Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bugun daha sali :KK43: sabır canim biraz
Umarim hamile kalirsin da bu testi erken yaptigina pisman olursun.. sabir sabir

Haklısın canım heyecanıma yenik düştüm hatta uyumuştum içime birden öyle bir his geldi hemen kalkıp yaptım sonra söndüm tabi :KK43:

İnşallah hamileyimdir bu ay içimde farklı hisler var hamileyim gibi hissediyorum :anne::anneadayı:

canim uzulme insalahh bir gun civt cizgiyi hepimiz goruruz benimde teslerde yumurta yok gibi

İnşallah piki görürsün canım bazılrı hiç pik görmedim ama o ay hamile kaldım diyenler var

@Aselece çok destek oluyor bize sağolsun onun gibi ayrı ayrı cevap veren yok Allah razı olsun evladına hayırla sağlıkla kavuştursun :anne::KK200::anneadayı:

Ya kızlar ben iki g0ndür çok sıkışıyorum hani gelince direk bastırıyor :KK23:
Sürekli sanki sıkışmışım gibi bi his var sanırım üşüttüm
Eneksiyon demek hamile kalamamak demek :KK43:
O kadar da dikkat ediyorum ama

Yok canım yapmadım evde değildim bugün sen ne yaptın ne durumdasın benim gaz problemi bugün yoktu galiba ben evdeyken yok bu siteye girince çıkıyor belimde ağırıyor bütün belirtileri bu siteye girince hissediyorum🤷‍♀️🤷‍♀️
evet araştırdıkça belirti arıyoruz canım bende gaz vardı dün bu sabahta sol kasığıma ağrı girdi sonra gitti şuanlık bişey yok ovulasyon testi benimde silikti dün

Kizlar ovu testi hamile kalmanizi %50 saglar. Tabi değerleriniz hormonlariniz iyi ise enfeksiyon yoksa %80 dir. Diğer kalan %lik kisim ise duzenli iliskiye bagli. Testte yumurtlama göremedim bu ay ben ama duzenli iliski yaptim hep diyorsaniz hamile kalma sansiniz yine yüksek. Çünkü görüyorum ki bazi testlerde sorun var gostermiyor. Bu yuzden çubuk hassas testlerden alabilirsiniz. Bir gebenin günlüğü instagram sayfasinda kargo bedava ve uygun fiyata ovu + gebelik testi satiyor. Ordan da alabilirsiniz. Bir de sunu soylemek istiyorum adeti düzenli kadinlar 1 yilda ortalama 12 kez yumurtlar. Bakin ortalama diyorum cunku ayda birden fazla yumurtlayan da oluyor kiii adeti duzenli kadinlar yilda bir kac defa yumurtlama gormeyebilir de.. buna saglik sorunu ve stres cevresel faktorler de etki eder. Adeti duzenli olmayanlara gelelim. Pko olanlar yani. Yumurtlama bozuk olanlar. Yilda sadece bir kac kez yumurtlama olabilecegi gibi yilda ortalama 12 kez yumurtlamayi da yakalayabilirler.. bunun icin iyi beslenmeli kiloya dikkat etmeli ve tuzu az tuketmeliler stresi de yok edip aktivitelerle oyalanmalilar.. yani anlayacaniz kendi elinizde saglikli olmak.. asla umutsuz olmayin inanin guvenin çünkü OLACAK..

Ya kızlar ben iki g0ndür çok sıkışıyorum hani gelince direk bastırıyor :KK23:
Sürekli sanki sıkışmışım gibi bi his var sanırım üşüttüm
Eneksiyon demek hamile kalamamak demek :KK43:
O kadar da dikkat ediyorum ama
Enfeksiyon varsa yanma olur canim idrar yaparken yanmadan duramazsin hatta idrari yapamaz hale gelirsin. Evet enfeksiyon varsa kesinlikle gebelige engel oluyor. Benim vardi fitil kullandim ertesi ay hamile ben :eek: hatta kistim de vardi o ay saglik sorunlari once çözülmeli sonra gebelik olmali. Vucudunda sorun varsa Allah korusun bebegine de gecer o yuzden once senin sagligin..

ya valla evde hiç aklıma bile gelmıyor telefonu elime bile almıorm ama işe gelince sürekli bakasım geliyor işten atılacam valla :)
canı sıkılıyo canım insanın oturarak çalışınca zamanda geçmiyo ben film izliyorum öyle geçiriyorum zamanımı çok taktığım zaman bi belirti olduğunda araştırıyorum bakıyorum :)

X