Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

arkadaslar, ben ovulasyon haftami telefonumdaki bir uygulama sayesinde takip ediyorum ve bu sekilde de korunuyorum..%100 tutuyor.duzenli adet olanlar akilli telefonlarindan ingilizce ovulasyon ygulamasini indirebilirler...bol sanslar...

Arkadaşlar bilen var mı? Adet günü ovu.testi pozitif çıkar mı? Pozitif derken ikisi de koyu renkli değil ama yakın sayılır. Bu çizgi yumurtalma döneminden sonra silinmez mi? Testler hep çift çizgi mi verir? 9 gündür hep çift çizgi. Yarın adet günüm.

Arkadaşlar bilen var mı? Adet günü ovu.testi pozitif çıkar mı? Pozitif derken ikisi de koyu renkli değil ama yakın sayılır. Bu çizgi yumurtalma döneminden sonra silinmez mi? Testler hep çift çizgi mi verir? 9 gündür hep çift çizgi. Yarın adet günüm.

aynı durumdayız canım benim de yakın koyulukta çıkıyor yarın ovulasyondan sonraki 14. günüm senin bat geldiyse bi gebelik testi yap derim bu şekilde gebeliğini öğrenenler varmış...

Canım programın adı ne ?

Programin adi my days.android kullananlar icin. Belki iphone'da da vardir.Cok guzel bir program.size hem adet olacaginiz zamani ve zaman dilimi arasindaki ovulasyon gunlerinizi butun aylar boyunca gosteriyor.ve gene ovulasyonla ve adetle ilgili eklentileride var..ben bu yuzden telefonmdan vazgecemiyorum.♥

aynı durumdayız canım benim de yakın koyulukta çıkıyor yarın ovulasyondan sonraki 14. günüm senin bat geldiyse bi gebelik testi yap derim bu şekilde gebeliğini öğrenenler varmış...

Benim yumurtlamam daha geçen hafta bu günlerdi canım. Çıkmayacağını bile bile macera olsun diye test yaptırdım tabiki negatif. Bugün öylesine bir deneyeyim dedim ovu.testini baktım anında çıktı çizgi. Biraz silikleşmişti, koyulaşmış yine. Valla ne olursa olsun artık ben daha adama gel yumurta zamanı diyemem:KK17:

Ben en çok geç yumurtaya rağmen aynı tarihte adet olabilecek miyim onu merak ediyorum. Bebekten ümidi kestim gibi. Şiddetli kasık ağrım var, öyle böyle değil. Kesin kist nur topu gibi:18:Takip ettiğim kadarıyla senin düzenli gidiyor herşey canım. İnşallah gönlünce olur, senden ümitliyim.

Benim yumurtlamam daha geçen hafta bu günlerdi canım. Çıkmayacağını bile bile macera olsun diye test yaptırdım tabiki negatif. Bugün öylesine bir deneyeyim dedim ovu.testini baktım anında çıktı çizgi. Biraz silikleşmişti, koyulaşmış yine. Valla ne olursa olsun artık ben daha adama gel yumurta zamanı diyemem:KK17:

Ben en çok geç yumurtaya rağmen aynı tarihte adet olabilecek miyim onu merak ediyorum. Bebekten ümidi kestim gibi. Şiddetli kasık ağrım var, öyle böyle değil. Kesin kist nur topu gibi:18:Takip ettiğim kadarıyla senin düzenli gidiyor herşey canım. İnşallah gönlünce olur, senden ümitliyim.

canım sorularımız bilinmeyenlerimiz hep aynı :KK1: bende de tam tersi erken yumurtladım onu merak ediyorum bat değişti mi diye... ben 2 ay önce kimyasal gebelik yaşadığımda çok fena kasık ağrılarım vardı bata 3-4 gün kala başladı umudunu kesme canım bence negatif de düşünme sabretmemiz lazım azıcık sanırım çok zor ama hayırlısı olsun hepimiz için...

canım sorularımız bilinmeyenlerimiz hep aynı :KK1: bende de tam tersi erken yumurtladım onu merak ediyorum bat değişti mi diye... ben 2 ay önce kimyasal gebelik yaşadığımda çok fena kasık ağrılarım vardı bata 3-4 gün kala başladı umudunu kesme canım bence negatif de düşünme sabretmemiz lazım azıcık sanırım çok zor ama hayırlısı olsun hepimiz için...

Senin ilk bebeğin mi olacak canım? İnşallah ama inşallah hakkımızda hayırlı ne ise o olsun. Erken yumurtlamada değişseydi çoktan adet olman gerekmez miydi. Demek ki yumurtaya bağlı değil döngü. Zaten mantiken de doğrusu bu gibi. Adetten bir kaç önce yumurtlanmış olsun ama döllenmemiş olsun. Bu durumda gebelik ya da başka hastalık yoksa döngü 14 gün uzamaz diye düşünüyorum. Ha hamile kalınmışsa testte geç çıkar o ayrı. Yahu bunca yıllık hesap uzmanıyım bu kadar kafamı yormamıştım:))

Programin adi my days.android kullananlar icin. Belki iphone'da da vardir.Cok guzel bir program.size hem adet olacaginiz zamani ve zaman dilimi arasindaki ovulasyon gunlerinizi butun aylar boyunca gosteriyor.ve gene ovulasyonla ve adetle ilgili eklentileride var..ben bu yuzden telefonmdan vazgecemiyorum.♥

arkadaşım ben de indrdm bu programı ama anlayamadım basic bölümüne mi tarih girmek gerek ne yapmak lazım??

Senin ilk bebeğin mi olacak canım? İnşallah ama inşallah hakkımızda hayırlı ne ise o olsun. Erken yumurtlamada değişseydi çoktan adet olman gerekmez miydi. Demek ki yumurtaya bağlı değil döngü. Zaten mantiken de doğrusu bu gibi. Adetten bir kaç önce yumurtlanmış olsun ama döllenmemiş olsun. Bu durumda gebelik ya da başka hastalık yoksa döngü 14 gün uzamaz diye düşünüyorum. Ha hamile kalınmışsa testte geç çıkar o ayrı. Yahu bunca yıllık hesap uzmanıyım bu kadar kafamı yormamıştım:))

evet canım ilk olacak inşallah :KK16: adet değişmiyor sanırım canım ya mesela ben ovu testinden önce de yumurtlama zamanımı hissederdim genelde aynı zamanlarda yumurtluyoruö testle bunu kanıtlamış oldum ama adet tarihi değişmiyordu...

ilk yumurtlama testi devrim basarisiz oldu maalesef.batima 3 gun war.bhcg 0.100 cikti.buyuk hayal kirikligi oldu.cok calismistik bu ay.uzuldum:-(
bu ay gunasiri iliskiden baska bisey yapmicam.umarim ocak ugurlu gelir

arkadaşım ben de indrdm bu programı ama anlayamadım basic bölümüne mi tarih girmek gerek ne yapmak lazım??

Eger son adet tarihin soruluyorsa o bilgilere gireceksin ama sorulmuyorsa yukledigin programdaki takvimde sen kendin bilgileri giriyorsun.sadece son adet tarihin yada beklenen adet gunun.uzun zaman once yukledigimden tam detayi hatirlayamiyorum.

Son düzenleme:
ilk yumurtlama testi devrim basarisiz oldu maalesef.batima 3 gun war.bhcg 0.100 cikti.buyuk hayal kirikligi oldu.cok calismistik bu ay.uzuldum:-(
bu ay gunasiri iliskiden baska bisey yapmicam.umarim ocak ugurlu gelir

Canım daha 3 gün var adetine bekle bakalım. Benimki de negatif ama umutluyum hala. Kırmızıları görmedikçe umutsuzluk yok.

kızlar bişey sormak istiyorum bugün adetimin 7.günü ovulasyon testi yaptım çook silik çıktı sizde de böyle olan varmı acaba:26:

$07122012734.jpg $07122012739.jpg

kizlarrrr yarin yumurtlama gunumdu test yaptim uc tane hemde hepsi pozitif cikti preseedem de geldi yalniz bi sorun var kocayla kusuz artik onuda halledicez umarim cok nnaz yapmaz

dün itibariyle kırmızılar teşrif etti maalesef:KK43: her ay test kullanıyorum o günleri değerlendiriyoruz hemde çok dikkat ederek ama olmuyor anlamadım,artık test falan yapmıcam dikkat etmicem diyorum ama yumurtlama günüm her ay değiştiği için kaçırmak da istemiyorum,ovu.testi kullanmak zorundayım.kafana takma, uğraşma, düşünme olur diyorlar ama nasıl olucak bilmiyorum. zaten testle ovulasyonu takip ettiğin zaman mecbur hep kafanda oluyor.isyan etmiyorum kesinlikle vardır vakti zamanı ama her ay bekleyişten sonra hüsran olmak ve etrafta hergün bi hamile haberi duymak can sıkıyo sadece,üzülüyorum. hakkımızda hayırlısı.. :KK43:(

Mrb yol arkadaşlarım ben bu sitede yeniyim ve bende bebeğim olsun istiyorum 1 senelik evliyim ve hiç korrunmadigim halde hamile kalmadım ve çok dduzensiz adet oluyorum bu yüzden sürekli kullana bileceği.m ovulasyon testi var mi acaba.. çok uzun oldu kusura bakmayın

kizlar bisi sorucam iki gun once yaptigim ovulasyon testlerinin resimlerini koymustum dun testi tekrarladigimda yine gulen yuzu gordum (oglen uc gibi yaptim)sabah yedide yaptim test yine bu sefer bos yuz vardi yani yumurtam catlamis esimde isten sabah yedide geldgi icin birliktelik olmadi ama ondan onceki gun olmustu sizce birlikteligin olmamasi sansimi yitirdigim anlaminami geliyor gerci birazdan yine kandirir yine birlikte oluruz ama?:26::26::26::26::26:sanirim bu ayda tutmicak

X