Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Var gibi. Ben sabirsizim çok test yaparım. Genellikle yoksa 2. Çizgi sonradan bile çok belli olmuyor. Ama en son 2. Çizgi gördüğümde HCG 4 çıkmıştı. Bir süre sonra adet oldum. Umarım seninki hamilelikte.
Insallah canim hepimiz icin hayirlisi olsun
Allah gonlumuze gore versin aselece allah sendende razi olsun bebegini kucagina almak nasip olsun saglikli bir sekilde

20.gün az önce yaptım dün koyuydu 2.yumurtlama demiştin bugün siliniyo sanki dimi ?

Eklentiler

• 20190710_130415.jpg
    20190710_130415.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 25
20.gün az önce yaptım dün koyuydu 2.yumurtlama demiştin bugün siliniyo sanki dimi ?
Evet canim silinmis dedigim gibi dun bugun ve 2 gun daha degerlendirin toplam 4 gun.. ve her iki yumurtlamada degerlendirdiin gunler tutarsa ikiz olur haberin olsun :KK66: hakkinda hyirlisi insallah gebelik olur

Evet canim silinmis dedigim gibi dun bugun ve 2 gun daha degerlendirin toplam 4 gun.. ve her iki yumurtlamada degerlendirdiin gunler tutarsa ikiz olur haberin olsun :KK66: hakkinda hyirlisi insallah gebelik olur
Hadi yaa o_O :KK48: neyse hayırlısı inşallah şimdi benim büyük ihtimalle 19 20si gibi regl olmam gerekiyor 16 temmuzda evlilik yildönümümüz o zaman test yapsam cikarmi ki

Kuzum ben gün aşırı ilişki yapmadım zaten çalışan biriyim halim olmuyordu ovilasyon takibi yaptım 27 sinde yumurtam çatladı 26-28-29 günlerini değerlendirdim Bir kaç gün sonra 2 defa daha birliktelik oldu aöa bence benim o değerlendirdiğim 3 gün içinde oldu belirtilerim 30 Haziran’da başladı bende kuzum
Benimde öyle olcak galiba dün öatşadı ama bi önceki akşam 8 bucuk gibi oldu dün olmadı benim iş kaynaklı bugün ve yarın olcak inşallah seninki gibi yani😊 umutlandım şuan

K Kyry1991 canım benim göbek yerinde atıyo heralde benimki yerinde 😅 bu işlerden anlayan bi kadın buldum göbek düşük olunca hamile kalınmıyomuş dedim gel bakalım ama bence göbekten değildir rahim terstir dedi 🤭 ben hsg çektirdim rahim ters olsa söylerlerdi dimi

K Kyry1991 canım benim göbek yerinde atıyo heralde benimki yerinde 😅 bu işlerden anlayan bi kadın buldum göbek düşük olunca hamile kalınmıyomuş dedim gel bakalım ama bence göbekten değildir rahim terstir dedi 🤭 ben hsg çektirdim rahim ters olsa söylerlerdi dimi
Rahim tersliği ile ilgili bir bilgim yok kuzum valla ben belki tesadüftür kaldırttım ve hamile kaldım 🤣

Hadi yaa o_O :KK48: neyse hayırlısı inşallah şimdi benim büyük ihtimalle 19 20si gibi regl olmam gerekiyor 16 temmuzda evlilik yildönümümüz o zaman test yapsam cikarmi ki
Ayin 24 u olman gereken adet tarihi canim.. ve ayin 22 si test yapmalisin en erken diger zamanlar varsa da cikmayinca uzuluyor insan bu yuzden en az 12 gun sonrasi

Ayin 24 u olman gereken adet tarihi canim.. ve ayin 22 si test yapmalisin en erken diger zamanlar varsa da cikmayinca uzuluyor insan bu yuzden en az 12 gun sonrasi
Ben ilk piki 4 5 temmuzda görmüştüm ya o yüzden o tarihleri yazdım teldeki uygulamada 18 19u gösteriyo regl olarak

Kızlar okuyorum okuyorum şaşıyor kalıyorum.. göbek düşmesi diye tabir edilen durum gebeliğe engel değildir.. ve tedavisinin doktor dışında yerlerde yapılması cok sakıncalıdır birinde iyi etki görürken digerinde tedavisi mümkün olmayan sakatlıklar yaşanabilir.. kendinize deger verin ve bunu yapmayin.. doktorlar varken gidip muayene ve tedavi olabilirsiniz.. bu bilgileri uzman bir doktora.mutlaka danışın sorun öğrenin.. lütfen birbirinizi yanlış yönlendirmeyin Allah göstermesin dolandiricilar var sizi tedavi etmeye yönelip paranizi alirlar gerek yok sonucta gobegin yerine geldi derler başka bir sakatliga sebep olurlar..YAPMAYIN RICA EDIYORUM OKUDUKCA MORALİM BOZULDU UZULDUM YAZMAMAK ICIN KENDIMI ZOR TUTTUM BAKTIM KI GEBE OLMAK ISTEYEN HERKES NERDEYSE YANLIS YONLENDIRILICEK.. DOKTORLARDA GEREKLI MUAYENEYI OLUN. KI BEN OVULASYON TAKIBI YAPTIGIM ARKADASLARA BILE DIYORUM TETKIKLERINIZI DOKTORDA YAPTIRIN MUTLAKA DIYE..

Ben ilk piki 4 5 temmuzda görmüştüm ya o yüzden o tarihleri yazdım teldeki uygulamada 18 19u gösteriyo regl olarak
Teldeki uygulama bilemez canim.. ovu testinde yumurtlaman dogrudur teldeki uygulama ile yumurtlama tutmaz dolayisi ile regl tarihi de tutmaz

selam kızlar,
Normal şartlarda bat'ım bugün tabi yumurtlamam geç oldugundan bat 13 temmuz oldu.
Kasıklarımda sızlama gibi ağrılar oluyordu bugünde ara ara ani batmalar oluyor.
Gögüslerim zaten şiş kahverengi kısımda sivilcemsi bezeler var. Normalde gögüs ucum yok ama uzadılar.
DÜn gece yataga yattıgımda içime bi sıkıntı oturdu. midem aşırı değil ama bulantı hafif var 1 haftadır, bi keyifsizim agzımın tadı yok. dokunsanız aglıcak vaziyetteyim.
Bugünde uzayan bir akıntım geldi.
Acaba mı diyorum da ümitlenmekte istemiyorum. Yarın test yapmaya çalışacağım ama bilemedim.
Çok düşünmekten mi ? Gerçek bulgular mı bilemedim sizce nedir bunlar ? :bicak:

selam kızlar,
Normal şartlarda bat'ım bugün tabi yumurtlamam geç oldugundan bat 13 temmuz oldu.
Kasıklarımda sızlama gibi ağrılar oluyordu bugünde ara ara ani batmalar oluyor.
Gögüslerim zaten şiş kahverengi kısımda sivilcemsi bezeler var. Normalde gögüs ucum yok ama uzadılar.
DÜn gece yataga yattıgımda içime bi sıkıntı oturdu. midem aşırı değil ama bulantı hafif var 1 haftadır, bi keyifsizim agzımın tadı yok. dokunsanız aglıcak vaziyetteyim.
Bugünde uzayan bir akıntım geldi.
Acaba mı diyorum da ümitlenmekte istemiyorum. Yarın test yapmaya çalışacağım ama bilemedim.
Çok düşünmekten mi ? Gerçek bulgular mı bilemedim sizce nedir bunlar ? :bicak:
Test yap canım bu bulgular gebelik belirtisi ve inşaallahta öyledir

X