Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Senin testlerin mantıgına göre canım tek çizgi çıkması gerek. Çünkü silik çizgi pozitif sayılıyor ya sende.

Olacak bebişim olacak bak gör sen umutsuzluga kapılmak yok :KK20::KK20:

İncicim bugün yaptığım test dün olduğu gibi hayal meyal dibine girmezsen görülmeyecek , resimde filan belli olmayacak bi çizgi .. Eşim geç gelicek rtesimleri çekip yollıcam yine .. bugünü de değerlendirmemiz gerekir mi ?

Koyu çizgiyi gördükten sonra çalışmalara başla. silikleşinceye kadar devam et çalışmalara. yumurtalar fazla yaşamıyor. O yüzden spermleri hazır halde bulundurmalıyız. Onlar daha uzun süre yaşayabiliyor. Günaşırı diyor doktorlar. Banada öyle demişti. Ama ben hergün yapacam bu sefer.

Sperm sayısı düşebilir belki hergün yaptıgımız için ama bu sefer haraketlilik artacak. bi yerde okumuştu. burda bir arkadaş yazdı sanırım. Bu altın günleri kaçırmamız lazım.

İlk defa bu kadar iyi hissettim yumurtladıgımı. Kasıklarım adet sancısı gibi ağırıyor. İnşallah bebişlerimize kavusuruz.:nazar::nazar:

normalde spermin içerde hazır beklemesi lazım fakat bizde durum farklı bizde yumurtanın içerde beklemesi lazım:KK1:varikosel vardı eşimde ameliyat oldu 10 ay kadar oldu ALLAH'a şükür değerlerimiz artmaya devam ediyor.son teste göre sayı porblemi kalmadı fakat hız ve morfoloji henüz normal değerlere çıkmadı ama yaklaştı çok şükür.varikosel ameliyatı topiğimizde bizim gibi olup normal değerlere sahip olmamasına rağmen hamile kalan çok arkadaşım var.ALLAH ol desin yeter ki.bende kendi adıma bütün tedbirleri alayım diyorum.yumurtlama testi ateş ölçme vs gibi.onun için bizim spermler uzun ömürlü olmadığından spermin değil yumurtanın içerde bekliyo olması lazım:)

Son düzenleme:
normalde spermin içerde hazır beklemesi lazım fakat bizde durum farklı bizde yumurtanın içerde beklemesi lazım:KK1:varikosel vardı eşimde ameliyat oldu 10 ay kadar oldu ALLAH'a şükür değerlerimiz artmaya devam ediyor.son teste göre sayı porblemi kalmadı fakat hız ve morfoloji henüz normal değerlere çıkmadı ama yaklaştı çok şükür.varikosel ameliyatı topiğimizde bizim gibi olup normal değerlere sahip olmamasına rağmen hamile kalan çok arkadaşım var.ALLAH ol desin yeter ki.bende kendi adıma bütün tedbirleri alayım diyorum.yumurtlama testi ateş ölçme vs gibi.onun için bizim spermler uzun ömürlü olmadığından spermin değil yumurtanın içerde bekliyo olması lazım:)

merhaba birşey sorucamvarikosel ameliyatından sonra bize sperm artması olmaz denmşti. artış oluyormu??

merhaba birşey sorucamvarikosel ameliyatından sonra bize sperm artması olmaz denmşti. artış oluyormu??

kim dedi size onu.tabi ki artış var olmaz olur mu hiç.ameliyat öncesi sayımız 2 milyon,hızımız %12 morfolojimizde 0 dı.ameliyat sonrası 4.ayda ki testte sayımız 14 milyon hızımız %14 morfoloji % 4 tü.ameliyattan sonra ki 8. ayda ki testte ise sayımız 45 milyon hızımız %24 morfoloji ise % 5 e çıktı.ALLAH'a şükürler olsun.ameliyattan 15 günb sonra felan takviyelere başladık ama biz.

Son düzenleme:
İncicim bugün yaptığım test dün olduğu gibi hayal meyal dibine girmezsen görülmeyecek , resimde filan belli olmayacak bi çizgi .. Eşim geç gelicek rtesimleri çekip yollıcam yine .. bugünü de değerlendirmemiz gerekir mi ?

bugunude değerlendirdiysen iyi olurdu canım.

Mesajını gec gördüm tatlım.

$DSCN5545.jpg

Bayanlar!Ben bu ay bu işi çözemedim,anlayamıyorum hangi gün diye. Neredeyse mens. günüm gelecek hala boşboş bakıyorum bu sayfaya ne oldu şimdi ,ne zaman uygun bilemedim :))) sizin bir fikriniz var mı? ne koyu çıkıyor ne de silik testler de mi problem var acaba?

Eki Görüntüle 596855

Bayanlar!Ben bu ay bu işi çözemedim,anlayamıyorum hangi gün diye. Neredeyse mens. günüm gelecek hala boşboş bakıyorum bu sayfaya ne oldu şimdi ,ne zaman uygun bilemedim :))) sizin bir fikriniz var mı? ne koyu çıkıyor ne de silik testler de mi problem var acaba?

adet döndün nedir bilmiyorum ama hep silik gibi çıkmış fakat sanki 14.ve 15.günler diğer günlere bakarak daha belirgin gibi.çünki 16.gün baya silikleşmiş

Son düzenleme:
adet döndün nedir bilmiyorum ama hep silik gibi çıkmış fakat sanki 14.ve 15.günler diğer günlere bakarak daha belirgin gibi.çünki 16.gün baya silikleşmiş
Düzenleyen: ven_har Düzenleme Tarihi : Bugün Düzenleme Saati :KK15:47

ven_har ,benim çok belirsiz oluyor geçen ay 29.gün, ondan önce 35 .gün, 40. gündü. Ben de anlayamıyorum bu durumu. Hormonlar iyi çıktı, rahim filmi temiz çıktı
doktor bir sorunun yok senin deyip şutladı beni odasından bu ay . Derdi nedir bu çocuğun anlamıyorum daha ne istiyor doğmak için :)) Bana göre de hepsi silik , yeterince koyulaşmıyor sanki ama çok silik de çıkmıyor 10-12 gündür. Sizin de bu siliklikte mi çıkıyor bu kadar süre normali bu mu? 2.ayım testte çözemiyorum. 14 , 15. günler olsa neden sonra hep aynı koyulukta devam ediyor ki?

ven_har ,benim çok belirsiz oluyor geçen ay 29.gün, ondan önce 35 .gün, 40. gündü. Ben de anlayamıyorum bu durumu. Hormonlar iyi çıktı, rahim filmi temiz çıktı
doktor bir sorunun yok senin deyip şutladı beni odasından bu ay . Derdi nedir bu çocuğun anlamıyorum daha ne istiyor doğmak için :)) Bana göre de hepsi silik , yeterince koyulaşmıyor sanki ama çok silik de çıkmıyor 10-12 gündür. Sizin de bu siliklikte mi çıkıyor bu kadar süre normali bu mu? 2.ayım testte çözemiyorum. 14 , 15. günler olsa neden sonra hep aynı koyulukta devam ediyor ki?

valla cnm benim adet döngüm de 27-28-29.günde bir.yani yumurtlamam 14-15-16.günler olur benim hesabıma göre.2 aydır kullanıyorum ovulasyon testi.geçen ay 16.gün yumurtladım 14ve 15.günler bay bir koyuydu çizgiler.16.gün silikleşti.bu ayda 15.gün yumurtladım 13.ve14. günler koyu 15 gün silikti.baya bir koyu oluyo benim çizgiler.seninkiler neden öyle oldu herhangi bri sorunun olmamasına rağmen anlamadım.testten teste de fark ediyo.birde testten 3 saat önce sıvı alımı,wc ye gitme olayına ve testi aynı saatte yapmaya dikkat ediyomusun.bunlarda çok önemli

Son düzenleme:
kim dedi size onu.tabi ki artış var olmaz olur mu hiç.ameliyat öncesi sayımız 2 milyon,hızımız %12 morfolojimizde 0 dı.ameliyat sonrası 4.ayda ki testte sayımız 14 milyon hızımız %14 morfoloji % 4 tü.ameliyattan sonra ki 8. ayda ki testte ise sayımız 45 milyon hızımız %24 morfoloji ise % 5 e çıktı.ALLAH'a şükürler olsun.ameliyattan 15 günb sonra felan takviyelere başladık ama biz.[/QU

kuşadasında bir ürolog dedi. eşim ameliyat olacak ama bu ameliyat eşinizin sperm sayısını artırmaz sadece sağlığı yerine gelir. hatta ameliyattan sonra war olan spermlerde yok olabilir dedi ve ancak tüp bebekle hamile kalabilirsin. bizde dr böle deyince ilk önce tüp bebk tedavisine başladık ameliyatı sonraya bıraktık....

Eki Görüntüle 596855

testin markası ne canım ? Hepsi bencede silik çıkmış. belki daha yumurtlamadın. 40 güne kadar sarkıyor siklusun. Sen yapmaya devam et. Bakalım hep mi silik çıkacak.

Şöyle bir ihtimalde var. Bu ay yumurtlamamış olabilirsin. geçen ay benimde silik çıkmıştı. bu ay koyu çıktı. Ve benim yumurtalar 15.ci günde çatladı. Sancımdanda anladım.

13.cü gün ;

Eki Görüntüle 597556
14.cü gün,

Eki Görüntüle 597557
Buda 15.ci gün;
Eki Görüntüle 597558

kim dedi size onu.tabi ki artış var olmaz olur mu hiç.ameliyat öncesi sayımız 2 milyon,hızımız %12 morfolojimizde 0 dı.ameliyat sonrası 4.ayda ki testte sayımız 14 milyon hızımız %14 morfoloji % 4 tü.ameliyattan sonra ki 8. ayda ki testte ise sayımız 45 milyon hızımız %24 morfoloji ise % 5 e çıktı.ALLAH'a şükürler olsun.ameliyattan 15 günb sonra felan takviyelere başladık ama biz.[/QU

kuşadasında bir ürolog dedi. eşim ameliyat olacak ama bu ameliyat eşinizin sperm sayısını artırmaz sadece sağlığı yerine gelir. hatta ameliyattan sonra war olan spermlerde yok olabilir dedi ve ancak tüp bebekle hamile kalabilirsin. bizde dr böle deyince ilk önce tüp bebk tedavisine başladık ameliyatı sonraya bıraktık....

varikosel ameliyatından sonra hamile kalanlar diye bir topic var.orada bir arkadaşımız var mutluluk84 dr onlarada ameliyat olmayın faydası olmaz demişti.ama onlar ameliyat oldu takviyeler kullandı ve hamile şuan.tüp bebekle değil normal yoldan hemde.hatta sana link vereyim hikeyesini okuhttp://www.kadinlarkulubu.com/erkek-faktoru-erkek-infertilitesi/582209-1000000la-gelen-mucizem.htmlderecesi düşük diye size öyle demiş olabilir dr ama bazen düşük derecede denen varikoselin ameliyat sırasında daha ileri dercede olduğu görülüyor

Son düzenleme:
Kizlar benim ovulasyon gunumdu ama dun testim ayni koyulukta cikmadi bugun testi yeniledim biraz daha koyu ama pozitif dil gibi resmini yukluyorum simdi

Ovulasyon testimde 2.ayımdı bu.Çok şükür hamile kaldım.Koyulaşma tam anlamıyla olmadı ama belirginleştiği ve ondan sonraki 3 gün ilişki oldu(sabahları) Ve bebeğimiz geldi çok şükür.Darısı isteyenlerin başına...

testin markası ne canım ? Hepsi bencede silik çıkmış. belki daha yumurtlamadın. 40 güne kadar sarkıyor siklusun. Sen yapmaya devam et. Bakalım hep mi silik çıkacak.

Şöyle bir ihtimalde var. Bu ay yumurtlamamış olabilirsin. geçen ay benimde silik çıkmıştı. bu ay koyu çıktı. Ve benim yumurtalar 15.ci günde çatladı. Sancımdanda anladım.

inci61inci , testin markası core test. 2 aydır hep silik çıkıyor test anlaşılmıyor ama bir süre hepbelli belirsiz artış sonra iyice düşüyor lh ki hiç çıkmıyor. Bundan almayacağım bir daha ilk çizgi bile çok silik çıkıyor. Son 3 gündür yaptıklarım hiçe yakın silik çıktı. Bu resimdeki aralıkta yumurtladım heralde ama hangi gün bilemiyorum işte, tabi yurmurtlamamış olmak da mantıklı bir yorum teşekkür ederim :). Buradaki bayanlar laboquick kullandıklarını yazıyorlar bir dahaki ay ondan alacağım. Sizinki de bu marka mı?

inci61inci , testin markası core test. 2 aydır hep silik çıkıyor test anlaşılmıyor ama bir süre hepbelli belirsiz artış sonra iyice düşüyor lh ki hiç çıkmıyor. Bundan almayacağım bir daha ilk çizgi bile çok silik çıkıyor. Son 3 gündür yaptıklarım hiçe yakın silik çıktı. Bu resimdeki aralıkta yumurtladım heralde ama hangi gün bilemiyorum işte, tabi yurmurtlamamış olmak da mantıklı bir yorum teşekkür ederim :). Buradaki bayanlar laboquick kullandıklarını yazıyorlar bir dahaki ay ondan alacağım. Sizinki de bu marka mı?

canım benimkide ayni marka ben çok memnunum koyu çizgiyi ben gördüm inşallah bebişim tutmustur. Tavsiye ediyorum kesinlikle.

yumurta çatlayıp bi süre geçtikten sonradamı silik çıkıyor, yoksa ben ovu gününü kaçırdımmı? geç başlamıştım teste. yada çatlamadıda ondan mı silik çıkıyo onu anlamadım :KK43:

Offff arkadaslar kafayi yicem ben bu ay...normalde otuz gundde bir adet olurum 16.gunde testim hep pozitiftir...ama bu ay sapitti duzenim normal sartlarda 6 ocak ovulasyon gunumdur test yaptim pozitife cok cok yakin birde dijital test yaptim bos yuz yani negatif cikti neyse dedim heralde yarin koyulasir...dort gun oldu pozitifi dijital testte bugun gordum normal cubuk testte de en koyu gun ayin yedisinde gordum ogun bugundur hep ayni koyuluga yakin iki cizgi bugun yaptigim dijital testin pozitif cikmasindan sonra normal testte yapayim dedim hemen ayni cizgi ama ocagin yedisindeki test dahada koyu...anlamdim simdi hangisi dogru dijital testte guvenmesem olmmaz cok vok guvenilir testtir diger testimide kac aydir kullaniyorum her zaman dogru sonuclar verdi hic bir zaman yanlis cikmadi bu agda akintimda yok...fotoraf yuklemeye calisiyorum oda olmuyor neyse ben yine denicem bakalim

X