Ovülasyon testime bakar mısınız

Kızlar selam biliyorsunuz ki burada ovülasyon testlerimi paylaşmıştım. Şuan 3 gün oldu adet gecikmesi yaşıyorum. 1. Gün aşırı kasık ağrısı yaşadım kesin adet olucam yine olmadı dedim ama olmadım. Şuan uzayan şeffaf akıntım var ve hareketsiz kaldığımda ağrıyan bir belim kasık ağrılarım ara da yokluyor. Sıcak duşa da girdim belki iyi gelir adet olurum diye yine olmadı. He birde akşamları kafamı yastığa koyar koymaz sanki o gün hiç yemek yememiş gibi açlık hissi bu 3 gündür beni mahvediyor. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum
Canım ne durumdasın

Selamlar, ben de ovülasyon testime yorum alabilir miyim acaba ☺️
Benim amh 0.06, spiralimi çıkardıktan sonra hemen tüp bebek tedavisine başlattı dr bu nedenle. Şubat ve Mayıs 2 başarısız tüp bebek denemesinin ardından (transfer hiç olmadı) bir kendi haline bırakmak istedik. İlk kez bu ay kendimiz deneme şansımız oldu, onu da riske atmamak için ovulasyon testi vb yumurtlama takibi yapmak istedim. İlk kez deniyorum ovulasyon testlerini, fotosunu koyuyorum buraya. 7 ve öncekiler hep o ayarda silikti. 9 temmuzdu son regl tarihim, periyodum 28 gün benim ve reglim de hep düzenlidir. 23 temmuzda diğer tüm belirtilerime de dayanarak yumurtladığımı düşünüyorum. 18 Temmuz'da dr a gittiğimde en büyüğü 14mm olan 3 yumurtam vardı bu arada. Neyse, testlerde pik görmedim sonuç olarak, ama silikleşmeye başladı. Bu mümkün mü acaba? Hiç deneyimleyen oldu mu?
Merhaba ovulasyon testiyle yumurtladığımızı her iki çizgininde aynı koyulukta olduğunda anlarız, sonrasında silikleşir ve o gün yumurtanın çatladığını anlarız. Testlerden önce sıvı alımına dikkat ettiniz mi acaba? Test yapmadan iki saat öncesinde sıvı alımını bırakmak daha doğru sonuç için önemlidir

Merhabalar bende ovülasyon testimle ilgili soru sormak istiyorum. Dün öğlen pik gördüm emin olmak için 2 saat sonra tekrar yaptım negatifti bir 2 saat sonra yapayım dedim yine negatif çıktı. Bugün öğlen tekrarladım negatif. İki saat içinde yumurta çatlar mı anlamadım gerçekten bilgisi olanlar yazabilir mi ? Sıvı alımlarına dikkat ederek yaptım tüm testleri. Fotoğrafları ekliyorum. ( ilk fotoğraf pik gördüğüm. İkinci ise iki saat arayla yaptıklarım)

Eklentiler

• IMG_5085.jpeg
    IMG_5085.jpeg
    193,5 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_5086.jpeg
    IMG_5086.jpeg
    185,7 KB · Görüntüleme: 49
Merhabalar bende ovülasyon testimle ilgili soru sormak istiyorum. Dün öğlen pik gördüm emin olmak için 2 saat sonra tekrar yaptım negatifti bir 2 saat sonra yapayım dedim yine negatif çıktı. Bugün öğlen tekrarladım negatif. İki saat içinde yumurta çatlar mı anlamadım gerçekten bilgisi olanlar yazabilir mi ? Sıvı alımlarına dikkat ederek yaptım tüm testleri. Fotoğrafları ekliyorum. ( ilk fotoğraf pik gördüğüm. İkinci ise iki saat arayla yaptıklarım)
2 saat gibi düşünmeyin. Önceki gün pik olmuştur testten sonra ve artık çatlamaya başlamazdan hemen önce yapmissinizdir dünkü testi

Merhaba bir günde iki test yapılacaksa 8 saat olması gerekiyor diye biliyorum laboquik marka testin prospektüsünde bu şekilde yazıyordu. Belki de yumurtanız bir önceki gün siz test yaptıktan sonra pik oldu ve ardından çatlamışta olabilir o yüzden bugünü de değerlendirmeniz iyi olur

Merhaba bir günde iki test yapılacaksa 8 saat olması gerekiyor diye biliyorum laboquik marka testin prospektüsünde bu şekilde yazıyordu. Belki de yumurtanız bir önceki gün siz test yaptıktan sonra pik oldu ve ardından çatlamışta olabilir o yüzden bugünü de değerlendirmeniz iyi olur
Öyle mi ben freely marka ile yaptım herhangi bir şey yazmıyordu o yüzden tekrarlamıştım umarım öyledir çok teşekkür ederim

Öyle mi ben freely marka ile yaptım herhangi bir şey yazmıyordu o yüzden tekrarlamıştım umarım öyledir çok teşekkür ederim
Rica ederim inşallah bu ay güzel haberler alırsın🙏🏼

Testi ilk yapmaya başladığınızda silik çizgi çok normal. Hergun aynı saatte yenilendikce çizgi koyulasalir. Buda yumurtanın olgunlasip büyüdüğü anlamına gelir. Koyuluktan sonra yeniden siliklesme olduğunda spermi bekleyen çatlayan yumurta elde ettiniz demektir. Ve dilerseniz siliklesen test sonrasi test yapmayı da bırakabilirsiniz. Koyulasmaya başlayınca ilişkiye ağırlık verin. Yeniden siliklesme durumunda da 2 3 kez daha gün aşırı ilişkiye devam
Merhaba bende ileri derece polikistik over mevcut, şuan progesteron iğne kullanıyorum olurda çocuk olursa tutunması kolay olur diye vermişti doktor. Evde kalan 1 adet ovulasyon testi vardı. Aklıma geldi bugün onu yaptım ama daha önce yaptığımda hep T çizgisi silik çıkıyordu. ( Silik de olsa negatif diye biliyorum. ) İlk defa bu şekilde ikisi de aynı koyulukta. Sizde yumurtlama var mı yani test pozitif mi?

Eklentiler

• 16904583715736847387914502426659.jpg
    16904583715736847387914502426659.jpg
    157 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba bende ileri derece polikistik over mevcut, şuan progesteron iğne kullanıyorum olurda çocuk olursa tutunması kolay olur diye vermişti doktor. Evde kalan 1 adet ovulasyon testi vardı. Aklıma geldi bugün onu yaptım ama daha önce yaptığımda hep T çizgisi silik çıkıyordu. ( Silik de olsa negatif diye biliyorum. ) İlk defa bu şekilde ikisi de aynı koyulukta. Sizde yumurtlama var mı yani test pozitif mi?
Gebelik için mi diyorsunuz? Bu testlerin gebelik için güvenli sonuc verdiğini düşünmüyorum. Yani gebelik için nasıl olur onu da bilmiyorum

Selam kızlar benim testleri de değerlendirebilir misiniz, ilk defa bu ay başladım. 🤗İlk test 8. Gün. Genellikle 28 29 gün arayla adet oluyorum .
16904626165438978738270232971590.jpg

Son düzenleme:
Gebelik için mi diyorsunuz? Bu testlerin gebelik için güvenli sonuc verdiğini düşünmüyorum. Yani gebelik için nasıl olur onu da bilmiyorum
Sanırım ben kendimi yanlış izah ettim ☺️ Ovulasyon testi pozitif mi anlaminda sormuştum. Yani yumurtlama oluyor mu , olacak mı anlamında. Çünkü hep düzensiz regl oluyorum ve takip edemiyorum. Bugün yaptığım da ovulasyon testi bu şekildeydi 😊

Anladim. Yani o tek teste göre yumurtadan bahsetmek de pek sağlıklı olmaz. Vücudumuzda az da olsa lh hormonu vardir her zaman. Silik çizgi çıkması bize uygun cevap vermez. Ya devam edeceksiniz test yapmaya yada doktor izlemi ile yumurta gelişmesi takip edilecek
Sanırım ben kendimi yanlış izah ettim ☺️ Ovulasyon testi pozitif mi anlaminda sormuştum. Yani yumurtlama oluyor mu , olacak mı anlamında. Çünkü hep düzensiz regl oluyorum ve takip edemiyorum. Bugün yaptığım da ovulasyon testi bu şekildeydi 😊

Anladim. Yani o tek teste göre yumurtadan bahsetmek de pek sağlıklı olmaz. Vücudumuzda az da olsa lh hormonu vardir her zaman. Silik çizgi çıkması bize uygun cevap vermez. Ya devam edeceksiniz test yapmaya yada doktor izlemi ile yumurta gelişmesi takip edilecek

X