak.Sonrasinda negatifti yani tek cizgi ve sonra aradan baya gecti aklima geldi. Bir bakim dedim ve silik bir cizgi daha cikmisti ama uygulamanin uzerinden yarim saat gecmisti :KK43: simdi bu test nasil degerlendirmeliyim sizce bu arada clomid de kullaniyorum ( klomen ) bilgisi olan arkadaslar yardim istiyorum...
Tesekkur ederim

Merhaba canım hoşgeldin diğer topikten görüşüyorduk burdada görüşcez artık :KK16:
Ovulasyon testinde 5 dk dan sonra cıkan sonuclar gecersız sayılıyor sende tek cızgı cıktıysa bu negatıf yanı daha yumurtlama olusmaya baslamamıs.
Eger elinde testin az ise bosuna harcama 7. gunu cok erken yapmışsın:KK50:
Yumurtlamayı kaçırmamak adına 13 gun yapmaya basla ıstersen dıger testlerı :KK34:

Tesekkur ederim

ahhh arkadasim seni yerde ararken gokte buldum bende bir kac aydir ovu. Testi kullaniyorum her ayda duzenli olarak 16.gunumde pozitifi goruyorum ona gorede calisiyorum ama olmuyor bende bir hafta once cloomid adlì ilaci siparis ettim doktora falan sormadimda alirken sen nasil kullniyorsun?kac mg lik kullaniyorsum ben 25 mg lik aldim sabah aksam toplam 50 mg mi alyim?yoksa gunde 25 mg yeterli olurmu pcos dilim bu arada yardimci olursan cok sevinirim

Slm kizlar bende ovu. Testtini bu ay kullanmaya basladim ve bugun ilkkini yaptim silik cikti ama 10 dk sonra degil hemen cikti ve benim adetim cok duzensiz bu ay da sadece 3 gun surdu bugun 5 . Gun ve silik cikti adetten sonra yumurtlar mi insan yoksa koyulasmasini beklemelimiyim bu arada sogan suyuna basladim o da etkiler mi ikinci cizgiyi

Slm kizlar bende ovu. Testtini bu ay kullanmaya basladim ve bugun ilkkini yaptim silik cikti ama 10 dk sonra degil hemen cikti ve benim adetim cok duzensiz bu ay da sadece 3 gun surdu bugun 5 . Gun ve silik cikti adetten sonra yumurtlar mi insan yoksa koyulasmasini beklemelimiyim bu arada sogan suyuna basladim o da etkiler mi ikinci cizgiyi

bak canım adet sonrası LH , progesteron ve ostrojen hormanları vücuttan salgılanmaya devam eder ki bir sonra ki ay için rahim içini uygun hale getirsinler yumurtlamadan önceki gün LH hormonu pik yapar çünkü folikül içinden yumurtanın çıkma zamanı yaklaşmıştır ve en uygun ortam hazırdır. adet sonrası yumurtlamaya kadar yavaşça yükselir yumurtlamadan önceki gün çizgi belirginleşecektir. silik olması evet LH hormonu var ama henüz beklenen yükseklikte değil test yapmaya devam et

ahhh arkadasim seni yerde ararken gokte buldum bende bir kac aydir ovu. Testi kullaniyorum her ayda duzenli olarak 16.gunumde pozitifi goruyorum ona gorede calisiyorum ama olmuyor bende bir hafta once cloomid adlì ilaci siparis ettim doktora falan sormadimda alirken sen nasil kullniyorsun?kac mg lik kullaniyorsum ben 25 mg lik aldim sabah aksam toplam 50 mg mi alyim?yoksa gunde 25 mg yeterli olurmu pcos dilim bu arada yardimci olursan cok sevinirim

Klomifen yumurtalıkları folikül üretebilen ancak hormonal uyarımın yetersiz olduğu kadınlarda yumurta salınımını (yumurtlamayı) canlandırmak ve teşvik etmek için kullanılır. ancak normal siklusu olan ve yumurtlama sorunu olmayanlarda hormon yüklemesine bağlı kistler oluşur. bak canım beklemenin çok zor olduğunu biliyorum çünkü bende aynı durumdayım ama doktor önerisi olmadan ilaç kullanmak çok sakıncalıdır. normal işleyişe sahip olan fizyoljini bozabilirsin de sahip olmadığın kistleri oluşturabilir allah korusun daha çok uğraşırsın. bence canım soğan kürünü denemen daha masumca olur.

bak canım adet sonrası LH , progesteron ve ostrojen hormanları vücuttan salgılanmaya devam eder ki bir sonra ki ay için rahim içini uygun hale getirsinler yumurtlamadan önceki gün LH hormonu pik yapar çünkü folikül içinden yumurtanın çıkma zamanı yaklaşmıştır ve en uygun ortam hazırdır. adet sonrası yumurtlamaya kadar yavaşça yükselir yumurtlamadan önceki gün çizgi belirginleşecektir. silik olması evet LH hormonu var ama henüz beklenen yükseklikte değil test yapmaya devam et

Coook coook tesekkur ederim demekki iyi bisey silik cikmasi bide sogan suyu iciyorum bu ay insallahh tutar bebegim annesinin elini

arkadaşlar merhaba,ya sayfa çok fazla olduğu için hepsini okuyamadım.Belki sayfalarda benim durumumda olanlar vardı ama ben tekrar sorayım dedim:)Ben pco hastasıyım.doğal olarak LH hep yüksek.Yine de aldım bu testlerden adetin 14.günü yapmaya başladım.Koyuya yakın ama çok koyu değil ikinci çicgi çıktı.15.gün yine aynı koyuluktaydı.16.gün biraz daha silik.ve 17.ve 18.gün aynı siliklikte.ama hep ikinci çizgi var.Sanırım gerçekten bu pco olanlarda işe yaramıyor.Ve sanırım bende bu ay yumurtlama olmadı:KK43:siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Meraba bacilarim sizler olmasaniz napardim bilmiyorum isin icinden cikamadim kurban oliym yardim edin ;( bu ay ovulasyon testi aldim cift cizgiyi gordukten sonra ne zaman iliski olmali ve bu yumurtlama donemi salgisi yumurtlama olup catladigini mi gosterir yoksa yumurtlama olmak uzere mi demek tesekkur ederim canlarim ;(

Meraba bacilarim sizler olmasaniz napardim bilmiyorum isin icinden cikamadim kurban oliym yardim edin ;( bu ay ovulasyon testi aldim cift cizgiyi gordukten sonra ne zaman iliski olmali ve bu yumurtlama donemi salgisi yumurtlama olup catladigini mi gosterir yoksa yumurtlama olmak uzere mi demek tesekkur ederim canlarim ;(

canım ovulasyon testleri lh hormonunu ölçüyo.. bu hormon aslında vücudumuzda daima var ancak yumurta çatlamadan önce tavan yapıyo.. Önceleri silik çizgi şeklinde görüyoruz sonra net çift çizgi çıkıyo.. bu da demek oluyo yumurta çatlamak üzere.. 12-36 saat arasında çatlıyomuş .. çift çizgiyi gördükten sonra silikleşene kadar çalışmalar önemli .. Önceleri gün aşırı yapılıyosa koyu çizgiyi yakaladıktan sonra üst üste çalışılabilir ..

Bende bu ay ilk kez kullandım ama okudum baya :)

canım ovulasyon testleri lh hormonunu ölçüyo.. bu hormon aslında vücudumuzda daima var ancak yumurta çatlamadan önce tavan yapıyo.. Önceleri silik çizgi şeklinde görüyoruz sonra net çift çizgi çıkıyo.. bu da demek oluyo yumurta çatlamak üzere.. 12-36 saat arasında çatlıyomuş .. çift çizgiyi gördükten sonra silikleşene kadar çalışmalar önemli .. Önceleri gün aşırı yapılıyosa koyu çizgiyi yakaladıktan sonra üst üste çalışılabilir ..

Bende bu ay ilk kez kullandım ama okudum baya :)

Canimm benimm
Cookk tesekkur ederim cewabin icin bende bu ay denicem gecen ay calismalar yine bosa gitti regl oldum ;( testte silik cizgiyi gorunce ve koyulasinca sonrasinda calisma yapmaliyim o zaman diymi :KK66:

Canimm benimm
Cookk tesekkur ederim cewabin icin bende bu ay denicem gecen ay calismalar yine bosa gitti regl oldum ;( testte silik cizgiyi gorunce ve koyulasinca sonrasinda calisma yapmaliyim o zaman diymi :KK66:

Canım ne kadar çalışırsak çalışalım Allahın dediği olur o yüzden stres yapmadan sadece elimizden geleni yapalım .. Bence gün aşırı çalışıp testte koyu çizgiyi görünce 2-3 gün üst üste çalışılabilir.. İnşallah en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz :)

Merhaba, yardımcı olursanız sevinirim.31,5 yaşındayım ve 5 senelik evliyim.Allah, eşim ve bana öncelikle hayırlı ve sağlıklı bir evlat versin. Kız evladım olsun istiyorum.ovülasyon testi alacağım. Nasıl hareket etmemiz lazım, eşim ya da ben nasıl beslenmeliyiz?

Bu ay 5. ayımız olacak bizimde. Ovulasyon testi aldım fakat stres olursa diye kullanmak istemiyorum, ya stresliydim ama yinede hamile kaldım diyen var mı?

senin fikrine de saygı duyuyorum ama ;
Embaca, neden kız.
yani söyle söyleyim. biz burada aman cocugumuz olsunda sağlıklı olsunda neolursa olsun diyoruz. önce bi hamile kalabilelim. kızı erkeği geri dursun.
benim 2 oğlum var. 2. evliliğimi yaptım ve bu eşimin cocugu yok. . tüp filan denedim olmuyo. aman sağlıklı ,e li ayagı düzgün olsunda yeterki bi bebeğim olsun
diye çırpınıyorum. erkekte olsa olur.Allahım eşimide baba yapsın cinsiyet önemli deil.
bence hamile kalalım diye çırpınmamız lazım. :KK43:

mrb arkadaslar bende yumurtlama tembelligi var baskada birsey yokmuş bir çok tahlliler yapıldı hersey normal bir senedir ugrasıyorum 2 çocuk için olmuyor adetlerim düzensiz dogal olarakta yumurtlama sorunum var yani kafasına göre takılıyor canı nezaman isterse oyüzden ovulasyon testi aldım bu2 ayım ovulasyon testi kulanalı geçen ayın 13 14de pozitifi yakaldım degerlendirdik ama olmadı buayda gögüs uçlarımda herhangi bir sızı olmayınca çokta akıntım olmayınca bu ayda geç yumurtluyorum dedim kendimce 16 gün öylesine bi yapıyım dedim çift çıktı şasırdım ertesi günü tekrarladım heralde yumurtlamam yaklasıyor dedim 2.çizgim silik çıktı taa 20güne kadar yaptım hep silik çıkıyor ne şimdi bu ben yumurtladım geçtimi bikaç gün daha dedeniyecem yine silik çıkarsa yumurtladım diyecem kendimce ha bide arkadaslar benim yumurtlama günüm yaklasınca göğüs uçlarımda agrı olusuyor akıntım yogunlasıyor hatta ben böyle anlıyorum yumurtlamamı ama bu ay çok farklı oldu gerçi bazen öyle oldugu oluyor ben adet günümü böyle çıkaramıyorum onun için ovulasyon testi aldım benim gibi olan varsa bilgilendirirse sevinirim:KK16:

X