Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aselece Aselece canım alttaki iki tane bugüne ait öğlen yaptığım biraz silinmiş gibi aslında eve gelince akşam 8 gibi bi daha yaptım yine koyu çıktı

Eklentiler

• D2129E7D-DF14-46D9-A78A-127DE8B41D3A.jpeg
    D2129E7D-DF14-46D9-A78A-127DE8B41D3A.jpeg
    63,1 KB · Görüntüleme: 48
İnşallah canım ya çok korkuyorum çatlamazsa kist mi olur acaba

Tesekkur ederim kuzummm senin nasil gidiyor hamilelik. Ayrintili ultrason yaklasmis olmali. Ikili uclu tarama yapildi degil mi.. şeker yüklemesi de mutlaka yaptir. Ayni zamanda tetanoz asilarini ihmal etme..
Güzel gidiyor kuzum ayrıntılı yapıldı çok şükür kızımda ben de harikayız yolu yarıladık artık 😊 Tetanoz için de bu hafta gidicem canım 😊

Aselece Aselece canım çatladı inşallah ya umarım her şey yolundadır ilk defa böyle bişey oldu çok korktum hiç çatlamayacak diye

Eklentiler

• D79F1C18-EA54-4F18-8B5A-432AA090976B.jpeg
    D79F1C18-EA54-4F18-8B5A-432AA090976B.jpeg
    66,2 KB · Görüntüleme: 37
Canim uzulme 😔😔😔😔😔😔
Demeki boylesi daha hayirlisiymiş demek lazim
Insan cok istiyo ama olmuyorr
Allah isterse ozaman olur sabret guzel gunler yakindir 🙏🙏🙏🙏🙏
Elimde değil arkadaşlar sağ olsun hiç bitmiyorlar yine ilk aydan bir gebe arkadaşım oldu sağlıcakla gelsin olanda gözüm yok bize de nasip olsun çok yoruldum artık :KK61:

Elimde değil arkadaşlar sağ olsun hiç bitmiyorlar yine ilk aydan bir gebe arkadaşım oldu sağlıcakla gelsin olanda gözüm yok bize de nasip olsun çok yoruldum artık :KK61:
Anliyorum canim seni
Benimde 2 yila yakin hamile kalamadim dogru duzgun benle evlenenler bebegi kucagindalar
1 düşükve bir kimyasal var kalp atisi hic yok duyamadim 😣😣😣😔😔😔😔

Kuzum üzülme benim de hemen olmamıştı ama nasip gercekten. Canini sikma bak ummadigin anda gelecek mucizen.. Rabbim hayirli evlat versin
Gün aşırı ilişki ve soğan kürü denemek istiyorum bazen de bir şey deneyince kafaya takıyorum hiçbir şey yapmayayım diyorum 🙁 senin kaçıncı ayda olmuştu? Şimdi nasılsınız her şey yolunda mı?

Ovulasyon dönemi, yumurtalıklarda bulunan yumurtaların dışarı çıkarak döllenmek için hazır olduğu zaman dilimine verilen isimdir. Bir adet döngüsünün 28 gün olduğunu düşünürsek, yumurtlama tarihin yaklaşık olarak bu dönemin 11.-15. günlerine denk gelir. Pco olanlar bu tarihi belirleyemezler.Ancak yumurtalar folikül denen keselerden çıktıktan sonra, canlılığını en çok 24 saat koruyabilir. Bu yüzden yumurtlama gününü bilmen ve o günlerde eşinle birlikte olman hamilelik ihtimalini arttırır.
Kadınlarda yumurtlama dönemi geldiğinde vücut;
  • Berrak akıntı,
  • Yüksek vücut sıcaklığı,
  • Karın altında hafif sancı gibi ovulasyon belirtileri gösterir.
Çok güzel anlatım ilk önce teşekkür ediyorum çünkü aklımda soru işaretleri oluyor sürekli şimdi tam olarak ilk önce beyaz pütürlü bir akıntı bir kaç gün sonra rengi açılıyor ve 2gün şeffaf kaygan yapışkan Sıvı geliyor o günlerde ateşim oluyor genelde yanaklarım dan anlıyorum ben bu günleri degerlendirdim şeffaf akıntımn bittigi günü de degerlendirdim şimdi beklemedeyim acaba doğru yapmışmıyım yani bu akıntılara göre acaba 🤔

X