Ovulasyon Testi Önerisi

merhaba, bende ovulasyon testi ilk kez bu ay kullandım. kullanıyorum. adetim 27-28 gün sürüyor. İlk olarak 12. gün kullandım ve ikinci çizgi çok koyu olmasada çıktı. Ama 13.gün tekrar yaptım bu sefer daha silik çıktı. Ben sizce 12. gün mü yumurtladım. 13.3 gün çok silikti çünkü.

ya kızlar bugün testi yine yaptım 2. çizgi düne göre daha koyu ama diğer çizgi kadar koyu da değil yani ben sanırım hala yumurtlamadım. bugün 17. günüm kendime ohaaaa falan demek istiyorum demekki ben 19.gün falanmı yumurtluyormuşum????????
normal zamanlarda bizim artık 19. günlerde falan takatımız kalmıyordu :)
iyiki almışım şu testi hamile kalamazsakta en azından yumurtlama günümü öğreniyorum

canım benimde dün silik olarak çıktı (allaha şükür hamile kalmış kadar sevindim :))
bide bakalım bugün deneyecem eğer bugün daha koyu çıkarsaki bugün 17. günüm demekki 18. gün yumurtluyorum ve benimde adet döngüm 28-29 gün.
olabiliyor demekki.
Bu arada dün öyle silik çıkınca birde mukusu kontrol ettim aynen o yumurta akı kıvamıydı yoğun ve çektikçe uzayan. Normalde öyle akıntı olunca en elverişli diyorlar gebelik için ama teste göre de daha yumurtlama olmayacak demek silik olması. resmen iyice karıştım
:uhm:

Canim sen umarim bugunleri bos gecirmiyorsundur, sen testi bekleme, iliski olsun. Testlede icin rahat eder ama teste gore iliski yapma, erteleme.

merhaba, bende ovulasyon testi ilk kez bu ay kullandım. kullanıyorum. adetim 27-28 gün sürüyor. İlk olarak 12. gün kullandım ve ikinci çizgi çok koyu olmasada çıktı. Ama 13.gün tekrar yaptım bu sefer daha silik çıktı. Ben sizce 12. gün mü yumurtladım. 13.3 gün çok silikti çünkü.

Canim adetlerin 27 gun suruyorsa 13. gun yumurtluyorsun demektir ki bu testtede cikmis iste. 12. gun koyu cikmasi demek 13. gun yumurtluyorsun demektir. Yani 12. gun koyu cikinca bir gun sonrasi iliski olmasi gerekiyor. Umarim gecirmemissindir o gunu iliski olmaksizin.

ya kızlar bugün testi yine yaptım 2. çizgi düne göre daha koyu ama diğer çizgi kadar koyu da değil yani ben sanırım hala yumurtlamadım. bugün 17. günüm kendime ohaaaa falan demek istiyorum demekki ben 19.gün falanmı yumurtluyormuşum????????
iyiki almışım şu testi hamile kalamazsakta en azından yumurtlama günümü öğreniyorum

Sen testi yapmaya devam et bakalim. Ama iliski olmaksizin gunlerini gecirme. Ne olur ne olmaz. Testin tam duyarli olmayabilir o yuzden belkide tam koyu cikmiyor olabilir.

Sen testi yapmaya devam et bakalim. Ama iliski olmaksizin gunlerini gecirme. Ne olur ne olmaz. Testin tam duyarli olmayabilir o yuzden belkide tam koyu cikmiyor olabilir.

evet canım haklısın
bu arada bana gerçekten çok yardımcı oldun çok teşekkür ederim
bebekimcim peki şuana kadar hiç çıkmayan 2. çizgi son iki gündür görünmeye başladı ilk çizgi kadar olmasada. bu nedemek oluyor sence yumurtlama zamanı yaklaşıyormu demek yoksa hiçbirşey ifade etmiyormuki

Yumurtlaman yaklasiyor demek tabi.. Dedigim gibi belkide testin tam duyarli degilse, o yuzden tam koyu cikmiyo olabilir yani yumurtlama gunun bile olabilir. O yuzden bos gecirme diyorum.

canim sen stres yapmissindir hergun beklerken o yuzden uzamistir donem. bunun uzerine gene normal dongunu bekleme yani 19. gun yumurtluyorsan adetin icin uzerine 14 koy/ gec yumurtlarsan gec adet olursun canim.

canim sen stres yapmissindir hergun beklerken o yuzden uzamistir donem. bunun uzerine gene normal dongunu bekleme yani 19. gun yumurtluyorsan adetin icin uzerine 14 koy/ gec yumurtlarsan gec adet olursun canim.

hayır yaaaa geç adet olmamam lazım ona göre tatile gidecektim ben ama ve herşey hazırrrrrrr biletler bile :KK43:

aslında 2 ay önce ısı takibi yapmıştım ben 36larda oynayan ateşim 20. günden sonra 37leri görmüştü ama ben okadar önemsememiştim çok geç oldu diye daha doğrusu ozamanları pek dikkate almamıştım. sanırım gerçekten geç yumurtluyorum ben yaa

bu konuda fikriniz varmı peki arkadaşlar?
28 günde adet gören biri için genelde yumurtlama 14. gün deniliyor acaba bu 14. günü adet kanamasının uzunluğu etkilemiyormuki, yani demek istediğim şu: 3 gün adet gören biriyle 8 gün adet gören birisinin yumurtlama zamanları aynı olurmu? 3 gün adeti olan kişinin 4. gün yeni yumurtası gelişmeye başlar, 8 gün adet görenin 9. gün gelişmeye başlar peki ozaman nasıl ikiside aynı anda yumurtlar 28 günde bir adet görüyorlarsa ama bu konuyla ilgili hiçbişey bulamadım nette. sizin bir fikriniz varmı

28 günde adet gören biri için genelde yumurtlama 14. gün deniliyor acaba bu 14. günü adet kanamasının uzunluğu etkilemiyormuki, yani demek istediğim şu: 3 gün adet gören biriyle 8 gün adet gören birisinin yumurtlama zamanları aynı olurmu? 3 gün adeti olan kişinin 4. gün yeni yumurtası gelişmeye başlar, 8 gün adet görenin 9. gün gelişmeye başlar peki ozaman nasıl ikiside aynı anda yumurtlar 28 günde bir adet görüyorlarsa ama bu konuyla ilgili hiçbişey bulamadım nette. sizin bir fikriniz varmı

Bence çok mantıklı aynı olmaması gerek aslında.Mesela benim 3-4 gün sürer adetim.Araştıralım bakalım belki bir şey buluruz.

canim kiminin bunyesi yumurtayi 10 gunde uretir. kimisi 1 haftada. o sebeple yumurtlama oncesi donem farklilik gosterir.

luteal faz aynidir derler. o bile farklilik gosterir. seni cok iyi anliyorum. benim gectigim yollardan geciyorsun. cok takma bu neden nicinlere. hepsi gercekten mucize. iliskini yasa. en az her dort gunde bir. eger mumkunse haftada 2 kere. yumurtlama donemi de gun asiri ilskiye gir.

oyle kafayi bozma sicaklikla falan benim dustugum hataya dusersin. benim adetlerim duzenli iken senin gubu kafayi herseye bozum. kurdum da kurdum 46 gunluk adet donemi gordum.

belki de vakit gectigi icindir bu ay aryik ne yapayim diyorum olmazsa olmasin. hicbirsey icmiyorum belki de ictiklerimiz bozuyor duzeni.

yumurtlama takibini yap. duzenli beslen. hareketsiz kalma. iliskine gir. o gunlerde sicakligini olc. yumurtlama gerceklestiginden emin ol. sicaklik yukselmesinden 1 ya da 2 gun once gerceklesir yumurtlama.

baktin sicaklik yukseldi. oh yumurtlkayabiliyorum de. 14 gun say. koilay degil ama o kadar sikma kendini. stres bebek ile ilgili hormonlari etkiliyor.

kizlar ben burada bir arkadasin verdigi bir siteye girdim. simdi oradan bana hergun hamile kalma ile ilgili tuyolar geliyor. sizlere de yazayim.

1) vajinadaki kuruluk icin yumurta aki. ben bir yumurtayi harcamistim. bundan sonra ucundan kirip azicik dokecem. gunah. yumurta aki spermlerin de yasamasi icin uygun bir ortammis. beslermis.

2) en fazla 5 gunde bir iliski. spermler durdukca sayilari evet fazlalasir ama dolleme yeteneklerini hareket yeteneklerini kaybederlermis.

3)fazla C vitamini servikal mukusun yapisini degistiriyormus. spermler oluyormus.

4)stres olma demek yetmiyor. hepimiz gunn gectikce stres oluyoruz. strese karsi en iyi mucadele gulerek olurmus. youtube'dan gulebileceginiz komik goruntuler acin her gun en az 15 dakika gulun diyor. bu anneni stres hormonlarini dengelermis. ben arada acip gobek aiyorum. yani kendi capimda yerimde duramayacagim sarkilar acip oynuyorum. iyi geliyor.

bana tuyo geldikce yazarim.

kizlar ben burada bir arkadasin verdigi bir siteye girdim. simdi oradan bana hergun hamile kalma ile ilgili tuyolar geliyor. sizlere de yazayim.

1) vajinadaki kuruluk icin yumurta aki. ben bir yumurtayi harcamistim. bundan sonra ucundan kirip azicik dokecem. gunah. yumurta aki spermlerin de yasamasi icin uygun bir ortammis. beslermis.

2) en fazla 5 gunde bir iliski. spermler durdukca sayilari evet fazlalasir ama dolleme yeteneklerini hareket yeteneklerini kaybederlermis.

3)fazla C vitamini servikal mukusun yapisini degistiriyormus. spermler oluyormus.

4)stres olma demek yetmiyor. hepimiz gunn gectikce stres oluyoruz. strese karsi en iyi mucadele gulerek olurmus. youtube'dan gulebileceginiz komik goruntuler acin her gun en az 15 dakika gulun diyor. bu anneni stres hormonlarini dengelermis. ben arada acip gobek aiyorum. yani kendi capimda yerimde duramayacagim sarkilar acip oynuyorum. iyi geliyor.

bana tuyo geldikce yazarim.

Canım ben bu yumurta akı meselesini anlayamadım, birde mikrop kaparsak, daha kötü değil mi?

Canım ben bu yumurta akı meselesini anlayamadım, birde mikrop kaparsak, daha kötü değil mi?

canım o benim gibi kuruluk problemi olanlar icin. hem yumurtadan cıktıgı anda ben daha mikropluyumdur ondan. yani bekletmeden hemen kullanmak lazım. ben eninde sonunda birsey kullanacagım bari dogal olsun.

canım o benim gibi kuruluk problemi olanlar icin. hem yumurtadan cıktıgı anda ben daha mikropluyumdur ondan. yani bekletmeden hemen kullanmak lazım. ben eninde sonunda birsey kullanacagım bari dogal olsun.

Geçmiş olsun canım, tıbbi biir durum mu seninki? Belki doktora gitse daha iyi olmaz mı?

X