Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Akıntı cok kafana takiliyorsa canim akintinin yogun oldugu gunleri degerlendir aklinda suphe kalmamis olur. Vucudunu en iyi sen tanirsin.. akinti sana degisik geldiyse degerlendir bakalım
Tamam canım bugün de akıntı sarımtrak oldu, değişik gibi geldi bana bugünü de değerlendireyim ozaman ❤

Aselece merhabalar aklıma takılan hani pik görünce her gün değerlendirilmeli diyorsunuz ya siperm kalitesi ve sayısı az olur diyor bazıları siz ne düşünüyorsunuz

Aselece merhabalar aklıma takılan hani pik görünce her gün değerlendirilmeli diyorsunuz ya siperm kalitesi ve sayısı az olur diyor bazıları siz ne düşünüyorsunuz
Canim bir aylik seruven şu şekilde hiz dusmesin diye pik gorene kadar 2 gune 1 iliski olsun diyoruz. Sebebi vajina sperm gecisine kendini alistirsin diye spermler kolayca ilerlesin diye. Pik görünce de toplam 4 yada 5 gun gun ara vermeden ilişki oluyor zaten ayda 4.5 gun bunda da sperm kalitesi ve hizi düşmüyor çünkü ayda bir defalık ara vermeden yapılıyor. Pik doneminde yapilan iliskide duzenli iliskinjn sagladigi kolay gecisle daha cok avantaj saglaniyor gebelikte. Daha sonrasi dinleniyorsunuz zaten

Canım her şeyin de bir zamanı var sıkma canını Allah ol derse olur.. Sizde yada eşinizde bir problem varmıydı peki

Teşekkürler güzel bilgilendirme icin

Canım her şeyin de bir zamanı var sıkma canını Allah ol derse olur.. Sizde yada eşinizde bir problem varmıydı peki
Öncesinde sayı ve hız problemimiz vardı ama düzeldi çok şükür. Amenna elbette zamanı var verecek olan Rabbim lâkin beklemek o kadar zor ki....

Öncesinde sayı ve hız problemimiz vardı ama düzeldi çok şükür. Amenna elbette zamanı var verecek olan Rabbim lâkin beklemek o kadar zor ki....
Çok haklısın Allah en kısa zamanda nasip etsin inşallah içten dua edicem canım... benim tavsiyem ovulasyon da piki görmeden önceki gün pik günü ve sonraki günü değerlendir hemen kalkma ve sabah duş al nasip olur inşallah güzel haberlerini bekliyorum canım

Allah razı olsun İnşAllah güzel haberler vermek nasip olur

arkadaslar ovulasyon testlerimi yorumlar mısınız? Sıvı alımına dikkat ederek yapıyorum her gün öğlen 15:00..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…