Ovulasyon Testleri Gebeliği Öğrenmek İçin Kullanılabilir mi?

Ben

Bencede canim hemen ümitsizlige kapilmak olmas sen bat i bekle bu arada benim bir ark. Vardi bati 5 gün gectigi halde cift cizgiyi goremedi 7.gunde gordu ve suan bebegi kucaginda moralini bozma bat gününü bekle
Ahhhhh gelmiyor o bat günü gecmiyor saatleeeeerrr:)))

Herkese merhaba bu konudaki hemen hemen tüm yaziları okuduktan sonra bende kadınlar kulübüne üye olmaya karar verdim. Bircok anneden ve anne adayından inanilmaz bilgiler elde ettim ve sonunda bende ovulasyon testini ilk defa bu ay yaptim.Normal regl döngüm 31 gun de bir fakat bebek düsunmeye başladiktan sonra yani 3 aydir regli donemim sanirim stresten 35 gune cikti. Ovilasyon testinin icersinde 5 adet vardi ve 35.günlük döngüde teste başlama gunu olarak 7 agustos cumayı gösteriyordu. Bende cuma günu yaptim ve iki cizgide cok koyu cikti birbirne esit renkler cok şaşırdım ve ertsi sabah iliskimiz oldu. Fakat takip eden diger günlerde cizgi cok acik belli belirsiz bir renk aldi. Fakat şoyle bir durum daha var eger normal duzende 31 gunde bir regli oldugum zamana gore hesaplanildiginda ise ovilasyon tarihi en yuksek 7 agustos cumayi gosteriyor yani ben stres yaptigim icin 35 e cikan regli gunumun ovilasyon test tarihi baslangic olarak gozukurken anladigim kadariyla 31ine gore hesaplandigindada en yuksek ovilasyon doneminde iliskiye girmisiz. Benim merak ettigim cift cizgi ciktiktan sonraki sabahı ve öncesindeki iki gunu degrlendirdik yumurtlama gününun ertesi sabahi iliski olduğunda da bebek olabiliyormu böyle bi durum yasayan ark. Varmi cift cizgiden sonraki gunlerin cizgilerinin rengi açiliyor normal degilmi okuduklarimdan cikardigim bu ama tecrubeli bir ark. Varsa bana yazabilirmi faha cok yeniyim bu konularda...

canım ovulasyon testi luteinizan hormon yani LH değerini ölçüyor. bu hormon pik yaptıktan yaklaşık 12-16 saat sonra ovulasyon gerçekleşiyor yani içinde yumurtanın bulunduğu follikül çatlıyor ve yumurtayı salıyor. bundan sonra yumurta tuba uterinalara yani tüplere doğru bir yolculuğa çıkıyor. bu yolculuk 5-6 saat sürüyor. tuba uterinanın kalınca bir bölgesi var, ampulla. yumurta ampullaya geldiğinde burada spermi beklemeye başlıyor. bu bekleme 72 saat kadar sürüyor ama spermin yumurtayı döllemesi ancak 24 saat içinde gerçekleşebildiğinden (çünkü sadece 24 saat canlı kalabiliyor) buradaki döllenme için kalan süresi yaklaşık 18 saat oluyor. 72 saat sonunda döllenme olsa da olmasa da yumurta ampulladan rahime taşınıyor.
yazdıklarına göre uygun günü yakalamış olmanız oldukça mümkün görünüyor. umarım bu ay hamile kalırsın. eğer olmazsa bundan sonraki aylarda testi daha erken yapmaya başlayabilirsin, hatta günde 2 defa yapmanı öneririm böylece LH'ın tam olarak pik yaptığı anı daha iyi görebilirsin. malum saatlerle yarışıyoruz...

Merhaba. Adetim 4 gün gecikti. En Son adet tarihim 10 temmuz 2015. 20-21 temmuz ve 3 ağustos ilişki tarihleri Dün evde ovulasyon testi vardı 2 kere onu yaptım 1.de 2 çizgi net bir şekilde cikti t daha koyu çıktı , 2.de eşit renkli çıktı. Bugünde bekleyin yarın test yapmayı düşünüyorum. Mide bulantısı yok baş dönemde yok düne kadar adet öncesi ağrıları çektim. Göğüsleri biraz fena ağrıdı ve acıdı. Bugün daha iyiyim sadece göğüsler devam ediyor azıcık. Sizinde yorumlarınız olursa sevinirim.

buradaki diğer arkadaşların tecrübelerine bakılırsa hamile olabilirsin :) 21 temmuzdaki spermler direnip ovulasyon zamanında doğru zamanda doğru yerde olabilmişler galiba... gebelik testi sonucunu bizimle de paylaş mutlaka, güzel haberler duyalım :)

Canim boyle silik görüp gebe olmayan cokmus o yuzden beklicem bakalim adeti ama umutlandim ve cok heyecanliyiiiim:KK17:

yani ben gebelik testlerinin negatifte yanlış sonuç verebildiğini ama pozitifte genellikle yanılmadığını biliyorum. adeti beklemek niye, bal gibi hamilesin yarın sabah doğru kan vermeye canım :KK69:

sizlerin umut veren haberlerini okurken kendi derdimi unuttum. benim de mensime 2 günüm var yani 12 ağustos. gebelik testim negatif. bugünkü ovulasyon testim de bu.

Eklentiler

• IMG_0292.JPG
    IMG_0292.JPG
    17,9 KB · Görüntüleme: 180
sizlerin umut veren haberlerini okurken kendi derdimi unuttum. benim de mensime 2 günüm var yani 12 ağustos. gebelik testim negatif. bugünkü ovulasyon testim de bu.
Ovulasyona da güvenim kalmadi yani bu ne ay hep cift anca umitlendiriyor 2 gün var daha seninkine de bekle bakalim kuzum

Ovulasyona da güvenim kalmadi yani bu ne ay hep cift anca umitlendiriyor 2 gün var daha seninkine de bekle bakalim kuzum

ben zaten güvenmiyorum aynı gün bi silik bi koyu çizgi çıkıyo. gerçi o ben tuvaletimi öyle dendiği gibi 2 saat 4 saat tutamadığımdan da olabilir. 25-30 dakikada patlıyorum resmen :cry:

canım ovulasyon testi luteinizan hormon yani LH değerini ölçüyor. bu hormon pik yaptıktan yaklaşık 12-16 saat sonra ovulasyon gerçekleşiyor yani içinde yumurtanın bulunduğu follikül çatlıyor ve yumurtayı salıyor. bundan sonra yumurta tuba uterinalara yani tüplere doğru bir yolculuğa çıkıyor. bu yolculuk 5-6 saat sürüyor. tuba uterinanın kalınca bir bölgesi var, ampulla. yumurta ampullaya geldiğinde burada spermi beklemeye başlıyor. bu bekleme 72 saat kadar sürüyor ama spermin yumurtayı döllemesi ancak 24 saat içinde gerçekleşebildiğinden (çünkü sadece 24 saat canlı kalabiliyor) buradaki döllenme için kalan süresi yaklaşık 18 saat oluyor. 72 saat sonunda döllenme olsa da olmasa da yumurta ampulladan rahime taşınıyor.
yazdıklarına göre uygun günü yakalamış olmanız oldukça mümkün görünüyor. umarım bu ay hamile kalırsın. eğer olmazsa bundan sonraki aylarda testi daha erken yapmaya başlayabilirsin, hatta günde 2 defa yapmanı öneririm böylece LH'ın tam olarak pik yaptığı anı daha iyi görebilirsin. malum saatlerle yarışıyoruz...
Beni aydinlattigin icin cok teşekkür ederim gercekten bu konularda deneyimim yeni ovi testi vs. Yumurtlama donemini kacirmadigimi düşünüyorum bende fakat acemilikle birlikte kafamda gel git sorular zihnimi yoruyor bu yüzden teşekkürler bekleyip gorcez bakalim bat a daha 11 gun var bakalim nasip degilsede diger aylara hayirlisi hepimizin hakkinda ☺

Kızlar öyle ya da böyle BAT ı bekliceez hepimiz emin olmak icin en azindan Allah yardimcimiz olsun kursagimizda birakmasin hevesimizi hepimiz hamis kalalim bu ay:anneadayı::110::KK200::KK200::KK200:

X