Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bugunku testim
20190424_205434.jpg

Merhaba , ben normalde hep düzenli adet olurum 28 günde bir , bu sefer 3 gün erken oldu ..çok da bu yumurtlama işinden anlamıyorum da , şimdi benim ovulasyon günüm 14. Gün mü olacak yoksa 11. Gün mü ?

Evet canım 28 ama 11 nisanda pik oldu 12 nisanda yumurta çatladı gözüktü tam bugun 12 gün oluo
Kuzum adetin sürüyor mu ? Eğer adetse ve erken geldi adetin bu adetten hemen sonra ovulasyona başla canim. Rahim gebelige kendini hazirlamak icin bir ay oncesinde adetin erken geliyor. Bu arada adetten hemen sonra iliski olarak degerlendir adet bitimini. Duzenli iliski mutlaka.

Merhaba , ben normalde hep düzenli adet olurum 28 günde bir , bu sefer 3 gün erken oldu ..çok da bu yumurtlama işinden anlamıyorum da , şimdi benim ovulasyon günüm 14. Gün mü olacak yoksa 11. Gün mü ?
Adet bitimi.hemen ovulasyon testine başla canim. Ovu testiyle ogrenirsin ancak

Kuzum adetin sürüyor mu ? Eğer adetse ve erken geldi adetin bu adetten hemen sonra ovulasyona başla canim. Rahim gebelige kendini hazirlamak icin bir ay oncesinde adetin erken geliyor. Bu arada adetten hemen sonra iliski olarak degerlendir adet bitimini. Duzenli iliski mutlaka.
günaydın canım evet adet olarak devam edıyor 27 günde olmusum adetimi düzenl olması daha iyi pco olmama ragmen

İns kuzum ya🙏Normalde adet gecikmem olur pko luyum ama bilac aydir ovulasyon yapiyorum hep 14.gunu adet olmusum bugun 15.gun ins bi guzel haber duyarim ama test asla yapmicam 10gune kadar

İnşallah gebesindir canım bekleye biliyorsan beklemelisin tabi ama 10 gün fazla gibi geldi yinede sen bilirsin tabi :)
belirtilerin var mı ?

Dun keSin adet olucam dedim gogslerim cok aciyodu bugun daha yumusak😁baska da bisey hsstmedim olmazsa uzulmekten korktugum icin yapmam diorm ama dayanirmiyim bilmiyorum tabi🙈

Gun aşırı birlikte olmustuk pik oldugu gunden itibaren🤷‍♀️

Eklentiler

• DD36CE8F-066C-40FC-86CF-D2EACE281091.jpeg
    DD36CE8F-066C-40FC-86CF-D2EACE281091.jpeg
    61,9 KB · Görüntüleme: 57
Dun keSin adet olucam dedim gogslerim cok aciyodu bugun daha yumusak😁baska da bisey hsstmedim olmazsa uzulmekten korktugum icin yapmam diorm ama dayanirmiyim bilmiyorum tabi🙈
anladım kuzum gögüs ağrın önceden oluyomuydu hiç genelde gebelik belirtisi diyolar onun için o yüzden inşallahta öyledir

Aselece Aselece canım bugün ovulasyon testim böyle çıktı bakar mısın bana nedense düne göre daha silik geldi neden ki sence bugün adet sonrası 5. Gün.

Eklentiler

• 0ECBBEBC-A503-4A94-91FF-34DC9EE6C2BA.jpeg
    0ECBBEBC-A503-4A94-91FF-34DC9EE6C2BA.jpeg
    59,7 KB · Görüntüleme: 55
Gun aşırı birlikte olmustuk pik oldugu gunden itibaren🤷‍♀️
ben bu kadar net göremedim yumurtlamamda akşam 5 ile 7 arası yapabiliyodum testleri ama bu kadar net değildi bendede pko var ama düzenli reglim

pikten sonra hep var canım yinede silikleşmemiş fazla ovulasyon testin varsa bugün bi dene bence gebeliğide gösterebiliyormuş koyu çıkarsa test

ben bu kadar net göremedim yumurtlamamda akşam 5 ile 7 arası yapabiliyodum testleri ama bu kadar net değildi bendede pko var ama düzenli reglim

pikten sonra hep var canım yinede silikleşmemiş fazla ovulasyon testin varsa bugün bi dene bence gebeliğide gösterebiliyormuş koyu çıkarsa test
Arkadaş iki kere yumurtlamis iki gun ara ile.. ve 2.3.4.5.6. Testleri degerlendirdiyse ikiz olma şansı bile yüksek canim.. ovulasyon testlerini iyi yorumlamak gerekir ve zamanini dedigim gibi yapsalar en az bu kadar net gorurler yumurtlamayi herkes tabi yumurtlama sorunu yoksa..

Aselece Aselece canım bugün ovulasyon testim böyle çıktı bakar mısın bana nedense düne göre daha silik geldi neden ki sence bugün adet sonrası 5. Gün.
Canimm testlerin hepsini bir atar misin lutfen.. birde sabirli ol siliklesir koyulasir bu degisir onemli olan piki gormemiz piki gorecez

Canimm testlerin hepsini bir atar misin lutfen.. birde sabirli ol siliklesir koyulasir bu degisir onemli olan piki gormemiz piki gorecez
Canım işte çubuk test olduğu için yapıp atıyorum not alma sansım da olmuyor hepsini sıralayıp atamıyorum da nasıl yapsam ki hergün günlük atabiliyorum mecbur

Canım işte çubuk test olduğu için yapıp atıyorum not alma sansım da olmuyor hepsini sıralayıp atamıyorum da nasıl yapsam ki hergün günlük atabiliyorum mecbur
Canim.cubuk testleri bir pecete uzerinde biriktirebilirsin zarari yok kuruyor zaten ertesi gune bir sey kalmiyor. Sen mumkunce biriktirmeye calis sorun degil daha pik gormedik piki gorene kadar testleri yap bakalim olur mu

X