Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Rabbim bu sevincinizi gebelik testinde de göstersin. Gebelik testiniz oyle bir cift çizgi çıksın ki hcg delirmiş olmali diyelim :KK70: Duam odur ki bana bu güzel haberleri veresiniz bu ay sonunda. Cok cok amin Rabbim

Amin can kardeşim Allah razı olsun😘inşÂllah hepimiz görürüz ah o sevinç gibisi yok zaten🤗♥️😍

kızlar ovülasyon testi için marka önemi mi ? ben bugün LABOQUİCK testi sipariş verdim :) birde adet ten sonra başlayıp günde 1 tane yapmak yeter li mi

kızlar ovülasyon testi için marka önemi mi ? ben bugün LABOQUİCK testi sipariş verdim :) birde adet ten sonra başlayıp günde 1 tane yapmak yeter li mi
Marka farketmez canim. Adetten hmen sonra baslamalisin gunluk bir tane yeter. Saat 12 ile 16 arasinda herhangi bir saatte ayni saatte yaparsan net sonuc alirsin

Merhaba kızlar
Ovulasyon testi almıştım aslında ama daha sonrasında gebelik fikrini ertelemeye karar vermiştim.
Aslında ovu test almama gerek yoktu çünkü genelde yumurtlama döneminde ağrım oluyor anlayabiliyorum. Gebelik testi alacaktım birden karar verip ovu+gebelik almış bulundum.
Bugün de biraz ağrım olunca yapayım dedim sanırım akşama pik olur gibime geldi. Sizce?

Eklentiler

• D3987D58-EB7D-4D8F-8522-F948733F52ED.jpeg
    D3987D58-EB7D-4D8F-8522-F948733F52ED.jpeg
    47,7 KB · Görüntüleme: 44
Canım tam koyu olmadan yumurtlama olduğunu nasıl anladın? Benim de bu ay seninki gibi oluyor sanırım 😔
Yumurtlamadan 14 gün sonra regl olunur diye bir teori var ya canım,11.Gün yumurtlama gerçekleşmiş olmalı ki bugün reglim geldi diye düşünüyorum,çünkü bugün 11.Günden itibaren 14.Gün

Yumurtlamadan 14 gün sonra regl olunur diye bir teori var ya canım,11.Gün yumurtlama gerçekleşmiş olmalı ki bugün reglim geldi diye düşünüyorum,çünkü bugün 11.Günden itibaren 14.Gün
canım o kesin degılmıs ya genelde dıyolar..ben 2ay doktor takıbınde yaptım yumurtlamayı benım 14gün sürmüyor doktoruma sordum evet önceden yumurtlamadan 14gün sonra regl olunur denılıyordu ama değişkenlik gösterebılıyor mesela benim 12.günde oldum ılk takıpte diğerinde 11.gündü sanırım 14gün hiç tutmadı😏

Hayırlısı olsun bakalım bekliyorum inşAllah daha koyulaşir tam pik görürüm 🙏

canım o kesin degılmıs ya genelde dıyolar..ben 2ay doktor takıbınde yaptım yumurtlamayı benım 14gün sürmüyor doktoruma sordum evet önceden yumurtlamadan 14gün sonra regl olunur denılıyordu ama değişkenlik gösterebılıyor mesela benim 12.günde oldum ılk takıpte diğerinde 11.gündü sanırım 14gün hiç tutmadı😏
Doğrudur canım.Ama benim asla günüm şaşmaz 28.Gün ağrılarım başlar 29.Gün reglim gelir.Bu yıllardır böyledir,sağolsun beni hiç üzmez 😂
Bu ay 25.Gün gelince şok oldum,o yüzden öyle düşündüm ama tabi olmayabilirde belki de denk gelmiştir,bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim canım 😍😘

Kizlar acil bisi sormak istiyorum yardimci olur musunuz bu konu hakkinda ben bu ay ovulasyon testi denedim ilk bir hafta araliksiz her gun yaptim pik goremedim diye yapmayı bıraktım ama gun asiri iliski oldu yine dun kremsi akintim olunca bugun tekrar yaptim sizce daha olmamismi yumurtlama yada olmusmu 20190902_184400_HDR.jpg

Eki Görüntüle 2303649
Bu testler Mavi Boncugumm Mavi Boncugumm a ait kızlar. Pik nasıl oluyor nasil ilerlemiş örnek olsun. Hafif koyulasip sonra siliklesince farklı düşünüp olgunlasmadan catladi demeyin. @LadyMorganas ve MelodiminEsi MelodiminEsi bakın kızlar sabirla lutfen testlerinizi ayni saatte ve sivi alimi dikkat edilerek yapmalisiniz
Ben de 14.günü pik sanıp değerlendirmeye başladım fazladan 3 gün oldu ☺️ o yuzden testi bi kaç gün daha yapmaya devam etmek gerek

Eklentiler

• IMG_20190829_163355.jpg
    IMG_20190829_163355.jpg
    114,7 KB · Görüntüleme: 74
Kizlar acil bisi sormak istiyorum yardimci olur musunuz bu konu hakkinda ben bu ay ovulasyon testi denedim ilk bir hafta araliksiz her gun yaptim pik goremedim diye yapmayı bıraktım ama gun asiri iliski oldu yine dun kremsi akintim olunca bugun tekrar yaptim sizce daha olmamismi yumurtlama yada olmusmu Eki Görüntüle 2303749

Bence pik değil canım ama yakın görünüyor yapmaya devam et hergün

Bugün pik oldu benim testim de 🌸
Sağ kasık ağrım arttı yumurta olgunlaşınca ağrı oluyormuş demek ki bende :)

Eklentiler

• 0E9FF167-5639-4402-BB16-37369AFCA858.jpeg
    0E9FF167-5639-4402-BB16-37369AFCA858.jpeg
    73,5 KB · Görüntüleme: 32
X