Ovulasyon Testi Önerisi

Geçmiş olsun canım, tıbbi biir durum mu seninki? Belki doktora gitse daha iyi olmaz mı?

canim doktora gittim ama doktor on sevismeyi uzun tutarsaniz gecer dedi. ama gecmedi. kurulkuk derken sadece dudak kismi cok kuru. yani icim islak bir problem yasamiyoruz ama gecinceye kadar bayagi zorlaniyorum. tukuruk vs de zararliymis. ben de bir sekilde halletmeme lazim. bunu duyunca atladim tabi.

bakalim. bu ay direniyorum ovulasyon testi yapmamak icin. direkt bei strese sokuyor. boyle bilmeden geldi mi gecti mi diye daha iyi geldi bana. en azindan mutluyum kuruntulu degilim.

Kibele, kızlar, durumlar nasıl? Ben adetimi zor bekleyeceğim bu ay, doktora gittim ya sanki garanti oluyo, iyice kafa karıştı. Bu ay da olmazsa, ovulasyon testimi alıp evde kendii kendime çalışma yapıcam inşallah. Kullandığım ilaçlardan da korkuyorum, yok kist yaparmış, yok bebeğe zararı varmış. En iyisi doğal yolla sanırım. Zaten doktorum da olmazsa, önümüzdeki ay 5kilo versen doğal yolla olur dedi. Anlamadığım ise ben 1 yıldır korunmuyorum ve 1 yıl önce bundan en az 10 kilo eksiktim, o zaman enden olmuyordu? Offf kızlar offf...

Canim o zaman neden olmuyordu sorusu yanlis cunku Allah hersey icin bir zaman belirlemis. Bunlarida yasanman gerekiyormus ki yasiyorsun. Haline sukretmelisin ve doktorun dediklerinden disari cikma.. Kendi kendine birseyler yapma sakin. Kafanada takma, iliskiden once Allah bu ay nasip etmisse olucak yok etmemisse olmicak de kendi kendine ve hayirlisini dile canim... Dua etmeyide sakin unutma, Ismi Azam oku, Kenzul Ars duasi var onu oku ve bazi tesbihatlar var, Allahin yaratma sifati ile ilgili onlarida okumaya calis, Allah dualarimizi ins. geri cevirmez canim....Allahin izni ile bebislerimizi insallah en tez vakitte kucagimiza aliriz...

Bebekim gerçekten haklısın Allah'ın bizim için belirlediği bir zaman var ve biz o zaman bebiş sahibi olucaz.Söylediğin duaları bende okuycam sağol canım.Allah dualarımızı kabul eder inşallah.

ya beni bu ay bas bas bagirdim ovulasyon testi kullanmamayacagim diye ve ne adacayi ne hayit ne sogan suyu vs hicbirsey kullanmadim. hep 20 li gunlerde de yumurtladigimi bildigimden acele de etmedim. onceleri 3 gunde bir sonralari 2 gunde bir iliski yasadim. ama 18. gun dedim ki ya sikildim bu iki gunde bir iliskiden bugun ovulasyon testi yapayim da yarina icim rahat olur iliskiye de girmem dedim. hani 2. gun ya yarin. ve ovulasyon testi pozitif cikti. hey Allah'im... yani bu kadar aksilik olmaz. aslinda diyeceksiniz ki iyi ne guzel. benim icin iyi degil. cunku ben strese giriyorum. ve gene stres oldum ve malesef bu ay da hic umit etmiyorum. o kadar kasildim ki cunku.

Canım benim hiç stres yapma. Bebekim123 haklı, kendimizi parçalasak faydası yok, Yaradan verirse olacak vemezse her dakika ilişki olsa gene olmaz. Eşin için özel bişiler yap, ona sürpriz yapıp şaşırt ama testten hiç bahsetme, giyin, süslen. Emin ol bunları yaparken ne kuruluk problemin ne de stresin kalmayacak inşallah. İşe yararsa bana dua edersin :)).

ben de medi smart testini kullandım... nerdeyse 1 yıldır uğraşıyoduk.. bunun 6 ayını test kullanarak denedik.. en son gecen ay kullandım.. eşim yurt dışına gittiği için sadece 1 kere birlikte olduk o da teste göre yumurtlama günümde.. diğer aylarda bütün riskli günlerinde yapıyoduk olmuyodu.. söylemeye çalıştığım o 1 günü bulmamızda öyle yada böyle yardımcı olsa da, yine de kısmet ne zamansa o zaman oluyor.. 1 kere birlikte olabildik diye hamile olduğumdan şüphelenmediğm tek ay bu aydı ve bu ay hamile kaldım.. yani beni hangi gün birlikte olmam gerektiği günde yine de uyardı.. inşallah sizlerde de uğurlu gelir..

kizlar ya benim bir sikintim var. yukarida yazdim ya ovulasyon gunumu belirledi cubuk diye. ama benim kafama takilan bir sey var. benim sicaklik 1 gun sonra yukselmiyor. 2 gun sonra yukseliyor. bu durumu yasayan var mi? ben sicaklik olcmuyorum bu arada yanlis anlasilmasin. 3 ay olctum biraktim. sadece yumurtlama oldugundan emin olmak icin bir sabah olcuyorum. sicaklik yukselmisse diyorum tamam yumusrtladim ve bir daha da olcmuyorum.

ama ikidir dikkatimi ceken bir sey var. test sali gunu pozitif oldu ya bu demektir ki carsamba gun veya persembe sabah yumurtlayacam. ama sicaklik cuma degil cmt yukseliyor.

sicaklik 2 gun sonra yukselebilir mi?

Kibelecim bu çok karışık bir durum. Benim de az önce adetim başladı.

testler ucuz test ondan hassas olmayabilir mi? neyse ben hem sonraki gun hem de daha sonraki gun denedim. kismetse olur. cok dusunmemek lazim ama...

testler ucuz test ondan hassas olmayabilir mi? neyse ben hem sonraki gun hem de daha sonraki gun denedim. kismetse olur. cok dusunmemek lazim ama...

Haklısın canım, yaptığımız hiçbirşeyin garantisi yok bugün çok iyi anladım ben de.

kızlar bişey srcam n ovulasyon testi yaptım
1. silik
2.biraz daha belirgin
3. en belirgi ama ilk çizgi kadar koyu değil
4. silik
5. silik
6.silik yani en belirgin üçüncü yaptığım ama birinci çizgi kadar koyu değil ikisi aynı koyuluktamı olcak bi yorum apın sizce olmuşmudur yumurtalamam o gün ilişkide oldu hayırlısı

dilanaz benim de aynı seninki gibi olmuştu ilk iki gün silikti üçüncü gün belirgindi ama diğer çizgi kadar koyu değildi,bir sonraki gün de silikti.Biz de çizginin belirgin olduğu gün ve ondan sonraki iki gün ilişkiye girdik ve şuanda hamileyim.İnşallah senin de olmuştur.Hayırlısı olsun Rabbim herkese en kısa zamanda nasip etsin

Kızlar 1 sene korunmadık ve hiç bebek beklemedik, yani kafaya takmadık, sonra ovulasyon testi kullandım, adetten itibaren 2 günde bir çalıştık, doktora gittim tüm ilaçlarımı kullandım, yumurta büyüklüğüm çok iyiydi, 2çatlatma iğnesini biranda vuruldum, sanki herşey garanti mi oldu? Hayır. Şimdi adetliyim. Olmayınca olmuyor. Biraz daha takarsam psikolojim altüst olacak. Bugün Leyla gibiydim zaten. Şimdi önmüzdeki ay neyi deneyeceğim ben?

Nesemesecim sen obur ay doktor kontrolunde ol yine bu ay oldugu gibi. Biliyorum cok uzgunsun ama tamamende birakma kendini. Eger yumurtlama olmuyorsa bunun ilacla yapilmasi gerekebilir, o yuzden doktora devam. Hersey Allahtan bunu unutma canim. Bu arada cok uzuldum tum gece aglamana..Lutfen cok dua etmeyide unutma ozellikle geceleri...

sağol cnım ya inan umutlandırdın bei on gün geçti şimdi aradan ama belim ağrıo adet olcakmışım gibi kasıklarım ağrıyo test yapmaya çekiniyorum sen nasıl öğrenmiştin hamile olduğunu idrara testindenmi

benim adet günüm geçmemişti bile,29. gündeydim.eşimin doğum günüydü ona süper bi hediye olur diye düşündüm.Aynen dediğin gibi kasıklarım ve belim inanılmaz ağrıyodu hatta ona adetimin başlamak üzere olduğunu söyledim çünkü gerçekten öyle bi belirtiydi,bende gelicek diye tahmin ediyodum.Ogün sabah herşeye rağmen idrar testi yaptım ve çok silik bi çizgi çıktı belli belirsizdi.Hemen ogün kan tahlili yaptırdım ve pozitifti,doktor daha çok yeni dedi ama pozitif dedi,Eşime de tahlil kağıdını verdim doğum günü hediyesi olarak:) aslında benim ona değil Allahın ikimize hediyesiydi bu.Şimdi daha 6 haftalık sadece kesesini gördük,bu hafta cuma gün de kalp atışlarını dinlemeye gideceğiz.İnşallah hayırlısıyla duyarız.Sende kafaya takma fazla Allah herşeyin en doğru zamanını bilendir şüphesiz.İnşallah senin ve isteyen diğer tüm arkadaşların da en kısa zamanda hamile olmasını nasip eder.

ben de inip bi test alayım ozaman bakalım ne olcak birazdan sana sonucu yazarım dua et benim için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…