Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

dediğinin aynısını yaptım cnm ama hata olsutu dıo.30 kasımdan itibaren yaptım bn.ılk cıft cızgı cıktı ama c daha koyu.ıkıncı gunde yıne aynı 3gun t silik bugun yaptım ıkısı de koyu.pek anlamadım bişey oyüzden yükleyim dedim.18 kasımda kürtaj oldum.9 haftalık bebeğimin kalbi durdu diye.yeni evliyim önceki süpriz olmstu ama busefrde ben isityrum inşallah hayırlısıyla allah kucagımıza almayı nasıp etsın.hamıle kalmak önemlı olabılır ama devamı ve kucaga almak daha önemli.1. bebeklerde %80 e varan düşük yada kalp atısı durması cok fazlaymıs.sımdı aynı seylerı yasamaktan korkuyrum ama bı kere tattım yaa oyuzden bu kadar istekliyim sanırım.inşallah en yakın zamanda hayırlı ve saglıklı bı sekılde nasıp etsın.

bebeğin için üzüldüm canım Allah onu unuttursun hemencicik hamiş kal inşallah, kötü düşünme bak kendinde demişsin 1. bebeklerde bu ihtimal yüksek :))))

Slm kızlar öncelikle biraz açıklama yapıyım sonra derdimi yazıyım.
ben 9 senelik evliyim.yumurtalık rezervim düşük fsh çok yüksek.aşılama ve tüp denemeleri oldu ama tutmadı. bir kere kendiliğimden hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı. en son amh ve inhibin b testleri yaptırdım dr um hamile kalamazsın dedi. bende bıraktım tedaviyi. sonra akupunktur denemeye karar verdim. en son fsh 18.5 çıkmıştı. 3 seans sonra tekrar fsh tahlili yaptırdım ve 12.5 olmuş aslına bakarsanız akupunkturun işe yarayabileceğini pek düşünmüyordum. baktım işe yarıyor yumurtlama tarihini takip edeyim dedim.ve cumartesi tekrar seansa gittim dr um yumurtlama döneminde olduğumu ve 6 tane yumurta ördüğünü söyledi bende o gün eşimle beraber oldum. dün ilişkiye girmedik. bugün akşama doğru wc ye girdiğimde çamaşırımda akıntıyla birlikte 1 kaç damla kan gördüm. ve kasıklarımda hafif ağrı var bir de vajinamda ara ara kasılma oluyor.
şimdi bu kan yerleşme kanamasımı yoksa yumurtluyor muyum?
önceki hamileliğimde de böyle kanama olmuştu sonra kahverengi akıntıya dönüştü ve 1 kaç gün sonra kanamayla düşük yaptım. yine aynı şeyler başıma gelir diye korkuyorum. hamilelik testi içinde çok erken sanırım daha adetime 13-14 gün var. sizce ne yapmalıyım. bu kadar erken tahlil yapsam sonuç görebilir miyim? yoksa yumurtluyorsam çalışmalara mı devam ediyim. bir de yumurtlama dönemi diye çalışmaya devam etmekten hamileysem düşük olur diye korkuyorum. ne yapsam? bi de unuttum yazmayı eşim bu akşam eve geldiğinde grip olmuştu. büyük ihtimalle çalışmalara ara vereceğiz

Son düzenleme:
bu konuyla ilgili fikri olan birileri varsa lütfen yazın.

Slm kızlar öncelikle biraz açıklama yapıyım sonra derdimi yazıyım.
ben 9 senelik evliyim.yumurtalık rezervim düşük fsh çok yüksek.aşılama ve tüp denemeleri oldu ama tutmadı. bir kere kendiliğimden hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı. en son amh ve inhibin b testleri yaptırdım dr um hamile kalamazsın dedi. bende bıraktım tedaviyi. sonra akupunktur denemeye karar verdim. en son fsh 18.5 çıkmıştı. 3 seans sonra tekrar fsh tahlili yaptırdım ve 12.5 olmuş aslına bakarsanız akupunkturun işe yarayabileceğini pek düşünmüyordum. baktım işe yarıyor yumurtlama tarihini takip edeyim dedim.ve cumartesi tekrar seansa gittim dr um yumurtlama döneminde olduğumu ve 6 tane yumurta ördüğünü söyledi bende o gün eşimle beraber oldum. dün ilişkiye girmedik. bugün akşama doğru wc ye girdiğimde çamaşırımda akıntıyla birlikte 1 kaç damla kan gördüm. ve kasıklarımda hafif ağrı var bir de vajinamda ara ara kasılma oluyor.
şimdi bu kan yerleşme kanamasımı yoksa yumurtluyor muyum?
önceki hamileliğimde de böyle kanama olmuştu sonra kahverengi akıntıya dönüştü ve 1 kaç gün sonra kanamayla düşük yaptım. yine aynı şeyler başıma gelir diye korkuyorum. hamilelik testi içinde çok erken sanırım daha adetime 13-14 gün var. sizce ne yapmalıyım. bu kadar erken tahlil yapsam sonuç görebilir miyim? yoksa yumurtluyorsam çalışmalara mı devam ediyim. bir de yumurtlama dönemi diye çalışmaya devam etmekten hamileysem düşük olur diye korkuyorum. ne yapsam? bi de unuttum yazmayı eşim bu akşam eve geldiğinde grip olmuştu. büyük ihtimalle çalışmalara ara vereceğiz

Canım ben cevap vereyim sana bildiğim kadarıyla adetten 13-14 gün önce yumurtlama dönemi olur. Tabi bu düzenli adet görenlerde. O gördüğün kanama muhtemelen yumurtlama kanamasıdır. Sen çalışmalarını sıkı tut bu bir iki gün. Kaçırma derim. Altı yumurta gayet güzel. Bence eşin hsta masta idare etsin biraz canım. Allahım inşallah kalbine göre netice verir.

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Ovulason testlerini bir kenara attım artık. İyice kafamı karıştırdılar. 16. günümde doktorum yumurtamın 14,5 mm olduğunu söylemişşti. 26.günde hala silik de olsa testte çizgi var. Gerçi düne kadar hep koyuya yakındı. Bir yumurtanın günde 1-2 mm büyüdüğünü düşünürsek zaten benim yumurtam çok büyümüş ve işe yaramaz olmuştur. Benim sorum geç yumurtlama olduğnda adet de geçikir mi, yoksa bebek olmayınca yine gününde olur muyuz. Bat 8 aralık. Ayrıca progestan kullanıyorum bebek oluşmazsa adet geç kalmasın diye. Bu konuda fikri olan varsa lütfen cevap versin. Bir an önce gelecek ayki çalımalarıma başlamak istiyorum.

çok teşekkür ederim cevabın için de iyi dileklerin için de. ama bende yavaş yavaş grip oluyorum galiba boğazım felan kötü yani. kısmet artık. inşallah hayırlısı olur.

evet canım benim bildiğim geçikir ne zaman yumurtlaman olduysa ondan 14 gün sonra hasta olman yada müjdeli haber alman gerekir :)

evet canım benim bildiğim geçikir ne zaman yumurtlaman olduysa ondan 14 gün sonra hasta olman yada müjdeli haber alman gerekir :)

Teşekkürler canım. Müjde alamaacağımdan eminim de, keşke o kadar beklemek zorunda kalmasaydım adeti Yine de hepimizin hakkında hayırlısı...

Yumurtlama döneminden beri özellikle son iki gün bel rahim ağrısı yaşııyorum. Ne yesem midem ekşiyor. Yumurtlama dönemimden daha çok beyaz akıntı var. Mide bulantısı baş dönmesi var. Göğüslerde hassasiyet ve göbek altında kahveringi çizgi var. E daha ne olsun ama nie ben bu kadar ümitsizim. Bat 8 ama çok geç yumurtladım.

benim de BAT'a 4 gün var.belirtim hiç yok.normal şartlarda yarın ya da yarından sonra koyu renk akıntımın başlaması lazım.dün akşam kasıklarımda ağrı hissettim.çok çalıştık bu ay ama yine de olmadı gibime geliyor.
bu ay günaşırı çalışma yapmayı düşünüyorum sadece

Kızla bakın T cizgisi C çizgisiyle nerdeyse aynı koyulukta ve o adet olacakmış gibi ağrıyıda hissttim,çalışmaya kaç gün daha devam edicem

arkadaşlar ben bu ay clearblue ovu test kullandım.21inde gülen yüzgördüm22sinde ağrıdan çatladığını anladım şimdi adet tarihim nedir sizce??

Bata 3 gun warrrrrrr.az once bi sicak basti beni.midem bulandi birden.sag kasimda batma varrr.umutlanmak istemiorumm ama acaba mi da diorumm

arkadaşlar bir de 4-5gündür ara ara sarımsı yada koyu kıvamda akıntım oluyo normalde adet öncesi olmaz.enfeksiyon falan olabilir mi.bugün sanırım BATım ama olmadım daha.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…