Ovulasyon Testleri Gebeliği Öğrenmek İçin Kullanılabilir mi?

İlk İki hamileliğimde 12. Günde kaldım ilk hamile kalmam denemelerim 5-6 ay sürdü . Eşime günümü haber vermediğim ay tek gün ile hamile kaldım. öncesi ve sonrası uzun süre ilişki olmamıştı. İkinci hamileliğimde aynısını denedim 12.gün eşime uygun günde olduğumu çaktırmadan ilk ayda hamile kaldım. Yine öncesi sonrası uzun sure ilişki yoktu tam o gün hamile kalmıştım. Bebeğim 5aylıkken öldü. 3. hamilelik öncesi endişeden dolayı ultrason takibi ine başladım takip ve çatlatma iğnesine rağmen birkaç ay hamile kalamadım. Doktoru bıraktım ve Kendi yöntemimi denedim ovulasyon testine başladım eşime günlerimi haber vermedim 10, 11 ve 13. Günlerde ilk test denememde hamile kaldım yalnız Onuda 5.ayda kaybettim yeni. Bu ay yeniden denemeye başladım inşallah yine tutmuştur. 16.günde kasıklarımda batma oldu ve ovülasyon çift çizgi olmaya başladı . hayırlısı bakalım
Cnm sen hangi günü değerlendiriyordun kırmızı olduğu gün mü silik olduğu gün mü... 11.12.13. Dediğini baz alırsak
lel

Son düzenleme:
Arı sütü bal polen yiyin günde iki sefer yumurtanın kalitesini arttırıyor.
Eşlerimize söyleyince onlarda ödev gibi oluyor stress oluyor ve bu sperm kalitesini etkiliyor test ettim onayladım :) Canım

Günlerinizi iki ay takip ile anlayabilirsiniz ben üç hamileliğimde gebelık ve ovülasyon testlerini saklıyorum halen :)

İlk İki hamileliğimde 12. Günde kaldım ilk hamile kalmam denemelerim 5-6 ay sürdü . Eşime günümü haber vermediğim ay tek gün ile hamile kaldım. öncesi ve sonrası uzun süre ilişki olmamıştı. İkinci hamileliğimde aynısını denedim 12.gün eşime uygun günde olduğumu çaktırmadan ilk ayda hamile kaldım. Yine öncesi sonrası uzun sure ilişki yoktu tam o gün hamile kalmıştım. Bebeğim 5aylıkken öldü. 3. hamilelik öncesi endişeden dolayı ultrason takibi ine başladım takip ve çatlatma iğnesine rağmen birkaç ay hamile kalamadım. Doktoru bıraktım ve Kendi yöntemimi denedim ovulasyon testine başladım eşime günlerimi haber vermedim 10, 11 ve 13. Günlerde ilk test denememde hamile kaldım yalnız Onuda 5.ayda kaybettim yeni. Bu ay yeniden denemeye başladım inşallah yine tutmuştur. 16.günde kasıklarımda batma oldu ve ovülasyon çift çizgi olmaya başladı . hayırlısı bakalım

lel
Üzüldüm inşallah bu sefer hayırlısıyla tutar ve kucağına alırsın bebişini... Ben eşime söylüyorum uygun Zaman olduğunu ama erkeklerin stresi etkileyeceğini düşünmedim hiç... Zaten bazen yorgun oluyor uykusu oluyor belki oda etkilemiştir...benim üsttekiler çift çizgiydi alttakide şimdi yaptım silik... Dün ilişki oldu ama şimdi silik çizgiyi belki çatlamıştır diye değerlendirsem mi?Napsam acaba yarında kandil olmaz

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    38,3 KB · Görüntüleme: 135
  • image.jpeg
    image.jpeg
    37,6 KB · Görüntüleme: 100
Üzüldüm inşallah bu sefer hayırlısıyla tutar ve kucağına alırsın bebişini... Ben eşime söylüyorum uygun Zaman olduğunu ama erkeklerin stresi etkileyeceğini düşünmedim hiç... Zaten bazen yorgun oluyor uykusu oluyor belki oda etkilemiştir...benim üsttekiler çift çizgiydi alttakide şimdi yaptım silik... Dün ilişki oldu ama şimdi silik çizgiyi belki çatlamıştır diye değerlendirsem mi?Napsam acaba yarında kandil olmaz
İlişki öncesi eşinin sert bir kahve içmesi yada soğuk duş almasını n dahi spremler üzerinde olumlu etki ettiğine dair birçok bilgiye ulaşabilirsin. Stress ve çocuk olsun diye yapılan ilişlinin hamilelik üzerimde olumsuz etkileri var malesef. Dün pozitifle deneme oldu ise sişikleşince gerek yok bence. İki gün ara ilede gebe kalınabiliypr inşallah Allah gönlümüze göre verir

Kızlar bata 2 günüm var ovulasyon testim böyle çıktı sizce bebiş olabilir mi pek pozitif gibi değil ama yinede koyu biraz 146227768218686794702.jpg

bu konuda bilgisi olan yok mu kızlar konunun başlığına uygun diye buraya ekledim resmi bi yardımcı olur musunuz

CanımE="MarbLesS, post: 46sagliklamember: 676748"]İnşallaetsinh canım.Umudum o yönde... Bilaçısı stre hani adet öncesi hafif bir şişkinlik ve hassasiyet olur.Uçlarında etrafında olabilir.Bu öyle bişey değil.Onun çok çok fazlası.Herkeste aynı belirtide olmaz.Ama tabi ben bilgi vereyim.Dokunamayacağım kadar çok hassastı.Eşim gece elini üstüme attı sarılayım derken bağırarak uyandım.İnanılmaz bir hassaslık.Sütyen bile takamıyorum evdeyken.Birde yüksek vücut ısısı.Bende şimdilik bunlar var.Bulantı kusma falan yok.İnternetten baktığımda 7hafta 1 günlük görünüyor.Artık en doğru bilgileri pazartesi doktordan sonra sizlerle paylaşıcam.Dualarınızı eksik etmeyin.Ben kendimden önce hep isteyenlerin olsun dedim.Gencim daha sabrederim yaparız dedim.Acele etmedim.Allah herkesin dileğini gönlüne göre versin.Güçlü olun kızlar.Başaracaksınız... Hoppa
Canim tebrik ederm rabbm saglikla kucagina almayi nasip etsn insallh ne guzel hic tedavi acisi stresi hayel kirikligi yasmdan nasip etms rabbm benm de sali gunu yumurta toplamam var tup bebek yapilcak cok dua edin insallh[/QUOTE]

Allah şimdiden kolaylık versin.En önemlisi moral biliyormusun.Doktoruma gittim.Bebeğim 1 aylık çok şükür.Doktor şok oldu :) Dediki ne kadar az soru olursa kafanda,ne kadar az stresin olursa yumurtlaman o kadar çok olur.Üreme bununla eş değerdir dedi.Tebrik etti beni, helal olsun dedi.Ne kadar stres edersen de, herşey o kadar zorlaşır.Bunu unutmayın.Ben inanıyorum.Tüplü bebişlerin şimdiden hayırlı olsun,dualarımız seninle :)

Insallah yarin bebisinle ilgili guzel seyler ogrenip rahatlarsin canim aynen bende iki gundur sutyen takamiyorum agrisindan gece kac kez uyandim bilmiyorum canm hayirli olsun hepimiz icin yarin doktordan sonra sende rahatlarsin insallah

Canım çok şükür bebeğim yaklaşık 1aylık.İnşallah sorunsuz devam eder.duanı eksik etme nolur.Allahım daha güzelini sana versin inşallah.Şimdilik bende bir sorun yok.Ama sende gelişmelere göre mutlaka haber ver bana olurmu.Öpüyorum :KK68:

Kızlar bata 2 günüm var ovulasyon testim böyle çıktı sizce bebiş olabilir mi pek pozitif gibi değil ama yinede koyu biraz Eki Görüntüle 1825552

Merhaba.Bu konuda pek bilgim yok ama ben ilk ovulasyon testini kullandığımda hamile olduğumu öğrendim.Çok belirgindi ve henüz yumurtlama zamanım değildi.Hamilelik testi yap istersen.En net öyle öğrenebilirsin.Eğer aklında bir şüphe varsa hiç bekleme.Şimdiden hayırlı olsun.İnşallah düşündüğün gibidir :)

Canım çok şükür bebeğim yaklaşık 1aylık.İnşallah sorunsuz devam eder.duanı eksik etme nolur.Allahım daha güzelini sana versin inşallah.Şimdilik bende bir sorun yok.Ama sende gelişmelere göre mutlaka haber ver bana olurmu.Öpüyorum :KK68:
Allahim saglikli sihhatli kucagina almayi nasip etsin canim benim bu aya pek umidim kalmadi gogus agrim iyice azaldi cok az war simdi sadece yorgunluk we uyku war galiba oda mewsimden hayirlisi olsun herseyin bi wakti war

[QUOcanım arbLesS, post: 46334378, member: 676748"]Canim tebrik ederm rabbm saglikla kucagina almayi nasip etsn insallh ne guzel hic tedavi acisi stresi hayel kirikligi yasmdan nasip etms rabbm benm de sali gunu yumurta toplamam var tup bebek yapilcak cok dua edin insallh[/QUOTE]

Allah şimdiden kolaylık versin.En önemlisi moral biliyormusun.Doktoruma gittim.Bebeğim 1 aylık çok şükür.Doktor şok oldu :) Dediki ne kadar az soru olursa kafanda,ne kadar az stresin olursa yumurtlaman o kadar çok olur.Üreme bununla eş değerdir dedi.Tebrik etti beni, helal olsun dedi.Ne kadar stres edersen de, herşey o kadar zorlaşır.Bunu unutmayın.Ben inanıyorum.Tüplü bebişlerin şimdiden hayırlı olsun,dualarımız seninle :)[/QUOTE]
Ayy canim Ne mutlu sana Tebrik ederim sağlık ve sıhhatle kucağına alırsın inşallah Benim yumurtalarım da toplandı 17 tane Yumurtam olduğu 10 tanesi döllendi embriyo transferi için bekliyorum çok çok dua edin Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah

Allahim saglikli sihhatli kucagina almayi nasip etsin canim benim bu aya pek umidim kalmadi gogus agrim iyice azaldi cok az war simdi sadece yorgunluk we uyku war galiba oda mewsimden hayirlisi olsun herseyin bi wakti war

Sabret.Aynen herseyin bi zamani var.Allah ne zaman nasip ederse o zaman olur.herseyin hayirlisini iste.saol canim.amin insallah oyle olur :)

[QUOcanım arbLesS, post: 46334378, member: 676748"]Canim tebrik ederm rabbm saglikla kucagina almayi nasip etsn insallh ne guzel hic tedavi acisi stresi hayel kirikligi yasmdan nasip etms rabbm benm de sali gunu yumurta toplamam var tup bebek yapilcak cok dua edin insallh

Allah şimdiden kolaylık versin.En önemlisi moral biliyormusun.Doktoruma gittim.Bebeğim 1 aylık çok şükür.Doktor şok oldu :) Dediki ne kadar az soru olursa kafanda,ne kadar az stresin olursa yumurtlaman o kadar çok olur.Üreme bununla eş değerdir dedi.Tebrik etti beni, helal olsun dedi.Ne kadar stres edersen de, herşey o kadar zorlaşır.Bunu unutmayın.Ben inanıyorum.Tüplü bebişlerin şimdiden hayırlı olsun,dualarımız seninle :)[/QUOTE]
Ayy canim Ne mutlu sana Tebrik ederim sağlık ve sıhhatle kucağına alırsın inşallah Benim yumurtalarım da toplandı 17 tane Yumurtam olduğu 10 tanesi döllendi embriyo transferi için bekliyorum çok çok dua edin Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah[/QUOTE]

Insallah guzel haber lerini aliriz.hersey gonlunce olsun canim.cok tesekkur ederim ederim.

İnternetten hem ovulasyon hem gebelik testi almıştım. Gebelik testleri fazla olunca bata yakin hem ovubhem gebelik aynı anda yapmaya başladım. Ovulasyon silik oldugunda benim gebelik testim pozitifti.herkeste doğru sonuç vermiyor yani.

ben de hamileliğime 8 gün kala ovulasyon testi ile öğrendim. yumurtlamamın üzerinden 6 gün geçmişti. ovulasyon testinin tekrar koyulaşmaması gerekirken çift çizgi çıkınca şüphelendim. ikinci kere mi yumurtluyorum dedim. ama hamileymişim. gebelik testinde bir gün sonra çoook silik çizgiyi yakaladım.

Nasıl durum test yapmayı bırakayım mı bu aylık..çatlAma olmuştur demi artık kızlar

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    38,3 KB · Görüntüleme: 86
  • image.jpeg
    image.jpeg
    31,6 KB · Görüntüleme: 77

Hamileyimmmm test yaptım çift çizgi çıktı. Karbonat ve çamasir suyu testi denedim dogru çıktı kızlar ikiside köpürdü kopuk öylece kaldı sonmedi bir hafta önce denemiştim bu sabah test yaptım hamileyim

X