Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar bende bir şey sormak istiyorum 4 Kasım adet günümdü fakat geç yumurtladığım için döngü bozuldu yumurtlamadan sonra ki 10. Günde test yaptım ama erken gebelik testi negatif çıktı bugün 14. Gün hala adet olmadım hamile olma olasılığım nedir ümitlenmek istemiyorum

Canım sana bişey sormak istiyorum bu gün çatlamadan sonraki 15. Günümdü ama testim negatif çıktı olsa çıkardı demi silik çizgi dahi yok hala umut varmı ki
Ovulasyonda pik ve catlamayi net gördün degil mi canim. Oyleyse olsa cikardi

Ovulasyonda pik ve catlamayi net gördün degil mi canim. Oyleyse olsa cikardi
Evet canım iki tane testim kalmıştı akıntıdan farkettim birini sabah 11 de yaptım kopkoyu çıktı diğerini akşam 9 da yaptım silinmişti aynı gün çatlamayıda gördüm yani ama öncesini bilmiyorum testim yoktu testlerimi attım canım

Eklentiler

• 20191029_205109-1.jpg
    98,7 KB · Görüntüleme: 22
Canim test yapmadan bilemeyiz bir test yap bakalim insallah vardir..

Tamam canim hangi gun çatladı

Kızlar
genel bir bilgi paylasayim.. diyelim ki catlamadan 15. Gun ve diger gunler de adet olmadiniz ve test de negatif çıkıyor ustelik kanda da gebelik cikmadi
Diyorsunuz ki neden adet olmadim gebe de degilim. Cunku siz farkinda olmadan stres yapmis oluyorsunuz ustune cevresel faktör ler de ekleniyor ve beyinden salgilanan hormon adeti geciktiriyor bu şekilde diger ay da yumurtlamaniz uzamis ve dolayısı ile adetiniz de gecikmis oluyor bu bu sekilde uzayan bir sistem haline geliyor. Başa saracak olursak stres adeti geciktiriyor adet bir sonraki adetu geciktiriyor vucudun dengesi bozuluyor dolayisi ile gebe kalma sansinizi azaltmis oluyorsunuz. Stres bu kadar onemli bu yuzden stresi azaltin bu sizin elinizde... adet duzeniniz bozulmazsa gebe sansiniz yukselmis olur.

İki testtide 29 ekimde yapmıştım canım
Testlerden dogru cevap almak icin 12 ile 16 yada 20.00 ile 22.00 arasinda yapilmasi gerekir canim. Umarim bu saat konusu seni yumurtlama.konusunda yaniltmamistir. Bu arada sana tavsiyem 29 ekim adet basindan kacinci gune denk geliyor onu not al. Eger ki hamile olmazsan da adet olursan diger ay duzenli ve saatlere uyarak test yap bakalim ayni gune denk gelecek mi catlama pik olmasi.. takip edelim olur mu

Merhaba benımde bir sorum olacak ben ovu testı dun aldım 12 gibi yaptım sonra 16 gibi bidaha yaptım bu sabah da yaptım silik cıkıyor adet takvimime göre 12sinde yumurtlamam laxım adetım 27 günde bir oluyor bana yardımcı olun lütfen tabi bu günleride deyerlendirdim bide hamilelilik jeli diyede bisey aldım onu da yapıyorum bu ay inşallah tutar

Merhaba adet takvimine aldanmayin yumurtlama degisir bunun icin testlere drvam ediniz. Duzenli takip ve her gun ayni saatte bir kez test yapmaniz yeterli olacaktır. 2 saat oncesi sivi alimini birakmaniz gerekir. Bir de adet bittigi gunden itibaren baslamaniz gerekir. Pik oldugunda catladiginda ve 2 gun daha iliski olmali. Bu testleriniz henuz pik degil ama duzenli iliski yaparsaniz o da faydali olacaktir.pik olunca ara vermeden iliski olmali

Merhaba ben ovulasyon testı kullandım ılk defa ama olmadı gunlerı cok ıyı degerlendırdım,acaba orneklerı var mı kullanmasına ragmen bılac ay gecınce hamıle kalan??hanı sonucta dogru gunde yaptım ama neden olmadı bılmıyorum

Merhaba.Testlerin toplu resmi varsa atarsan yorumlayabilirim. Bir de her şeyi düzgün yaptim kesin olacak diye bir durum soz konusu degil canim. Ovulasyon hamile kalma sansini artiriyor.kesinlik Allahtsn gelir.Kimisi ilk denemede kimisin 3. Denemede hamile kalabiliyor.bu yuzden sabirla devam.etmelisin. test resimlerine bakarak dogru mu degerlendirdin yanlis mi yorumlayabilirim.

Canım testlerı attım ama tam koyu oldugu gun ılıskı yasadım ertesı gun sılıklestı ogunde yasadım sonrakı gun yapmadım dıger gun yaptım baska yapmadım tutmadı...benım merak ettıgım ovulasyon testıyle dogru degerlendırmemıze ragmen bıkac ay sonrada hamıle kalınıyormu sonucta dogru ve hamılelık olmayınca ınsan merak edıyor..ben takvımle kaldım ovulasyon yaptım olmadı oyızden merak edıyorum

Canim illaki olur ovulasyon yumurtlama zamanini net belirler duzgun yaparsan. Tam koyu olan gunu siliklesen günü ve 2 gun daha birliktwlik olmali. Ilk deneme de olmasa bile diger denemelerde olur. Tabi senin hormonlarinda ve esinin degerlerinde bir sorun yoksa... ki her seye rağmen olmadığı da olur hersey Allahtan sen elinden geleni yap takdir Allahin canim verecek olan o..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…