Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ıste takvımle hamıle kalınca ovulasyonla net olur dıe dusundum ben kıme sorsam ya ovulasyonla ılk denemede kalıyor yada hıc kalmıyor...sunı merak edıyorum ben mesela her ay ovulasyona gore duzenlı ılıskısı olup 3.ay 5.ay tarzı olan var mı yok mu bunu merak edıyorum

Oluyor canim. Şöyle soyleyim sana ovulasyonla 1. 2. 3. Denemede olmuyor diyor ki yapmicam ovu testi diyor. Bir ay bos geciyor 2 ay bos geciyor diyor bir daha deneyim ovulasyonu ve denedigi ay hamile olabiliyor.

Oluyor canim. Şöyle soyleyim sana ovulasyonla 1. 2. 3. Denemede olmuyor diyor ki yapmicam ovu testi diyor. Bir ay bos geciyor 2 ay bos geciyor diyor bir daha deneyim ovulasyonu ve denedigi ay hamile olabiliyor.
Yaaaa cok sevındım demekkı bende kalabılırım pekı bu ay adet bıtımı testlerımı atsam yorumlarmısınız

Yaaaa cok sevındım demekkı bende kalabılırım pekı bu ay adet bıtımı testlerımı atsam yorumlarmısınız
Yorumlarim yeter ki pes etmeyin. Yumurtlama donemini bilmek o kadar işe yariyor ki.. bir de duzenli iliskiyi birakmayin yani testler pik olana kadar adet bitimi baslayarak 2 ya da 3 gune 1 ilişki olmali. Pik olinca araliksiz iliski olmali.adet bitimi hemen test yapmaya baslayabilirsiniz

Adet bıtımı hemen baslayacahım gecen ay pık gordukten sonra sadece 3kez olmustu ılıskım

Arkadaşlar beta hcg 3.3 çıktı. Bu değer normal mi gebelik yoksa. Olmasa bile yuksek degil mi. Kendimi hamile hissettigim iki ayrı dönemde hcg 3 civarı acaba kimyasal felan mıydı. Yoksa gebe olmayan birinde de böyle çıkar mı. Yardımcı olur musunuz

Canım bat ne zaman?

2 güne bir beta hcg degerine baktirmadan bilemeyiz. Doktorun da takip isteyecektir.

Canım bat ne zaman?
Bat 19 kasım da oldum canım. Acaba kimyasal felandı da adetle mi düştü diye düşündüm. Çünkü 0-1 lerde olmuyor mu gebe degilsek. Eger 3 gebe olmayan biri icin normalse onu bilmiyorum tabi. Hamilelik zaten yok ama.kimyasalda felan mı böyle çıkıyor onu bilemedim

Canım doktorla gorusmende fayda var belkı kımyasaldı dustu belkıde oranın yenı artıcak

Hâlâ âdet goruyor.musun 19 kasim dedigine gore.. eger hâlâ adetliysen hormon testi yaptir

Aselece canim cok teşekkür ederim hersey icin. Sanirim resimleri atmistim ya testin biri bozuk görünüyordu testi tekrarlama imkanim olmamisti ama o günü de degerlendirmistim. Tuttu gecen ayki düşükten sonra bu ay hemen hamile kaldim adete 5 6 gün kala öğrendim hala inanamiyorum. Emeğine saglik tekrar teşekkürler

Hayirli olsun kuzum. Allah saglicakla kucagina aldirmayi nasip etsin.. darisi insallah aselece doğum yaptim dedirtmeye olsun.. sevgi ile dua ile kal

Aselece adetım bıtelı 2gun oldu ovulasyon yaptım bole cıktı takvıme gore haftaya carsamba gorunuyor yumurtlama gunum acaba sımdıden yapmasammı test 12tane testım kaldı cunku

Eklentiler

• 7487A895-6F7B-40BC-A857-D92DC49ACB56.jpeg
    46,1 KB · Görüntüleme: 19

Kızlar bakar mısınız?
Adet döngüm 31 gün ve 6 gün adet görüyorum.
Bat:9 Kasım
Sat: 14 Kasım
Bulunduğum şehirde ovülasyon testi satan eczane yok. Olan birkaç yer var onlarda uçuk rakam söylüyorlar. O yüzden internetten sipariş verdim ama hala gelmedi. Elimde kalanları değerlendirdim

Sizce yumurtlamam olmuş mu? Bu 3 testten anlaşılabilir mi?

Aselece adetım bıtelı 2gun oldu ovulasyon yaptım bole cıktı takvıme gore haftaya carsamba gorunuyor yumurtlama gunum acaba sımdıden yapmasammı test 12tane testım kaldı cunku
Yapmaya devam et onemli olan hangi gun koyulasacak onu bulmak. Erken de olabilir gec de yumurtlama olabilir

Henuz yok canim. Teste devam et bakalim. Ama gec baslanmis test yapmaya. Adet bitince baslamak ovulasyon gununu kaçırmanın onune geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…