Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu ayda olmadı :KK42:
Bu ay ovulasyon testinde 11.gün pike yakındı,11 12 ve 13.günleri değerlendirdik ama ben bugün,yani beklenen adet tarihime 4 gün kala regl oldum.Sanırım 11.gün(t çizgisi c çizgisine göre koyu olmamasına rağmen) yumurtlama olmuştu ama ovulasyon testinde tam pik olmadı.
Nasip,kısmet bakalım şansımız bir sonraki yumurtlamaya kaldı :dua:

Aselece Aselece Mavi Boncugumm Mavi Boncugumm kizlar sizce 13 gun testim pikmiydi
Bugun 14 gun iki test yaptim ama silik cikti bi bakarmisiniz
20190902_123350.jpg

PhotoGrid_1567420530147.jpg

Aselece Aselece canım biraz karışık oldu fotoğraf kusura bakma. Üstteki koyu olan 11. gün alttaki de 12. gün bugüne ait. Öncesinde yaptıklarım çok çok silik olduğu için fotoğraf çekmemiştim.
Tam koyu olmadı anlamıyorum yumurtalar tam olgunlaşmadan çatlıyor mu acaba 😔

Bu ayda olmadı :KK42:
Bu ay ovulasyon testinde 11.gün pike yakındı,11 12 ve 13.günleri değerlendirdik ama ben bugün,yani beklenen adet tarihime 4 gün kala regl oldum.Sanırım 11.gün(t çizgisi c çizgisine göre koyu olmamasına rağmen) yumurtlama olmuştu ama ovulasyon testinde tam pik olmadı.
Nasip,kısmet bakalım şansımız bir sonraki yumurtlamaya kaldı :dua:
Canım tam koyu olmadan yumurtlama olduğunu nasıl anladın? Benim de bu ay seninki gibi oluyor sanırım 😔

Aselece Aselece bu arada inofolic combi kullanıyorum doktorum kullanmamı söyledi o mu yaptı bilmiyorum normale göre eğer yumurtlama ıse erken yumurtladim

IMG_20190902_125411.jpg

Bu testler Mavi Boncugumm Mavi Boncugumm a ait kızlar. Pik nasıl oluyor nasil ilerlemiş örnek olsun. Hafif koyulasip sonra siliklesince farklı düşünüp olgunlasmadan catladi demeyin. LadyMorganas LadyMorganas ve MelodiminEsi MelodiminEsi bakın kızlar sabirla lutfen testlerinizi ayni saatte ve sivi alimi dikkat edilerek yapmalisiniz

Eki Görüntüle 2303649
Bu testler Mavi Boncugumm Mavi Boncugumm a ait kızlar. Pik nasıl oluyor nasil ilerlemiş örnek olsun. Hafif koyulasip sonra siliklesince farklı düşünüp olgunlasmadan catladi demeyin. LadyMorganas LadyMorganas ve MelodiminEsi MelodiminEsi bakın kızlar sabirla lutfen testlerinizi ayni saatte ve sivi alimi dikkat edilerek yapmalisiniz

Aynen ❤️ ben 17.günde test yapmadım kızlar belki o gün dahada silikti
Benim geçen ayda pikten önceki gün çok silikti yani bir anda koyulaşıyor
19'dan önceki 3 testi aynı günde yaptım zaten

X