Ovülasyon testime bakar mısınız

Esesoo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2023
46
17
26
Kızlar 30 günde bir regl oluyorum. Adetim bittiği andan itibaren ovülasyon testini kullanıyorum. Bugün 21. Gün ama neredeyse testin sonucu hep bu şekilde. Arada tek tük daha silik bir çizgi vardır. Neden olabilir bu

Eklentiler

• IMG_20230710_154322.jpg
    IMG_20230710_154322.jpg
    39,1 KB · Görüntüleme: 201
Kızlar 30 günde bir regl oluyorum. Adetim bittiği andan itibaren ovülasyon testini kullanıyorum. Bugün 21. Gün ama neredeyse testin sonucu hep bu şekilde. Arada tek tük daha silik bir çizgi vardır. Neden olabilir bu
Yumurta büyüdükçe 2. Çizgi koyulasir yumurta catladiginda yeniden siliklesmeye başlar. Sen en koyu testi elde ettin mi? Eger 2 çizgide koyulasma olmadiysa şuana kadar henüz yumurta büyüme zamanindasindir. İlk kez mi deniyorsun ovu testini

Yumurta büyüdükçe 2. Çizgi koyulasir yumurta catladiginda yeniden siliklesmeye başlar. Sen en koyu testi elde ettin mi? Eger 2 çizgide koyulasma olmadiysa şuana kadar henüz yumurta büyüme zamanindasindir. İlk kez mi deniyorsun ovu testini
Evet ilk kez deniyorum. 21 gün geç değil mi sizce

Evet ilk kez deniyorum. 21 gün geç değil mi sizce
Bazen yumurtlama zamanı değişir. Bazj zamanlar yumurtlama olmaz. Bazı aylar 2 yumurtlama olur. Birde pcos varmi sizde.
Bu güne kadar iki çizginin de aynı koyulukta olduğu bi teste rastladın mi. Belki yumurta büyüdü catladi

Bazen yumurtlama zamanı değişir. Bazj zamanlar yumurtlama olmaz. Bazı aylar 2 yumurtlama olur. Birde pcos varmi sizde.
Bu güne kadar iki çizginin de aynı koyulukta olduğu bi teste rastladın mi. Belki yumurta büyüdü catladi
Hayır hep böyle ya da daha silik çizgi oldu. Pcos yok

O zaman iki ihtimal var ya bi kaç gün içerisinde testde koyulasma görüp yumurtanın büyüyüp çatlamasıni yakalayacaksiniz yada bu ay yumurta üretmemis olabilirsiniz. Bir sonraki ay yeniden ovu testi yapıp yakalamaya calisirsiniz. Eger yumurtlama olmazsa üzülme emi. Sağlıklı kişilerde senede 1 2 defa yumurtlama olmaz. Bi problem var diye üzüntüye girme. Normal bi süreç 🤗 test yapmaya devam et. Hergun aynı saatte ve test oncesi son 2 saat sıvı alımı yapma.

O zaman iki ihtimal var ya bi kaç gün içerisinde testde koyulasma görüp yumurtanın büyüyüp çatlamasıni yakalayacaksiniz yada bu ay yumurta üretmemis olabilirsiniz. Bir sonraki ay yeniden ovu testi yapıp yakalamaya calisirsiniz. Eger yumurtlama olmazsa üzülme emi. Sağlıklı kişilerde senede 1 2 defa yumurtlama olmaz. Bi problem var diye üzüntüye girme. Normal bi süreç 🤗 test yapmaya devam et. Hergun aynı saatte ve test oncesi son 2 saat sıvı alımı yapma.
İnşallah teşekkür ederim🙏

Bu güne kadar iki çizginin de aynı koyulukta olduğu bi teste rastladın mi. Belki yumurta büyüdü catladierhaba. Anjm

Merhaba canım yumurtlama var mı pik olmuş mu bir baka bilir.misin anlamıyorum testi ilk defa bu kadar koyu gördüm diğer yaptığım testler hep silkti

Eklentiler

• Screenshot_2023-07-12-20-07-28-380_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-07-12-20-07-28-380_com.miui.gallery.jpg
    34,8 KB · Görüntüleme: 180
Yumurtlama var hatta 1 2 gün içinde
Merhaba canım yumurtlama var mı pik olmuş mu bir baka bilir.misin anlamıyorum testi ilk defa bu kadar koyu gördüm diğer yaptığım testler hep silkti
Çatlama da olur. Yarin tekrar et. Bu geceyi değerlendirin. Yeniden siliklesme olduğunda yumurta çatlamış demektir. Gün aşırı ilişkiye devam 😉

Testi ilk yapmaya başladığınızda silik çizgi çok normal. Hergun aynı saatte yenilendikce çizgi koyulasalir. Buda yumurtanın olgunlasip büyüdüğü anlamına gelir. Koyuluktan sonra yeniden siliklesme olduğunda spermi bekleyen çatlayan yumurta elde ettiniz demektir. Ve dilerseniz siliklesen test sonrasi test yapmayı da bırakabilirsiniz. Koyulasmaya başlayınca ilişkiye ağırlık verin. Yeniden siliklesme durumunda da 2 3 kez daha gün aşırı ilişkiye devam

Testi ilk yapmaya başladığınızda silik çizgi çok normal. Hergun aynı saatte yenilendikce çizgi koyulasalir. Buda yumurtanın olgunlasip büyüdüğü anlamına gelir. Koyuluktan sonra yeniden siliklesme olduğunda spermi bekleyen çatlayan yumurta elde ettiniz demektir. Ve dilerseniz siliklesen test sonrasi test yapmayı da bırakabilirsiniz. Koyulasmaya başlayınca ilişkiye ağırlık verin. Yeniden siliklesme durumunda da 2 3 kez daha gün aşırı ilişkiye devam
Şuan değerlendireyim silik olduktan sonra tekrar değerlendireyim dimi

Kızlar sizce yeterince büyümeden mi çatladı benim minnoş bakabilir misiniz?

Eklentiler

• IMG_20230715_172106.jpg
    IMG_20230715_172106.jpg
    133,9 KB · Görüntüleme: 174
Sıvı alımına dikkat ediyor musunuz? 14 de pik ve akşamında çatlama olmuş değerlendirdiniz mi?
Evet 14 ünde öğlen pik olunca değerlendirdim akşam baktım silikleşti. Evet sıvı olayını gözden kaçırdım 1 saat öncesi içmiştim ondan olabilir teşekkür ederim

Kızlar selam biliyorsunuz ki burada ovülasyon testlerimi paylaşmıştım. Şuan 3 gün oldu adet gecikmesi yaşıyorum. 1. Gün aşırı kasık ağrısı yaşadım kesin adet olucam yine olmadı dedim ama olmadım. Şuan uzayan şeffaf akıntım var ve hareketsiz kaldığımda ağrıyan bir belim kasık ağrılarım ara da yokluyor. Sıcak duşa da girdim belki iyi gelir adet olurum diye yine olmadı. He birde akşamları kafamı yastığa koyar koymaz sanki o gün hiç yemek yememiş gibi açlık hissi bu 3 gündür beni mahvediyor. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum

Selamlar, ben de ovülasyon testime yorum alabilir miyim acaba ☺️
Benim amh 0.06, spiralimi çıkardıktan sonra hemen tüp bebek tedavisine başlattı dr bu nedenle. Şubat ve Mayıs 2 başarısız tüp bebek denemesinin ardından (transfer hiç olmadı) bir kendi haline bırakmak istedik. İlk kez bu ay kendimiz deneme şansımız oldu, onu da riske atmamak için ovulasyon testi vb yumurtlama takibi yapmak istedim. İlk kez deniyorum ovulasyon testlerini, fotosunu koyuyorum buraya. 7 ve öncekiler hep o ayarda silikti. 9 temmuzdu son regl tarihim, periyodum 28 gün benim ve reglim de hep düzenlidir. 23 temmuzda diğer tüm belirtilerime de dayanarak yumurtladığımı düşünüyorum. 18 Temmuz'da dr a gittiğimde en büyüğü 14mm olan 3 yumurtam vardı bu arada. Neyse, testlerde pik görmedim sonuç olarak, ama silikleşmeye başladı. Bu mümkün mü acaba? Hiç deneyimleyen oldu mu?

Eklentiler

• 20230725_122105.jpg
    20230725_122105.jpg
    129,8 KB · Görüntüleme: 98
X