Ovülasyon testi pozitif ama progesteron değerim 0 çıktı.

onbirmayis

Güzel günler çok yakın 🌤
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
5.189
2.921
Merhaba kızlar,
14 ve 16.günler pik gördüm
19.gün başka birşey için gittiğim hastanede gitmişken progesteron da baktırdım.
0,19 çıktı. Yani bariz negatif yumurtlama.
Sizce de çok tuhaf değil mi?
Yumurtlama yoksa neden pik çıktı
Pik çıktıysa nerede bu 4 ten büyük değerler
Biliyorum erken baktırmış oldum 1 hafta beklemeliydim,dediğim gibi gitmişken baktırayım dedim fakat gerçek bir yumurtlama olsa en azından 7.güne kadar olan aşamada 2-3 falan çıkmaz mıydı?
Böyle erken baktıran veya konu hakkında bilgisi olan var mı?
7 günlük sürede giderek mi yükselir yoksa 7.gün birden mi en yüksek değerine ulaşır bu progesteron arkadaşımız

Merhaba baska arkadasda buna takilmis az once okumustm bnmde icine kurt dustu arastirdim baya...ama 19. Günde bence az gibi yumrtlama olunca zaten yukseliyor diye okudum. Pco falanmi var sizde
Benim kac acaba offff birde bunu yaptirmak icin doktor yollarına düş

Önceki aylarda verdiğim hormon testine göre evet pcos var ama bu ayın başında hiçbir belirti yok. Hepsi düzelmişti. Pcos geçici bir durum değil biliyorum ama bu ay için çıkan değerler önemli. 15 gün önce herşey yolundaydı ve ovülasyon testlerim yumurtlama olmadıysa neden pik oldu biri bana anlatsın

Pcos olanlar da bazen lh yuksek olur ama ozaman testlerde ara ara lh yuksek cikar az cikar cok cikar dengesiz bir test olayi vrdir. Testler bozuk olabilir veya bu değerde yumrtlama yetiyormu o konuda bilgim yok bnde merktayim bgundur bunu arastiriyorum ama 21. Gun gitcm dr a bidahaki ay

LH da 8 çıktı son hormonda.
Ovülasyon testlerim bu şekilde
Sanırım testler hatalı
Başka açıklaması yok
Siz pik kaçıncı gün gördünüz

Eklentiler

• C4CA593C-A0FE-48C4-A3EE-9B4EA1200663.jpeg
    145 KB · Görüntüleme: 180
LH da 8 çıktı son hormonda.
Ovülasyon testlerim bu şekilde
Sanırım testler hatalı
Başka açıklaması yok
Siz pik kaçıncı gün gördünüz
Bence yumurtaniz catlamiyor normal kist olma olasiligi var gibi size tavsiyem yumurta takibi yaptirin doktora en ii anlamanin yolu bu. Bn 2-3 ay takip yaptirdim aklmdaki tum sorulr gitti pcoda testler tuaf cikior bnde oyle yani

Bence yumurtaniz catlamiyor normal kist olma olasiligi var gibi size tavsiyem yumurta takibi yaptirin doktora en ii anlamanin yolu bu. Bn 2-3 ay takip yaptirdim aklmdaki tum sorulr gitti pcoda testler tuaf cikior bnde oyle yani
Bakalım artık gidişata göre.
Siz 14.gün mü pik gördünüz progesteron baktıracaksınız

Eskiden ovulasyon testi kullandm fkat hamilelige ara vermistim uzun sure sonra ilk defa bu ay duzenli yapacağım oyuzden pik nasıl olck nasil sonuc verck bilmiyorm ama adetlerm cok bozulduğunda lh yuksekti ozmn flan yapmstm testlerm hep pozitif negatif cikiordu oyuzdn uzun zamandir yapmamistm

Ben daha pik gormedim ama dun yine test yptim koyu gibi cikti 11. Gunumdu doktora gittigimde hep 18. Gunlerimde yumrtladm bilemedm artk bakicaz yapmaya devm etcm
21.gün progesteron için gideceksiniz boşuna gitmeyin
14.gün pik görenler gidiyor
Önemli olan 7 günlük süre
Yani pik günümüzden 7 gün sonra baktırmalısınız
18.gün pik olursa 25.gün progesteron baktırırsınız
Ben de yanlış anlamış olabilirim gidiş amacınızı
İnşaAllah gönlünüzce olsun Hepimizin

Yok herkes 21. Gun cagiriyor cunku herkes yumrtlama gununu bilemez bence cogu duzenli adet olan ortalama 21. Gune kdr yumrtasi ctlr ondn sanirim ole oluor 2017 de vermisim test ozmn bile 7 cikmis smdi pcoda vr kim blir ama dr yumrtlaman vr dedi sdce cok yumrtladigimdn bazn catlamior kist oluyor bazende olgunlasip catliyor biraz yumrta catlama problemim vr oyuzdn dusuk olsa herlde o da olmaz herlde bilemedm

Canım bende de öyle çift koyu çıkıyordu ama tam yumurtlama bu ay gördüm kontrol çizgisi daha koyu oluyor gerçekten gene tutmadı gerçi. Senin testlerinde öyle mi belli değil fotoda pek sanki
İkisi aynı renk

Tamam aynı şeyden bahsediyoruz. Düzenli adeti olanlar yani 28 günde bir adet olanların 21.günü çıkan progesteron seviyesi doğrudur. Yumurta kontrolü için gidecekseniz ayrı. Ama progesteron için gidecekseniz yanıltır eğer adetleriniz düzensizse demek istiyorum. Hayırlısı olsun inşaAllah.

Aynı renk evet. Eylüldeki çatlamam da aynı renk olunca oldu doktor kontrolündeydi. T daha koyu çıkmadı hiç. Ertesi gün full silik çıktı. Bir daha bu markayı almam ya.

Adetlerim duzenli 30 gunde bir oluyorum iki assa iki yukari. Bakalim bu ay olmassa bidahaki ay belki bnde baktiririm bi . Amin insallah

Ahhhh bee 11m bi sen bide ben ne çektik be gülüm

Ben de aldım vazgeçtim en iyisi laboguıck ya kızlar ben anlamıyorum mesele yumurtlamak değil mi aynı gün cinsel ilişki değil mi hepsi okey neden olmuyor merak ediyorum aydınlatın beni

Ben de aldım vazgeçtim en iyisi laboguıck ya kızlar ben anlamıyorum mesele yumurtlamak değil mi aynı gün cinsel ilişki değil mi hepsi okey neden olmuyor merak ediyorum aydınlatın beni
En temel sebebi zamanı olduğunu idrak edip de sabredememek. Benim temel sorunum bu. Acele ediyorum. Ben ettikçe de olmuyor tabi.
Sağlıklı bir sperm sağlıklı bir rahimde 2 gün yaşıyor en az. Daha sağlıklısı 5 gün bile yaşıyor. Yani pik gördüğümüz gün ve silik gördüğümüz gün ilişki olursa şansımız yüksek olur. Şahsi fikrim tam pik olmadan ilişki yaşayıp spermlerin boşa gitmemesi.
Ama tabi 3-4 günden fazla da arayı açmamak. Daha da iyi yöntemi test yapıp stres olmadan bir dolu bir boş şekilde ilişki yaşamak. Mutlaka denk gelir.En önemlisi de kafaya takmamak.
Valla ben artık dakika hesabı bile yaptığım için ne ilişkiden zevk alır oldum ne de hormonlarımı rahat bırakabiliyorum. Kendi ayağıma sıkıyorum Türkçesi bu.
Yoruldum kızlar artık. Allah affetsin ama yoruldum.

Valla billa bende herşeyi hesaplıyorum diyorum bu ay rahatım takmayacağım sonra diyorum bu ay rahatım ya belki oldu mu halbuki rabbim ol derse olur ama elimizde değil ya genede sağlıklı olsun inşallah kilo diyorum bakıyorum 130 kilolar hamile pcos diyorum 4 ayda bir adet gören arkadaşım ilk ayda hamile kist diyorum sağ tarafında kocaman dermois kisti olan arkadaşım 2. Aydan hamile tek yumurtalıklı arkadaşım ilk aydan hamile gerçekten nasip ama yoruldum bende ister istemez artık ruh halimi etkiliyor rüyalarımı herşeyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…