Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Git gide koyulaştı sanki yarında bu koyuluk devam eder gibi 🤔 Aselece Aselece canım sence tam pik mi

Eklentiler

• 20190510_134354.jpg
    20190510_134354.jpg
    79,1 KB · Görüntüleme: 52
Aselece Aselece adet oluyorum galiba ve yine test yaptım bi bak çünkü ben şoktadayim

Eklentiler

• 15574874273907508251513459683730.jpg
    15574874273907508251513459683730.jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 49
Ay bilemiyorum cnm devamı gelmezse bakarız ama hep gelir gözü kör olmayasica
İnşallah gelmez canım benim yaaa hani yine söyluyorum bilmiyorum bu konuları pek araştırıyorum sürekli ama adet olacak olsan acaba öyle koyu çıkar mıydı ki 🙄

Aselece Aselece ben adettttt oluyorum galiba
Aaaa ne çabuk geldi mi adetin :eek: iyice emin misin ?? Çünkü adet sürenin uzun oldugunu soylemistin gecen ay kacinda basladi adetin? Ve toplu test resinlerini at bakalim bir testindeki koyuluk dogru piki mi gosteriyor??

Aselece Aselece adet oluyorum galiba ve yine test yaptım bi bak çünkü ben şoktadayim
Canim adet olursan tam olarak eminsen adete doktora git ve hormon testi iste pazartesi günü. Mutlaka hormon teati iste. Bir de ovulasyon testiyle takip ettigini koyulugun uzun sure ciktigini söyle doktora ona gore hormonlara baksinlar.

Canim adet olursan tam olarak eminsen adete doktora git ve hormon testi iste pazartesi günü. Mutlaka hormon teati iste. Bir de ovulasyon testiyle takip ettigini koyulugun uzun sure ciktigini söyle doktora ona gore hormonlara baksinlar.
Evet canm gideceğim dr adetsem zaten aşılamaya başlayacağız bakalım bekliyorum cnm gelse bi dert gelmese bi dert

Merhaba bende 3 aydir deniyorum. Bu ay ovulasyon testine basladim ama dogru mu yapiyorum bilmiyorummm . Lutfen banada yardimci olabilir misiniz.

kızlar üstüme psikolojik belirti yüklemiyim diyorum ama 3 gündür alt karın bölgem çember seklinde hem ön hem arka(bel) ağrım var neden olabilir namaz kılarken ya da yemek yaparken daha amansız oluyor ve çoğunlukla sanırım akşamları artıyor neden olabilir böyle bi gebelik belirtisi olabilir mi ?

Merhaba bende 3 aydir deniyorum. Bu ay ovulasyon testine basladim ama dogru mu yapiyorum bilmiyorummm . Lutfen banada yardimci olabilir misiniz.
Merhaba canim. Tabi yardimci olurum. Oncelikle ilk yapacagin icin adet bitimi ovulasyon testlerini yapmaya baslamani öneriyorum. Ornek bugun adetin son gunu ise yarin baslayabilirsin. Ikinci olarak dikkat etmen gereken nokta 12 ile 17 saatleri arasinda bir saat seçip hergun ayni saatte testleri yapmalisin. Mesela sana uyan saat saat 14.00 ise her gun 14 te testini yapmalisin. Ikinci dikkat etmen gereken nokta test yapmadan 2 saat onceden sivi hic bir sey almamalisin. Testi yaptiktan sonra alabilirsin. Testleri yaptikca atma biriktir ki karsilastimamiz kolay olsun. Bir de her testin uzerine adet basindan kacinci gunde yaptiklarini yaz bir de saatlerini.. mesela adetin 7. Gun bitti sen 8. Gun teste basladin o testin uzerine 8. Gun 14.00 diye yaz. Yaptikca atarsan test resimlerini burdan hangi gun yumurtlama oldu hangi gun catladi soylerim ve degerlendirmen gereken gunleri, olman gereken adet tarihini, hangi gunde gebelik testi yapacagini soylerim sana.

kızlar üstüme psikolojik belirti yüklemiyim diyorum ama 3 gündür alt karın bölgem çember seklinde hem ön hem arka(bel) ağrım var neden olabilir namaz kılarken ya da yemek yaparken daha amansız oluyor ve çoğunlukla sanırım akşamları artıyor neden olabilir böyle bi gebelik belirtisi olabilir mi ?
Olabilir canim adetine kac gun kaldi

Olabilir canim adetine kac gun kaldi
Bilmiyorum ki canım benim 1nde pik görmüştün 14ü demiştin sanırım sende. Bende işte 3 gündür böyle alt karnımda ağrı belimde Ağrı göğüsümde asırı değil ama normal bi hassaslık var belirti olabilir mi ki kuzum ya. Hatta dün sahur yaptım ezan okundu yattım ağrıyla kalktım lavaboya gittim aşırı rahatsız oldum ishal gibiydim hafif midem de bulandı

Ovü testi yapmak eğlenceli geldi bana :)) ikinciyi yaptım bugün. Birkaç gün sonra toplu foto atıcam, bakalım nasıl gidecek :) bi yandan da kaçıncı gün yumurtladığımı çok çok merak ediyorum.. :))

X