Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Amın cnm ıns sen ne durumdasın
Valla 16. Günümdeyim ve yumurtlama olmadı bu ay pek de olacağını sanmıyorum açıkçası. Hsg tüm düzenimi bozdu. Verdiği ilaçtan midir nedir karnımda garip ağrı oluyor.
Ah olanların şıp diye oluyor hayranım ya Allah'ım bize de yardım et

Ben adetı nasıl hesaplıcam cnm dr bana progestanı 14 gun kullan bırak gebeşık olöazsa dedı 15.gun basladım 28.gun bırakcam
Catladigi gune gore hesaplayacaksin canim hangi gun catladi o gunden 14 gun sonrasi olman gereken adet tarihidir

Alaalla ben ıkı kere cekıldım cekıldm ay adetlerım normal geldı yumurtlamayı takıp ettımmı hatırlamıyorum bıletr etmıs olabılırım 23 te yumurtlamıstm galıba kacta olurdu normalde senın umutsuzluga kapılma bazen her ay yumurtlama olmaz belkı gec yumurtlarsın cnm

Bir arkadaşımın kocası askerden izne geldi. Arkadaşım şimdi hamile. Yumurtlama gününe mi denk geldi valla da inanmam sinirlerim bozuluyor böyle şeyleri duyunca
bızımkı gecelı gunduzlu calısınca hamıle kalmayınca dıyorum yapamadık olmadı ayda bır kere ılıskı olup cok ınsan var etrafımda allahım bekletıyosa vardır bıldıgı cnm buay neler olcak bakalım benımde 18.gun

Elimde kalan son testle bugun yaptim iyice siliklesmis Aselece demek ki yumurtlama oldu bitti . Degerlendirdimm dedigin gibi bugunude degerlenirip beklicem canim

Eklentiler

• InShot_20190627_160558545.jpg
    84,9 KB · Görüntüleme: 46
Canım 28 döngüm zaten 23 te yumurtlama olmuş sende ama döngü uzundur. Ben geçtim bu ay valla kesinlikle böyle olmaz ki testlerin aşırı aşırı silik en ufak koyuluk yok

meraba bende testlerimi gondermek istedim baska bi basliktan surekli iletisim kurdugum arkadaskar var ama burda da yorumladigini ve fikir verdiginiz okuyunca gondermek istedim siyah nokto koyduklarim degerlendirdigim gunler dunu degerlendiremedik dun 7. gundu testin devamina gore

Canım 28 döngüm zaten 23 te yumurtlama olmuş sende ama döngü uzundur. Ben geçtim bu ay valla kesinlikle böyle olmaz ki testlerin aşırı aşırı silik en ufak koyuluk yok
23 te yumurtlayınca 32 de adet oldm benım yumurtlama ve adet arası kosa cnm budonguyu ılac kullanarak uzatıyorum drla gorustm ona gore yapıyorum hanı her ıhtımale karsı kosa olunca bebek tuutunsun dıye kısıden kısıye degısır bazen adete ıkı kalınca yumurtlayıp hamıle kalan oluyor sen ılıskıyı bırakma

Bence guzel gunlerı degerlendırmıssın cnm

Hmm anladım canım. Devam ediyoruz gün aşırı bakalım nasip de işte testlerde pik göremeyince çok canım sıkılıyor

Ya bi de bizim sperm sorunumuz da var. En azından yavaş yavaş koyu olsaydı bi tahminde bulunur ona göre bir iki gün perhiz yapardık diye de düşünüyorum. Şimdi korkuyorum ki ilişkinin ertesi günü birden pik olur

Icerde kalan spermlerde tutabılır cnm bılemezsın bekdr sperm esının kecıboynuzu pekmezı falan takvıye seyler yıyormu

Kizlar ovulasyon testlerini lutfen sabah yapmayin yaniltir sizleri.. saat 12 ile 16 arasinda yada aksam 8 ile 10 arasinda 2 saat onceden sivi alimini birakarak yaparsaniz net sonuc elde edersiniz.. sabah yapiyorsunuz koyu oglen yapiyorsun acik renk buna da catlama diyorsunuz. Yanliss.. 3 4 saatte catlamaz yumurta 12 36 saat arasinda catlar normal yumurta. Lutfen ozen gosterin ki bir ayiniz daha bos gecmesin.. o kadar yazmama ragmen sabah ovulasyon testleri yapanlar var. Gördükçe üzülüyorum simdi nasil deyim testin olmamis diye 40 defa düşünüp yaziyorum sizlere.. ve yumurta 10. Gun de pik olur 14. Gun de 20. Gunde sdet duzensizligi olanlarda 30. Gunde pik olur ne olur sabirla devam edin testlere.. pik olmadi ben yumurtlayamadim diye stres yapmayin. Stres adeti de geciktirir yumurtlamayi da geciktirir gebeligi de engeller gebe olursanız stres bebege de iyi gelmez kizlar.. pes edenleri gördükçe gercekten üzülüyorum her zaman acik tutttugum bu sayfayi kapatmak zorunda kalıyorum biraz kendime gelip geri geliyorum.. inanin verdiginiz emege üzülüyorum sadece pes etmeyin stres etmeyin ne olur testleri yaparken de saatlere sivi alimina dikkat edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…