Ovulasyon Testi Önerisi

canim testi bekleyerek cinsel iliskiyi ertelemeyin. cunku spermler belli gunlerde atilmazlarsa zaten dolleme teyeneklerini kaybediyorlarmis. bir nevi uyusuyorlar yani.
siz gene duzenli haftada iki kez iliskiye girin. yumurtlama zamanini tespit ederseniz bol bol o zaman girersiniz.

canım açıklamaların için gerçekten çok teşekkür ederim. ufak bir sorum daha olacak ben hergün saat 1 gibi yapmaya başladım testi eğerki yumurtluyorsam ve o koyu olan çizgiyi kaçırdıysa en azından silik olarakda görmem gerekirmi yani bugün baktım saat 1 de yok 2. çizgi yarın baktım yine yok bu 24 saat içinde çift çizgi olmuş ve bitmiş olma şansı varmı silik olarak bile görmeden

Tabi goruyorsun, yine koyu olarak ama 1. cizgiyle tam ayni koyulukta olmuyor.

Son düzenleme:
arkadaşlar bir sorum daha olacak bugün 14. günüm akıntım arttı iyice ama test hala tek çizgi acaba bu testlerin yanılma payı varmı bu ay teste göre ilişkiye girelim dedik bu gidişle ilişkiye falan giremeyecez herhalde, günleri atlayacak gibiyiz :KK43:

Canim kibele dogru soyluyor, siz yine beklemeyin. Iliski olsun, yumurtlamanin oldugu gunu buldugunda zaten iliski olur. Ama bu arada muhtemel gunleri kacirmayin. Bilemiyorum belkide testte problem vardir. Senin testte medi smart ti dimi? Idrarini 3 saat tutuyorsun dimi??

benim merak ettigim bi konu var. bu LH hormonu ya gece artarsa? yani ya da neden gece artmiyor? gunduz aksama kadar artiyormus deniliyor. neden gunduz? gunduz oldugunu nereden biliyor? ayni sorun yumurtlama icin de gecerli. yumurtlama gunduz olur gece olur gibi bir sey var mi?

benim merak ettigim bi konu var. bu LH hormonu ya gece artarsa? yani ya da neden gece artmiyor? gunduz aksama kadar artiyormus deniliyor. neden gunduz? gunduz oldugunu nereden biliyor? ayni sorun yumurtlama icin de gecerli. yumurtlama gunduz olur gece olur gibi bir sey var mi?

Canım zor sorular bunlar CADIARZU, mantıklı ama.

Kibelecim iste o yuzden ben adetimin basladigi saate gore hareket ediyorum. 17. gun yumurtlama gunum, eger adetim gece baslasa 17. gun geceyi beklerim iliski icin. Yani haklisin bu konuda.

bende geçen ay medi smart aldım ve kullandım.Siklusum 30-31 gün sürüyor ve 13.14.15 ve 17.günler yaptım ama silik çizgi bile göremedim.Olmazsa bu ay tekrar deneyeceğim sizce kaçıncı gün başlayayım test yapmaya yardımcı olurmusunuz.

bende geçen ay medi smart aldım ve kullandım.Siklusum 30-31 gün sürüyor ve 13.14.15 ve 17.günler yaptım ama silik çizgi bile göremedim.Olmazsa bu ay tekrar deneyeceğim sizce kaçıncı gün başlayayım test yapmaya yardımcı olurmusunuz.

Canım ben 3 kutu aldım, çizgi daha yeni belirmeye başlamıştı ki bitiverdi, adetim de 40 küsür günde geldi. Testlerim yetmedi ama adetin düzenliyse en az 2 kutu falan al. Doktora gitsen daha iyi ama sen ilirsin gene de.

Canim kibele dogru soyluyor, siz yine beklemeyin. Iliski olsun, yumurtlamanin oldugu gunu buldugunda zaten iliski olur. Ama bu arada muhtemel gunleri kacirmayin. Bilemiyorum belkide testte problem vardir. Senin testte medi smart ti dimi? Idrarini 3 saat tutuyorsun dimi??

yok canım medi smart değil benimki wondfo diye bir marka gittigidiyordan aldım bugünde çıkmadı 15. gündü :KK43:
stres ypmaya başladım iyice ya çıkmazsa diye ya yumurtlamıyorsam diyorum allah korusun. Aslında düzenli adet görüyorum bir kerede hamile kalmıştım ama neden hala göremedim iyice sinir oldum kızlarr ya
şu iki çizgiyi herhalikarda göremiyorum :1no2:

Canim daha once hamile kaldiysan ve adetlerin duzenliyse korkma sakin. Bence senin testte sorun var. Insallah muhtemel gunlerini bos gecirmemissindir??

aslında canım eşimin sperm testinde sayı biraz sınırda çıkmıştı bende hani ovulasyon testini kullanayım ona göre ilişkiye gireriz demiştim şöyle 3-4 günlük perhizden sonra belki sperm sayısı daha iyi olur diye beklemiştim ama testde vardır inşallah bir sorun yada inşallah en azından artık yarın yakalarım çift çizgiyi
yani korkmamı yada stres yapmamı gerektirecek bişey yokmudur dersin. Herşey stres ya aman :KK43:
ya hepmi olumsuz düşünür bir insan ne kadar poziitf olmaya çalıssamda olmuyor

aslında canım eşimin sperm testinde sayı biraz sınırda çıkmıştı bende hani ovulasyon testini kullanayım ona göre ilişkiye gireriz demiştim şöyle 3-4 günlük perhizden sonra belki sperm sayısı daha iyi olur diye beklemiştim ama testde vardır inşallah bir sorun yada inşallah en azından artık yarın yakalarım çift çizgiyi
yani korkmamı yada stres yapmamı gerektirecek bişey yokmudur dersin. Herşey stres ya aman :KK43:
ya hepmi olumsuz düşünür bir insan ne kadar poziitf olmaya çalıssamda olmuyor

Canımcım gidebiliyorsan doktora git, onlar herşeyi takip ediyor, imkanın yoksa adet bitiminden itibaren günaşırı çalış. Benim doktorum günaşırı çalışmaya normal seyri diyor. Perhiz falan yaptırma bence. Bir de senin aldığın testten genelde memnun değildi arkadaşlar. medismart daha iyimiş, biraz pahalı o da ama çıkıyormuş.

kizlar yumurtlama gunudz mu oluyor? yani hani LH gunduz yukseliyormus ya. yani yumurtlama da gunduz mu oluyor ne zaman denk gelirse mi?

Kibelecim benim 2 ay once ovulasyon kiti ile yaptigim testte 2. cizgi 1.sindende koyu cikmisti ve ben bu testi sabah 5:30 civari yapmistim. Demekki LH hormonum gece yukselmis.

Arkadaslar bir sorum olucak. Ben 4 aydir ovulasyon kiti kullaniyorum ve hep 16. gun pozitif oldu. Fakat dun farkettim ki benim 3 aydir adetlerim ortalama 29 gun surmus. Halbuki 17. gun yumurtmala olduguna gore bu 31 gun olmaliydi. Ben bunu mevsim ve yer degisikligine bagladim, siz nedersiniz? 3 ay oncesinde ise normalde 30-31 gun suruyordu.

Cevaplarinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Kibelecim benim 2 ay once ovulasyon kiti ile yaptigim testte 2. cizgi 1.sindende koyu cikmisti ve ben bu testi sabah 5:30 civari yapmistim. Demekki LH hormonum gece yukselmis.

canim inan bayagi sasirdim gece yukselmesine. iyi yakalamissin. yoksa kacabilirdi. ama benim merak ettigim nokta ovulasyon testini gun icerisinde yapin cunku sabah 10 ile aksam 8 arasi en uygun donem LH o saatlerde artar diye hatirliyorum. o sebeple sasirdim.

Arkadaslar bir sorum olucak. Ben 4 aydir ovulasyon kiti kullaniyorum ve hep 16. gun pozitif oldu. Fakat dun farkettim ki benim 3 aydir adetlerim ortalama 29 gun surmus. Halbuki 17. gun yumurtmala olduguna gore bu 31 gun olmaliydi. Ben bunu mevsim ve yer degisikligine bagladim, siz nedersiniz? 3 ay oncesinde ise normalde 30-31 gun suruyordu.

canim luteal faz herkeste 14 gun surmezmis. mesela buradan tanidigim ve suanda hamile olan bir iki arkadasimin 12 gun suruyormus. 3 ay oncesinde 31 gun surerken yumurtlaman gene 17. gun mu idi? belki de o zaman yumurtlaman daha gecti. ben artik senin yerinde olsam test kullanmazdim. rahat birakirdim kendimi. beim irregular oldugu icin kullaniyorum. bu ay belki kullanmayacagim bile. hersey kismet meselesi cok inaniyorum.

canım benimde dün silik olarak çıktı (allaha şükür hamile kalmış kadar sevindim :))
bide bakalım bugün deneyecem eğer bugün daha koyu çıkarsaki bugün 17. günüm demekki 18. gün yumurtluyorum ve benimde adet döngüm 28-29 gün.
olabiliyor demekki.
Bu arada dün öyle silik çıkınca birde mukusu kontrol ettim aynen o yumurta akı kıvamıydı yoğun ve çektikçe uzayan. Normalde öyle akıntı olunca en elverişli diyorlar gebelik için ama teste göre de daha yumurtlama olmayacak demek silik olması. resmen iyice karıştım
:uhm:

Canımcım gidebiliyorsan doktora git, onlar herşeyi takip ediyor, imkanın yoksa adet bitiminden itibaren günaşırı çalış. Benim doktorum günaşırı çalışmaya normal seyri diyor. Perhiz falan yaptırma bence. Bir de senin aldığın testten genelde memnun değildi arkadaşlar. medismart daha iyimiş, biraz pahalı o da ama çıkıyormuş.

nesemesecim doğru diyorsun ama doktorum bana hiçbişey yapmıyor daha erken diye adama yüzüm yok benimde. Ben 5 ay nce düşük yaşamıştım onun sonrasındaki kontrolde herşey normal dedi kan-troid sonuçları da normaldi. Hemen olur diye bişey yokmuş :1no2:
bir kaç ay en azından yaz geçene kadar doktora gitmeyi düşünmüyorum o sırada kendi yöntemlerimi deneyim dedim

X