Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaslar herkese iyi akşamlar. Genel bir ovulasyon konusu üzerinde durmak istedim. Ovulasyon testi yapmak sabır ve azim isteyen bir süreçtir. Ovulasyon ile yumurtlama takibi yaptığınızda ve o günleride ilişki olarak degerlendirdiginizde hamile kalma şansınız %20 ise %80 e çıkıyor. %80 ise %100 ihtimalinize çıkıyor. Her kadın her ay farkli günlerde yumurtlar bu ay adetin 14. Gun yumurtlarsiniz diger ay 19. Gun yumurtlarsiniz diger ay adetin 10. Gunu yumurtlarsiniz bunlarin hepsi normal karsilanir. Ve ovulasyon testinde biliyorsunuz ki pik durumu yani T cizgisi C cizgisinden koyu durumda yumurtlama basliyor demektir yani yumurta yada yumurtalar kocaman oldu çatlayacak kivama geldi demektir. Pikten sonra T cizgisinin silinmeye baslamasi demek yumurtlama oluyor yani olgun yumurtalardan taze dollenmeye acik yumurtalar çıkıyor demektir. Bazen pik durumu bir gun sürdüğü gibi 3 4 gun de sürebilir stres yapmayin degerlendirin o gunleri iliski olarak. Catlama da bir iki gun surebilir normaldir.. sizden istedigimiz pik olan gun yada gunleri catlayan gun yada gunleri ve ardindan ek olarak 2 gunu daha degerlendirmenizi istiyoruz ki yumurtlama doneminde dollenmeye acik olan yumurtalara sperm bos gecmesin yani yumurtlama doneminde vucudunuzda surekli olarak canli sperm bulundurmak icin.. bu konuda pes eden arkadaslarimiz var lutfen pes etmeyin ve eger bir ay ovulasyon testi ile takip karari aldiysaniz o ay basinda ovulasyon test siparisinizi cok verin su anda piyasada coklu testler satılıyor 30 lu 50 li diye ve uygunda alin ve testleriniz bitip de takibiniz yarida kalmasin cabaniz bosa gitmesin. Her anne adayimizin en kisa zamanda hamile kalmasi dilegimle.. hoscakalin

Canım merhaba bunlarda benimkiler bakar misin 19.gün 26temmuzdu... Ben dünde dahil değerlendirdim son 5gündr değerlendirdim. Bugun hariç. Sence nasıl?

Eklentiler

• IMG_2019-07-27_16-38-58.JPG
    78,3 KB · Görüntüleme: 29
Aselece bir de 19 gün bayagı siliklesti ama 20.gün yine koyu gibiydi 21. gün ise biraz daha silikti 20 günden ama 19.den yine koyu gibiydi... Onu da paylasayım.. Ben yine de 16, 17,18,19,20. Günleri hep değerlendirdim Bi bugun yapmadım ilişki ve test bugun 21. günüm..
Foto daki testlerden en sonuncu 20. Gün yani 27temmuz

Diğer görüntüde programdan...orada da hepsi var. Tüm test fotoları ilk 10dk içinde çekildi.

Eklentiler

• IMG_2019-07-27_16-43-09.JPG
    73,7 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20190728_230744_com.bm.android.thermometer.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 29
Canım merhaba bunlarda benimkiler bakar misin 19.gün 26temmuzdu... Ben dünde dahil değerlendirdim son 5gündr değerlendirdim. Bugun hariç. Sence nasıl?
Her ihtimale karsi bugunu de degerlendirirseniz iyi olur ama cok yorgunuz derseniz de sorun olmaz yarin son olarak degerlendirir dinlenirsiniz

16. Gunden oncesi test yapmadin mi canim

Yaptım hep silikti o yüzden bunları paylastım direk adet biter bitmez basladm 7 günden
Anladim canim. Dedigim.gibi yap. Bugunu degerlendurebiliyorsan degerlendir. Bugun olmazsa yarin degerlendir
Ama bugunu degrrlebdirirsen yarin degerlendirme

Anladim canim. Dedigim.gibi yap. Bugunu degerlendurebiliyorsan degerlendir. Bugun olmazsa yarin degerlendir
Ama bugunu degrrlebdirirsen yarin degerlendirme
Ay o kadar bıktık ki bugunu degerlendirelim de kurtulalım bari son anda neden tekrar koyulastı onu da anlamadım neden oluyor ki? Pik kadar değil ama pik öncesi hafiften koyulasıyor ya öyleydi

Bak canım su sekilde son 2test dünkiler...İlk bastaki 26temmuz Aselece

Eklentiler

• IMG_20190727_161602.jpg
    115,5 KB · Görüntüleme: 30

Çok açıklayıcı olmuş teşekkürler canım
O zaman anladımki ben yumurtlama dönemimdeyim ben bugün testi yaptığım anda önce hemen T çizgisi belirdi sonra C çizgisi çıktı ve T C'den daha koyulaştı bu arada bugün akıntım arttı ve kasıklarımda ara ara hafif batmalar oldu. Demekki yumurtlama dönemi böyle oluyor daha iyi anladım şimdi
Üstteki testi bugün 13:00'de yapmıştım
Alttakini de akşam 21:05'te yaptım aralarında 8 saat var ama koyuluklar aynı
Darısını diğer arkadaşlarımında başına diliyorum

dun testim 2. defa pozitif olmustu. bgun siliklesmis. degerlendirdm yinede nolur nolmaz diye.artik hayirlisi olsn canm. bgun mide agrim war

İnşÂllah tutar yarın değerlendirecekmisin peki? bende çok çektim mide ağrısından çok fena bişey insanı uyutmaz Allah şifa versin bişey mi dokundu acaba?

Testin pik olmus hadi degerlendir sana da hamislik takvimi yapalimSana ve bekleyen herkese ins dualarimdasiniz kizlarrr

İnşÂllah canım ya Allah razı olsun Rabbim bütün bekleyenleri sağlıkla kavuştursun
Eşim dün memleketine gitti şuan yolda inşÂllah gelecek yolunu gözlüyorum
Çok trafiğe takılmış bu gece değerlendirmem şart dimi? Bu gece yarın ve öbür gün?

Bu kadar uzun sürmesi neden oluyor.birkaç keZ yumurtlama mı oldu acaba? Gebelik oluştu mu
o dönemlerde eşimle aramız iyi olmadığı için ilişki olmadı. O sürede aslında çok yoğun yumurtlama akintilarini da yaşadım. En son testten 3 gün sonra Dr a gittiğimde bana çatlamak üzere olan bir yumurta olduğunu söyledi. Onu degerlendirdik ama olmadı adet oldum. Adetten geri 14 gün gelince testte gördüğünüz günlere denk geliyor. Ben de nedenini anlamadım. Hormon tahlillerin normal. Ama adet döngüsü çok uzun sürüyor. 40 gunu de geçmeye başladı. Belki peşpeşe yumurtlama olmuş olabilir diye düşünüyorum.

Ey masallah 4uz dogurun anam cok.iyiymis sebebi varmiymis acaba
Vallahi ben maalesef o günleri değerlendiremedik eşimle aramız iyi değildi. Üstelik o testlerden 3 gün sonra Dr gittiğimde çatlamak üzere olan yumurta vardı. Belki peşpeşe yumurtlama olmuştur diye düşünüyorum. Bu ay nasıl olacak ben de merak ediyorum doğrusu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…