Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Canım umudunu niye yitiriyosorsun. Yumurtan çatlamışsa 24 saat süren var. 24 saat beklicek döllenmek için. Bence akşama kadar hala zamanın var.

Son düzenleme:

Yumurtan çatlamıyor olabilir mi acaba. Ben de ilk defa geçen ay ovu testi kullandım. Maalesef olmadı. Doktora gittim. Hormonlarıma falan bakıldı. Herşey normal bir hormon düşük çıktı. Doktor kistin vardır dedi. Ultrasonda baktı. Yumurtan çatlamamış kiste dönüşmüş dedi. Ben ovulasyon kullandım. Koyu çizgiyi yakaladım hatta silikleştiği günü de gördüm. Doktor Lh yükselir yumurta çatlamazsa bir süre sonra düşer dedi. Sen silik çizgiyi görünce çatladı sanırsın dedi. Yani bu testlere çok güvenip de stres yapmamak lazım.

Kullandınız o.testi sürekli mı kullanılıyor acaba yoksa tek kullanım mı

Canım ilk kullandığın zamanlar adet bitiminden 1-2 gün sonra başlasan iyi oluyor. Zaman geçtikçe zaten bilirsin ne zaman yumurtlayacağını bir hafta kullanman yeterli olur. Bir internet sitesinde satılıyor. 20 adet ovu testi+ 6 gebelik testi+ kargo 20 tl. Alıp adet bitimiyle başlayabilirsin. Her gün 4 saat tutulmuş idrarla (son 2 saat sıvı almayacaksın) bakacaksın. iki çizgi çıkacak üstünde. İki çizgiyi de aynı koyulukta yakaladığın gün ve ertesinde silikleştiği günü değerlendireceksin.

ben de bu ay ilk defa kullandım ovulasyon testi.14.gün akşamı koyu 2 çizgi çıktı.ertesi gün yani 15. gün aynı saatte yaptım yine yine koyu 2 çizgi çıktı.16.gün silikleşti.2 gün üst üste koyu çift çizgi çıkabiliyomu.varmı 2 gün üst üste koyu çizgi gören

Kullandınız o.testi sürekli mı kullanılıyor acaba yoksa tek kullanım mı

dijital olan testen bahsediyorsan eger:yedi tane cubuk test bir tanede dijital gostergesi cikiyor cubuklar diger ovulasyon testleri gibi idrara batirip yapiyorsun diger testlerden farki sonucu kendin yorumlamiyosun digital gostergede kendi yorumluyor pozitifse gulen yuz negatifse bos yuz cikiyor,daha fazla bilgi almak istiyorsan youtube dan clearblue digital ovulation test yaz orda nasil kullanildigini gosteren videolar var bakabilirsin canim

canım adet duzenszlgı için doktra gittinmi. benmde aynı sorunum vardı duphaston kullanıyrum smdi duzenli.ovulsyon testini de bu ay kullanmaya basladım insallah olumlu sonuc alırım.

benimde öyle çıkıyordu canım zaten koyu çıktığında o gün hemen bitmiyor yumurtlama 24-36 saat arasında oluyor mesela benim bi gün aynı renk çıktı diğer gün yaptığımda 2. çizgi ilk çizgiden daha koyu çıkmıştı ve şunu söylim ovulasyon testi ile hamile kaldım... ve şunu söylemek isterim ki yumurtlama stres, hormonlar vs.. gibi şeylerden değişebileceği için adetten sonra gün aşırı ilişki girmeye özen gösterin derim

Eki Görüntüle 571509 Eki Görüntüle 571510

kizlarrrr yarin yumurtlama gunumdu test yaptim uc tane hemde hepsi pozitif cikti preseedem de geldi yalniz bi sorun var kocayla kusuz artik onuda halledicez umarim cok nnaz yapmaz

İnşallah rabbim en kısa zamanda size ve isteyen herkese nasip etsin... 3 markayı da kullanan birisi olarak hangisinden daha memnunsunuz? hiç kullanmadım ama sipariş vermek istiyorum. laboquick fiyat olarak uygun gibi, sanıyorum sizin üstteki bu marka? yeşil cubuklu olanın markası nedir? dijital daha pahalıdır sanırsam onu çok düşünmüyorum. siz yada fikri olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim...

Çok teşekkürler yardimlariniz için doktora gittim birseyin yok dediler hatta bi kere klomen de kullandım ama bebek olmadı bu ay soğan suyu denemek istiyorum

kızlar herkesin bu mutluluğu yaşamasını yürekten diliyorum ve kısaca bahsedeyim size de fikir olur.Ben yaklaşık 3 yıl doğum kontrol hapı kullandım ve bıraktıktan sonra yaklaşık 6 aylık korunmadım ve geçen hafta hamile olduğumu öğrendim.2 ay önce ovülasyon testi aldım ve onun yanındaki gebelik testinden de adet günümde hamile olduğumu anladım.yalnız ovülasyon testinde ilk ay çift çizgiyi gördüğüm halde olmadı.ikinci ay sanırım günü farklılaştı ve ben çift çizgiyi göremedim.ancak işte bu ay çizgiyi göremediğim halde ve hamile kalabileceğim belki 2 birliktelik yaşamama rağmen hamileyim.nasıl oldu bilmiyorum ama bence işin sırrı kafaya takmamaktaymış. hep diyorlardı da nasıl kafama takmıycam ki diyordum.bu arada 2 aydır işe girdim çalışıyorum rahatladım ve olmaz bu ayda diyip çok umursamadım işte sonuç:)umarım tamamına erer ve bende sizlerde mutlu oluruz.bide ben internetten core testten sipariş etmiştim.güvenilir olduğuna da eminim.merak eden arkadaşlara da tavsiyem olsun

Ay çok güzel ya allah hayirlisi ile kucağına almani da nasip eder inşallah bende 1 sene oldu evlenen i ve hiç korunmadigim halde hamile alamadım inşallah bende anne olurum

amin canim saolasin guzel dileklerin icin oncelikle ben yurt disinda yasiyorum dijital test haric diger testler turkiyede yok ama senin soyledigin laboquick testin benim kullandigim testlerle ayni ozellikleri fark yok yani zaten test alirken dikkat edilicek olan hassasiyetidir piyasadaki butun testlerin neredeyse hepsinin hassasiyet degeri 25mIu dr canim yani kisacasi pahali testin ucuzundan farki para eden testen cok markadis zaten laboquick alabilisin yani

Merhabalar benim reglim 4 aralıktı.10 aralıkta bitti. Salı gunu reglımın baslangıcından ovülasyon testi yaptım. 8. ve 9. günleri test negatif çıktı lakın benim akıntım yogun şu iki gündür.Yumartama oldugundan sonra akıntı yogunlasır dıye bılıyorum bı anlam veremedım. Bilgi verebilecek olanınız varmı acaba ?:44:

merhaba adetimin 10 gününden bu yana ovulasyon testi ile takip yapıyorum
10.gün negatif
11.gün negatif
dün silik çizgi çıktı
bu akşam test yaptım baya koyu renk çıktı
oldukça yoğun şeffaf ta akıntım var...acaba yumurtlama ne zaman gerçekleşir ben genelde geç yumurtlarım ama..
testim şöyle 13.gün...

hayırlı olsun hamilesiniz Allah tamamına erdirsin

cevap verebilecek kimse yok sanırım

cevap verebilecek kimse yok sanırım

canim kac gunde bir adet oluyosun?eger 28-30 ise adet araligin henuz erken 14.gun le 16.gun falan yumurtlama donemin akintilari cok onemseme onemli olan yaptigin test testi yaparkende fazla sivi alma iki saate yakin idrarini tut dedigim gibi henuz dmrken yumurtlama icin teste devam yani!

İlk olarak cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Adet döngüm 25 gün şimdi testi tekrar yapacağım.

hayırlı olsun hamilesiniz Allah tamamına erdirsin

resim koymaya calismissin ama cijmamis canim eger testin iki cizgisi ayni koyuluktaysa hatta t cizgisi dahada koyuysa yumurtlaman 12-36 saat icinde catlicak demektir akintinda bunu dogruluyor zaten calismalari yogunlastir canim kolay gelsin simdiden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…