Ovulasyon testi iliski

dilaragsj

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2024
90
28
27
Merhaba ovulasyon testi ilk defa yapıyorum test pozitif çıkmadan 3 gün önce ilişki oldu 3 gün sonra bir baktım ovulasyon testi de pozitifti ve o günde değerlendirdik bir gün ara verdik sonra ki gün yumurta catladi ve o günde değerlendirdik acaba test ne zaman yapmam lazım bu pazar yapsam cikar mı yumurtlama olmadan 3 gün önce değerlendirdik ya o yüzden testlerim de şu şekilde

Eklentiler

• GAG-1726499509573.jpg
    GAG-1726499509573.jpg
    162 KB · Görüntüleme: 29
Merhaba ovulasyon testi ilk defa yapıyorum test pozitif çıkmadan 3 gün önce ilişki oldu 3 gün sonra bir baktım ovulasyon testi de pozitifti ve o günde değerlendirdik bir gün ara verdik sonra ki gün yumurta catladi ve o günde değerlendirdik acaba test ne zaman yapmam lazım bu pazar yapsam cikar mı yumurtlama olmadan 3 gün önce değerlendirdik ya o yüzden testlerim de şu şekilde
Minimum 10 gün geçmesi lazım hatta 12

Çatlamadan sonra yani

Çatlamadan sonra yani
Çatlamadan 14 gün sonra regl mutlaka olur yaziyorlsr bir de benim regl düzensiz oluyor çünkü test yaptım ama hormon değerlerim çok güzel iyi çıktı sabahlari sürekli regl ağrısı gibi ağrım oluyor bir de gün içinde de bazen oluyor ama sonra kayboluyor

Adet gecikmesini bekle. Çatlama günü ile birlikte 14 gün sayabilirsin

Adet gecikmesini bekle. Çatlama günü ile birlikte 14 gün sayabilirsin
Tamamdır teşekkürler çatlamadan 14 gün sonra regl mutlaka değil mi ara sıra sabah uyanınca ve gün içinde regl ağrısı gibi bir ağrım olup sonrasında kayboluyor çünkü catlama 4 gün oldu daha bu kadar kısa sürede regl olmam sanırım 14 gün yaziyorlsr ama regl olma süresi çatlamadan sonra

Tamamdır teşekkürler çatlamadan 14 gün sonra regl mutlaka değil mi ara sıra sabah uyanınca ve gün içinde regl ağrısı gibi bir ağrım olup sonrasında kayboluyor çünkü catlama 4 gün oldu daha bu kadar kısa sürede regl olmam sanırım 14 gün yaziyorlsr ama regl olma süresi çatlamadan sonra
Kasık ağrılarının olması normal bence. Regl gelmez yani daha yumurtanız yeni çatlamış daha spermle birleşme aşamasında. Döllenip yerleşirse gebelik oluşacak. Bu süreçte zaten 14gunu buluyor

Kasık ağrılarının olması normal bence. Regl gelmez yani daha yumurtanız yeni çatlamış daha spermle birleşme aşamasında. Döllenip yerleşirse gebelik oluşacak. Bu süreçte zaten 14gunu buluyor
Anladım çok teşekkür ederim regl tam günü gününe olmuyor hiç bir ay çünkü demekki her ay yumurtlama oluşum zamanı değişiyor benim belki de

Doktorum her hangi bir problem görmedim demişti regl iken kan verdim değerlerim güzel bir sorun yok demişti ama pcos iicn ayri mi kan vermek gerek 🤷🏻‍♀️😌
Kan değerlerine ve ultrasondaki görüntüye bakar yoksa yoktur :) kaç günde bir adet oluyorsun genel olarak? Ovulasyon testin pik değil. 35 günde bir oluyorsan adetinin 20-21 civarı yumurtlarsin. Yumurtlamadan 14 gün sonra adet olunur genelde

Kan değerlerine ve ultrasondaki görüntüye bakar yoksa yoktur :) kaç günde bir adet oluyorsun genel olarak? Ovulasyon testin pik değil. 35 günde bir oluyorsan adetinin 20-21 civarı yumurtlarsin. Yumurtlamadan 14 gün sonra adet olunur genelde
Bu ay 44. Günde oldum 13 Eylül'de pik gördüm 15 Eylül'de çatlama oldu 😌

Yani düzensiz adet olmanın altında bir neden yok mu anlamadim:) 44 günde bir olmak normal değil çünkü. Normal kabul edilen sınır 35 diye biliyorum
Evet test verdim ama asla bir sorun olmadığını söyledi doktorum kan değerlerim hormon degerlerkm çok güzel cikti

X