Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok açıklayıcı olmuş teşekkürler canım👏
O zaman anladımki ben yumurtlama dönemimdeyim ben bugün testi yaptığım anda önce hemen T çizgisi belirdi sonra C çizgisi çıktı ve T C'den daha koyulaştı bu arada bugün akıntım arttı ve kasıklarımda ara ara hafif batmalar oldu. Demekki yumurtlama dönemi böyle oluyor daha iyi anladım şimdi
Üstteki testi bugün 13:00'de yapmıştım
Alttakini de akşam 21:05'te yaptım aralarında 8 saat var ama koyuluklar aynı
Darısını diğer arkadaşlarımında başına diliyorum 🤲

Eki Görüntüle 2293430
Ikisi de yumurrtlama canim vesile olsun insallah😋

Vallahi ben maalesef o günleri değerlendiremedik eşimle aramız iyi değildi. Üstelik o testlerden 3 gün sonra Dr gittiğimde çatlamak üzere olan yumurta vardı. Belki peşpeşe yumurtlama olmuştur diye düşünüyorum. Bu ay nasıl olacak ben de merak ediyorum doğrusu 😀
Gonlumuzce olsun insallah 🤲🤲🤲😍

Vallahi ben maalesef o günleri değerlendiremedik eşimle aramız iyi değildi. Üstelik o testlerden 3 gün sonra Dr gittiğimde çatlamak üzere olan yumurta vardı. Belki peşpeşe yumurtlama olmuştur diye düşünüyorum. Bu ay nasıl olacak ben de merak ediyorum doğrusu 😀
Su an sizinkini bnde merak ettim 😊

İnşÂllah canım hepimiz için diliyorum🤲🤗
Ben hergün 13:00'de yapıyordum sence bu sefer testi sabah mı yapsam hani pik oldu ya sık sık yapayım diyorum 10:00 'da mesela o_O
Bnde 17. Gun 2 kez yapmaya baaladim silik gorene kadar 2 kez yap ne kde surede catlayacagini bilirsin en azindan siliklesince son 1 kez 2 kere daha yaparsn snra zaten iyce silinincw birakirsin . 2 kez yapmama ragmen 1 kez yumurrtlama yakaladim

Bnde 17. Gun 2 kez yapmaya baaladim silik gorene kadar 2 kez yap ne kde surede catlayacagini bilirsin en azindan siliklesince son 1 kez 2 kere daha yaparsn snra zaten iyce silinincw birakirsin . 2 kez yapmama ragmen 1 kez yumurrtlama yakaladim

Anladım canım teşekkür ederim bende 2 defa yapayım o zaman bu sefer sabah-akşam yapayım
Kafama bişeye takıldı az önce bir arkadaş yazdıda geçen ay pik olmuş ama yumurtası çatlamamış doktor öyle söylemiş
Böyle bişeyde mi oluyo :KK17:

Aselece Aselece adetimin 8. Gunune girmiş bulunmaktayım. Testlere ne zaman başlasam. Son aylarda adetlerim cok duzensiz. 32-33-28-36-42-36 gun gibi. 2 aydır ovulasyon testinde yumurtlamayı 20. Gunden sonra gördüm.

Anladım canım teşekkür ederim bende 2 defa yapayım o zaman bu sefer sabah-akşam yapayım
Kafama bişeye takıldı az önce bir arkadaş yazdıda geçen ay pik olmuş ama yumurtası çatlamamış doktor öyle söylemiş
Böyle bişeyde mi oluyo :KK17:
Olabilir catlamayadabilir ama bunun ov. Testine nasil yansidigini bilmiyorum rahat ol catlar oyle dusunme genelde her kadin yilda bir yada 2 kez yumurtlamiyor
Instada br sayfa var ztn herkes biliyor ismini vermim kadina demis dr yumurta catlamasi yok bu ay yumurtla yok dems kadin yine de yapms ve gebe kalms yanilma payi da olablr rabbim ol dedikten sonra 🤲

Olabilir catlamayadabilir ama bunun ov. Testine nasil yansidigini bilmiyorum rahat ol catlar oyle dusunme genelde her kadin yilda bir yada 2 kez yumurtlamiyor
Instada br sayfa var ztn herkes biliyor ismini vermim kadina demis dr yumurta catlamasi yok bu ay yumurtla yok dems kadin yine de yapms ve gebe kalms yanilma payi da olablr rabbim ol dedikten sonra 🤲

İyiki bırakmamış😊 bende şeye şaşırdım benim adet döngüm 30-35 gün arasında olur genelde. Geçen ay 35'de olmuştum
Bugün 13.gündü piki bugün beklemiyordum döngüm uzun ya enteresan geldi bana🤔

İyiki bırakmamış😊 bende şeye şaşırdım benim adet döngüm 30-35 gün arasında olur genelde. Geçen ay 35'de olmuştum
Bugün 13.gündü piki bugün beklemiyordum döngüm uzun ya enteresan geldi bana🤔
Smdi pik i takip et bakalim n zaman catlayacak belki gec catliyordur ondan 35 gun suruyordur catlama suresi uzunsa o zaman anlarsin ustune 14 gun say. 14. Gun regl olman gerekir olmassan zatn malum 😋😋

Smdi pik i takip et bakalim n zaman catlayacak belki gec catliyordur ondan 35 gun suruyordur catlama suresi uzunsa o zaman anlarsin ustune 14 gun say. 14. Gun regl olman gerekir olmassan zatn malum 😋😋

Öyle yaparım canım sağol☺ ya ama moralim bozuldu eşim yoldan geldi yorgun yattı uyudu haliyle bu geceyi değerlendiremedik☹:olamaz: sabah denesem inşallah geç kalmış olmamo_O bu hesaba göre bayramın ilk günü adet olmam gerekiyor inşallah gelmezde sağlıkla kalırım bu sefer🙄 hepimiz için sağlıklı diliyorum🤲

Son düzenleme:
İnşÂllah tutar 🤲 yarın değerlendirecekmisin peki? bende çok çektim mide ağrısından çok fena bişey insanı uyutmaz Allah şifa versin bişey mi dokundu acaba?
saol canm.arada tutuyor mide agrim.yok bitirdim ben biraz dinledip snra normal duzenli iliskiye doneriz. artik son 1 haftam kaldi . insalah cifte bayram yasariz 🙏🙏🙏

Aselece Aselece adetimin 8. Gunune girmiş bulunmaktayım. Testlere ne zaman başlasam. Son aylarda adetlerim cok duzensiz. 32-33-28-36-42-36 gun gibi. 2 aydır ovulasyon testinde yumurtlamayı 20. Gunden sonra gördüm.
Erken görme ihtimaline karsi her zaman adet bitimi baslamalisin..

Sana tavsiyem testleri hep ayni saatte yapmaya calis.. mesela ilk testi 12 de yaptin hep 12 olsun saat 2 de yaptin hep 2 olsun
Evet öyle yaptım günde 2kez yaptım pik görünce gü de 3yaptım....test saatlerim aynı belki dk farkı vardır..

o dönemlerde eşimle aramız iyi olmadığı için ilişki olmadı. O sürede aslında çok yoğun yumurtlama akintilarini da yaşadım. En son testten 3 gün sonra Dr a gittiğimde bana çatlamak üzere olan bir yumurta olduğunu söyledi. Onu degerlendirdik ama olmadı adet oldum. Adetten geri 14 gün gelince testte gördüğünüz günlere denk geliyor. Ben de nedenini anlamadım. Hormon tahlillerin normal. Ama adet döngüsü çok uzun sürüyor. 40 gunu de geçmeye başladı. Belki peşpeşe yumurtlama olmuş olabilir diye düşünüyorum.

Sende pko var mı canım? Polikistik olanlarda birkaç kez yumurtlayabiliyorlarmış. Günleri değerlendiremene üzüldüm bende ama nasip işte özellikle önemli günlerde birşey çıkıyor. Murphy kuralı bu olsa gerek 🙈

X