Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Eklentiler

• 20200321_235741.jpg
    20200321_235741.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 34
Merhabalar arkadaşlar.3 tane sorum var bu ovulasyon testi ve ateşle ilgili bilen arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim. 1. Sorum ovulasyon testinde aynı koyulukta çift çizgi pozitif midir illa t c den koyu mu olmalı? 2.si ovulasyon pik olduğunda ateş ölçen oldu mu , hani çift çizgi olduğu gün düşük ateş mi oluyor ? 3.sü Çift çizgi sonrası kaç gün değerlendirilmeli ?

Adet olacak gibi ağrilarim var ama😕🙄 bugun 33. Gun nerdyse adet gunum geldi o yuzden bende bu aydan umuumudu kesmistim
Testlerinde dikkatimi çekti hep farkli zamanlamalarda test yapmışsın. Lütfen ya her zaman12 ile 16 arasinda yap testleri yada aksam 20.00 ile 22.00 arasinda yap. Bir aksam bir oglen testler seni yaniltir. Ki insallah hamilelik olur şayet olmazsa diger aya dedigim kurallara uyarak yap testleri piki net olarak görelim bir ay daha bos gitmesin insallah

Testlerinde dikkatimi çekti hep farkli zamanlamalarda test yapmışsın. Lütfen ya her zaman12 ile 16 arasinda yap testleri yada aksam 20.00 ile 22.00 arasinda yap. Bir aksam bir oglen testler seni yaniltir. Ki insallah hamilelik olur şayet olmazsa diger aya dedigim kurallara uyarak yap testleri piki net olarak görelim bir ay daha bos gitmesin insallah
Evet ayni saatlerde yapilmadi ama gunde 2 kere yapiyodum hatta 3 kere bile yaptigim var .olmazsa bi daha ki aya dediklerinizi dikkate alacam tesekkur ederim.

Pik olmak uzere canim son 1 2 gune pik yapar
Merhaba kuzum benı hatırlarsın sanırım selammvereyım dedım benlemcok ugrastın ama ben tup bebekle hamıle kalabıldım suan cok yenıyız daha ıns Allah herkese nasıpmetsın saglıkla kucagımıza alırız

Merhabalar arkadaşlar.3 tane sorum var bu ovulasyon testi ve ateşle ilgili bilen arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim. 1. Sorum ovulasyon testinde aynı koyulukta çift çizgi pozitif midir illa t c den koyu mu olmalı? 2.si ovulasyon pik olduğunda ateş ölçen oldu mu , hani çift çizgi olduğu gün düşük ateş mi oluyor ? 3.sü Çift çizgi sonrası kaç gün değerlendirilmeli ?
Merhaba illa T cizgisi cok koyu olacak diye kural yok. Testlerde ikisi esit olup diger gun T siliniyorsa zaten yumurtlama gerceklesmis demektir. Ovulasyon günü ates olcmene gerek yok zaten sıcak basar diger gunlere nazaran. Meselâ su an ovu testi yapsam yumurtlamayi görürüm net. Cunku diger gunlere nazaran sicak basiyor ve adet agrisi gibi agrim var. Ve bugunden itibaren 14 gun sonra hastalik günüm. Cift cizgi görünce de catlamayi gorene kadar test yapmaya devam etmelisiniz ve iliski olarak mesela iki gun cift koyu cizgiyse ve 3. Gun T vizgisi siliklestiyse ilk 2 gunu catladigi gunu ve 2 gun daha degerlendirmeniz gerekir
Dünü değerlendiremedik 😔
Sence hala şansımız var mı?Eki Görüntüle 2607671
Zaten catlamayi gorene kadar iliski ve teste devam edin canim tabiki sansiniz var hâlâ

Son düzenleme:
Merhaba kuzum benı hatırlarsın sanırım selammvereyım dedım benlemcok ugrastın ama ben tup bebekle hamıle kalabıldım suan cok yenıyız daha ıns Allah herkese nasıpmetsın saglıkla kucagımıza alırız
Hatirlamam mi hic bir kimseyi unutmuyorum ki herkes değerli burda benim icin. Cok cok sevindim senin adina canım. Allah sağlıcakla ilerletsin inşallah cok dikkat et kendine olur mu. Sakın ağır kaldirma nol bol su ic ki bebis sağlıcakla ilerlesin

Hatirlamam mi hic bir kimseyi unutmuyorum ki herkes değerli burda benim icin. Cok cok sevindim senin adina canım. Allah sağlıcakla ilerletsin inşallah cok dikkat et kendine olur mu. Sakın ağır kaldirma nol bol su ic ki bebis sağlıcakla ilerlesin
Annemde kalıuorum kuzum daha kan vermedım teste gordum koyulasmayı nasıp boyleymıs burda kalcam cnm allah yardımcımmolsun ıns kucagoma alırım bu sefer cnm

Canım bu bugün ki testim t çok silik bugün niye acaba

Eklentiler

• 1584907884324-1204102368.jpg
    1584907884324-1204102368.jpg
    41,5 KB · Görüntüleme: 29
Merhaba illa T cizgisi cok koyu olacak diye kural yok. Testlerde ikisi esit olup diger gun T siliniyorsa zaten yumurtlama gerceklesmis demektir. Ovulasyon günü ates olcmene gerek yok zaten sıcak basar diger gunlere nazaran. Meselâ su an ovu testi yapsam yumurtlamayi görürüm net. Cunku diger gunlere nazaran sicak basiyor ve adet agrisi gibi agrim var. Ve bugunden itibaren 14 gun sonra hastalik günüm. Cift cizgi görünce de catlamayi gorene kadar test yapmaya devam etmelisiniz ve iliski olarak mesela iki gun cift koyu cizgiyse ve 3. Gun T vizgisi siliklestiyse ilk 2 gunu catladigi gunu ve 2 gun daha degerlendirmeniz gerekir Zaten catlamayi gorene kadar iliski ve teste devam edin canim tabiki sansiniz var hâlâ
Merhaba illa T cizgisi cok koyu olacak diye kural yok. Testlerde ikisi esit olup diger gun T siliniyorsa zaten yumurtlama gerceklesmis demektir. Ovulasyon günü ates olcmene gerek yok zaten sıcak basar diger gunlere nazaran. Meselâ su an ovu testi yapsam yumurtlamayi görürüm net. Cunku diger gunlere nazaran sicak basiyor ve adet agrisi gibi agrim var. Ve bugunden itibaren 14 gun sonra hastalik günüm. Cift cizgi görünce de catlamayi gorene kadar test yapmaya devam etmelisiniz ve iliski olarak mesela iki gun cift koyu cizgiyse ve 3. Gun T vizgisi siliklestiyse ilk 2 gunu catladigi gunu ve 2 gun daha degerlendirmeniz gerekir Zaten catlamayi gorene kadar iliski ve teste devam edin canim tabiki sansiniz var hâlâ
Çok teşekkür ederim ☺️
Daha çatlamamış değil mi? Dün pikti bugün pik olmayınca panik yaptım :KK17:

Canım bu bugün ki testim t çok silik bugün niye acaba
Normal silinir koyulasir günden gune degisir cunku lh degeri insanda hergun vardir ve değişir. Biz sadece en yuksek oldugu gunu bulucaz. O yuzden teste devam canim

X