Ovulasyon Testleri Gebeliği Öğrenmek İçin Kullanılabilir mi?

Canım benim de okuduğum kadarıyla adet tarihinden iki üç gün önce ovulasyon testi yapıldığında test cizgisi kontrol cizgisi ile aynı koyuluktaysa ya da daha da koyuysa belirti olabiliyor, ama ikinci koyu çizgiye rağmen hamile olmayanlar olabiliyor mesela ben :) ama bu ay umutluyum insallah güzel haberler alırız.
İnşallah ya :dua:

Zuzupink bugün adet olduysan 14 gun geri sayip baktığında o günü degerlendirmis miydin?
Canım ben takvme baktm notlrm flanda var orda döngünün 17 günü ov testi koyulasmaya basladıgı gun degerlendirildi 18 pik oldu iki koyu cizgi görüldü degerlendirildi aksam sabah 19.20 degerlendirildi ... ama nasip degilmis ayrıca adet oldugum gün yumrtlamadan sonra 13 ncü gün degil tam yumurtlamadan snra 14 ncü gün adet oldum buda labaquık ovulasyon testinin nekadar kaliteli bir test oldugunu gosterdi bana yumrtlama gunumu tam tespit ettigine bir kere daha emin oldum biz tutturamadık o ayrı mesele :KK70:Ay artk bende alstm sanırım uzulmyrm artk belli bi sureden sonra dini inancım isteklerimi bastırmama sebep oldu ben olmasını isteyince degil rabbim ol deyince olur bir kere daha bu gerck beynime dank etti yemin ederm adetimle birlikte bütün takıntılarım sitreslermde benden gitti sanki rabbim bir ferahlık verdi icime :dua::KK68: Mevlam neyler neylerse guzel eyler kalın saglıcakla cümleten hayırlı geceler :KK54: BENİM GİBİ COK TAKAN COK UZULEN VARSA SON BİRSEY SOYLEMEK ISTIYORUM ONLARA OLMASADA SUKREDİN BİR BİLDİGİ VARDIR EN YÜCENİN NASIL Kİ BİZ DOGMADAN DOGACAGIMIZ GUNU SAATİ ANA BABAMIZIN KADERİNE YAZDIYSA NASILKİ BİZ DOGMADAN EVLENECEGİMİZ İNSANI ANLINIMIZA YAZDIYSA EVLADIMIZIN GELECEGİ GÜNDE BİZ DOGMADAN YAZILDI KADERİMİZE OYUZDEN BÖYLE SEYLERLE YIPRATMAYIN KENDİNİZİ ben her üzüldügümde inancımı Aklıma getirerek takıntımdan kurtldum umrım benim gibi takntı haline getirenlerde biran once bundan kurtulur ve hayırlısıyla ogün o saat geldiginde evlatlarını kucaklarına alırlar :KK200::anneadayı:

Canım ben takvme baktm notlrm flanda var orda döngünün 17 günü ov testi koyulasmaya basladıgı gun degerlendirildi 18 pik oldu iki koyu cizgi görüldü degerlendirildi aksam sabah 19.20 degerlendirildi ... ama nasip degilmis ayrıca adet oldugum gün yumrtlamadan sonra 13 ncü gün degil tam yumurtlamadan snra 14 ncü gün adet oldum buda labaquık ovulasyon testinin nekadar kaliteli bir test oldugunu gosterdi bana yumrtlama gunumu tam tespit ettigine bir kere daha emin oldum biz tutturamadık o ayrı mesele :KK70:Ay artk bende alstm sanırım uzulmyrm artk belli bi sureden sonra dini inancım isteklerimi bastırmama sebep oldu ben olmasını isteyince degil rabbim ol deyince olur bir kere daha bu gerck beynime dank etti yemin ederm adetimle birlikte bütün takıntılarım sitreslermde benden gitti sanki rabbim bir ferahlık verdi icime :dua::KK68: Mevlam neyler neylerse guzel eyler kalın saglıcakla cümleten hayırlı geceler :KK54: BENİM GİBİ COK TAKAN COK UZULEN VARSA SON BİRSEY SOYLEMEK ISTIYORUM ONLARA OLMASADA SUKREDİN BİR BİLDİGİ VARDIR EN YÜCENİN NASIL Kİ BİZ DOGMADAN DOGACAGIMIZ GUNU SAATİ ANA BABAMIZIN KADERİNE YAZDIYSA NASILKİ BİZ DOGMADAN EVLENECEGİMİZ İNSANI ANLINIMIZA YAZDIYSA EVLADIMIZIN GELECEGİ GÜNDE BİZ DOGMADAN YAZILDI KADERİMİZE OYUZDEN BÖYLE SEYLERLE YIPRATMAYIN KENDİNİZİ ben her üzüldügümde inancımı Aklıma getirerek takıntımdan kurtldum umrım benim gibi takntı haline getirenlerde biran once bundan kurtulur ve hayırlısıyla ogün o saat geldiginde evlatlarını kucaklarına alırlar :KK200::anneadayı:
Hayırlısı olsun, doğru söylüyorsun arkadasım. Olasılık olan tüm günleri değerlendirmene rağmen olmamıs dediğin gibi Allah ne zaman nasip ederse ozaman olacak. Ben de takıyorum çok elimde olmadan, bundan sonra gerekli testleri yaptıracagım tedbiri elden bırakmayacagım yani ama gerisi Allah tan. Bu forumda cok enteresan yazılar okudum, 45 yaşında evlenip doktorların cocuk sahibi olman imkansız dedikleri bir kadın hacca gidip geldikten sonra hamile olduğunu öğrenmiş, farklı bir durumda genc bir kadın uzun süre çocuk sahibi olamadıktan sonra dua etmiş Allah ım bana da hayırlısıysa evlat nasip et ama bana nasip olmayacaksa kalbimi buna razı eyle diye, sonrasında istediği gibi kız cocuk sahibi olmus, daha neler neler. Dua edip beklemek en güzeli. Hayırlı cumalar olsun

Hayırlısı olsun, doğru söylüyorsun arkadasım. Olasılık olan tüm günleri değerlendirmene rağmen olmamıs dediğin gibi Allah ne zaman nasip ederse ozaman olacak. Ben de takıyorum çok elimde olmadan, bundan sonra gerekli testleri yaptıracagım tedbiri elden bırakmayacagım yani ama gerisi Allah tan. Bu forumda cok enteresan yazılar okudum, 45 yaşında evlenip doktorların cocuk sahibi olman imkansız dedikleri bir kadın hacca gidip geldikten sonra hamile olduğunu öğrenmiş, farklı bir durumda genc bir kadın uzun süre çocuk sahibi olamadıktan sonra dua etmiş Allah ım bana da hayırlısıysa evlat nasip et ama bana nasip olmayacaksa kalbimi buna razı eyle diye, sonrasında istediği gibi kız cocuk sahibi olmus, daha neler neler. Dua edip beklemek en güzeli. Hayırlı cumalar olsun
Hayırlı cumalar canım insAllah tez zmanda cocugun olur mümin müminin dua kardesidir :KK15:

Ovulasyon testinde o çizgi her zaman çıkar Can'ım. Hamilelik şüphesi olması için kopkoyu çıkması gerekiyor.
Yavru amasyaya çok iyi bir doktor atanmış devlet Hastanesi'ne profesör Osman Fadıl kara diye çok unluymus alanında bir numaraymis salı günü ona gidicem muayene olmaya belki onun sayesinde bebiş olur duydunmu adını hic

Yavru amasyaya çok iyi bir doktor atanmış devlet Hastanesi'ne profesör Osman Fadıl kara diye çok unluymus alanında bir numaraymis salı günü ona gidicem muayene olmaya belki onun sayesinde bebiş olur duydunmu adını hic
Duymadım Can'ım. Bu iş nasip meselesi ya. Prof olması şart değil. İlgili moral veren işini ciddiye alan bir doktor olması önemli. Hepsinin yaptığı aynı teknik yöntem Zaten. Laboratuvar önemli ayrıca. (Tüp ve aşılamada)
Sen içini ferah tut. İnş ilgili bir doktordur.

Duymadım Can'ım. Bu iş nasip meselesi ya. Prof olması şart değil. İlgili moral veren işini ciddiye alan bir doktor olması önemli. Hepsinin yaptığı aynı teknik yöntem Zaten. Laboratuvar önemli ayrıca. (Tüp ve aşılamada)
İnş cnm ya bu ay yine doktor maratonuna baslicam hayırlısı artik sen gitmicenmi bu ay doktora

Yavru gittinmi doktora

Can'ım ben doktora gitmicem ki. Daha önce de dedim adetim Yen'i bitti Zaten. Bu ay beklemedeyim
Pardon cnm ben gittim çok güzel muayene etti hormon testleri verdim adetimin üçüncü günü yine gidicem başka hormon testleri vermeye diğer doktorda boşa ZN kaybetmisim doktor dediki hormonlarına bakılmadan nsl aşılama yapılır sana belki hormonlarinda sorun vardır dedi bide eşimin sperm sonucuna normal demişti meğerki spermi dusukmus esimin norolojiye randevu aldık gidicek ilaç takviyesi icin

Selam kizlar benimde prolaktin hormonum yüksek onun icin dostineks kullandim gecen ay .1 yil öncede düsük yaptim.ilk denemede hamile kalmistim ama simdi banamisin demiyor. Stres cok etkili.bakalim bu ay ovilasyon testinde sali pozitifi yakaladim carsambayi degerlendirdim bugün persembe ama hala test ikiside kopkoyu çizgi. Bekleyip gorücez insalah nasip olur bizede bebis..

20170326_120945.jpg
Arkadaslar rica etsem yorumlar mısınız adete 8 gün var bu ne demek oluyor yumurtlama gecikmiş olabilir mi
20170326_120945.jpg

Normalde döngün kaç gün ve adetten sonra kacinci gun başladın ovulasyon testine? Bazen geç yumurtlama olabiliyor ama gonderdigin fotolarda ikinci çizgi pik yapmamış görünüyor canim, eğer önceki gunlerde test yapmadıysan yumurtlama gününü kaçırmış olabilir misin

Aslinda ikinci cizgi cokta koyu sayilmaz yani pozitif denilemez. Ertesi günü testi tekrarladinmi peki. Birde adetine 14 gün kalmadan test yapmismiydin.yaptiysan ve ikinci cizgi bundan aciksa gec yumurtluyor olabilirsin.

Merhaba arkadaşlar evet testi bugünde yaptım ekliyorum hemen

Eklentiler

• 20170326_221201-1.jpg
    20170326_221201-1.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 58
Birde evet yaptım yumurtlama gerçekleşti suan yumurtlama olsa bile yumurtlama akıntısı yok beyaz köyü bi akıntı var canlar ya ama adetim yaklaştı ama goguslerim de sis yok ağrı yok bel ağrısı var inceden başka bişey yok hamsi olabilir miyim her ihtimale karşı değerlendirdi ama

X