Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yaaa ağzın bal yesin canım❤ Dün akşamı değerlendiremedim bir arkadaşımın son anda yatılı olarak biz de kalması gerekti😔 ama önceki günü değerlendirmiştim o gün de pik gibiydi testim☺ Öyleyse 3 gün beklesin beni bu ay daha da umutluyum 🥰 tahmini regl tarihim 29 Haziran de mi canım bu sonuca göre☺
Diger piki degerlendirdiysen bu 3 gunu mutlaka degerlendir canim yumurtan gayet güzel olgunlasip catladi dollenmeye hazir yumurtalar bosa gitmesin umarim 29 haziranda gebelik haberini alırız cok aminnn

Yapıyorum canım test hep bu ayarda aşağı yukarı adet bitti biteli yapıyorum akıntım var şuan yumurta akı kıvamında ben her ay çatlama belirtisi bu diye bu günleri değerlendiriyodum ama test hiç öyle demiyo heralde geç çatlatacak sabırla bekliyorum
Duzenli test yaptigina cok sevindim oyleyseee sabirla bekleyelim pik bulmayi.. duzenli teste devam testlerin fotosunu atarsan degerlendiririm canim

ben fark edemedim canım ama sabah baktığımda gözle görünür yamuk bir çizgi vardı teste bozuk olabilir gibi anlamadım hcg için diyorum bunu diğeri iki gündür koyu
Canim hcg yi iyice net cekebilir misin negatif fotoda da bakayim

Diger piki degerlendirdiysen bu 3 gunu mutlaka degerlendir canim yumurtan gayet güzel olgunlasip catladi dollenmeye hazir yumurtalar bosa gitmesin umarim 29 haziranda gebelik haberini alırız cok aminnn
Aminn canım benim haberini aldığım ilk an eşimden önce seninle bu forumda destekle olan herkesle paylaşcam inşallah Allah razı olsun❤️

Aselece Aselece canım durum bu. 28 günde bir adet oluyorum bugün 12. Gündeyim

Eklentiler

• 5F7F5261-F84D-4A21-8FE8-7973C72D1699.jpeg
    5F7F5261-F84D-4A21-8FE8-7973C72D1699.jpeg
    57,4 KB · Görüntüleme: 33
Aselece daha pik değil sanırım bu ama yine de sormak istedim. Geçen ay 14. Gün pik görmüştüm Eki Görüntüle 2278949
CAnim panik olma bnm ilk 19.gun 2.10.gun bu hamileligmde 12.gun pik gordum devam et aselecenin cooook yegeni olacak emin olun ovulasyon candir🥰bn teste okdr cok alismisimki boslukta hssdyrm kendimi😁

Aselece daha pik değil sanırım bu ama yine de sormak istedim. Geçen ay 14. Gün pik görmüştüm Eki Görüntüle 2278949
Canim her ay yumurtlama günü degisebilir evet pik degil hala ama 15. Gun pike yakin oldugumuzun habercisi.. cok guzel ilerlemis testlerin devam et bakalim bu ay hangi gun yumurtlama olacak

Zaten kimyasal gebelik gecirenler dış gebelik gecirenler de bir sonraki ay şans cok yüksek oluyor.. çünkü vücut hazir halde gebelik icin.. o yüzden strese sıkıntıya yer yok =))

Aselece Aselece canım benim tahmini adet tarihim 21 haziran ben pazartesi doktora gideceğim rahim filmimi göstermek için rahim hafif T şeklinde ameliyat derse hiç beklemeden olmayı düşünüyorum ardından genel cerrahi de randevum var adet e yakın koltuk altımda ter bezim şişme yapıyor hafif ağrı oluyor muhtemelen röntgen falan isteyebilir sorum şu ki adet e 4 gün kala ultrason da gebe lik varsa eğer gözükür mu anlaşılır mi

Aselece Aselece canım benim tahmini adet tarihim 21 haziran ben pazartesi doktora gideceğim rahim filmimi göstermek için rahim hafif T şeklinde ameliyat derse hiç beklemeden olmayı düşünüyorum ardından genel cerrahi de randevum var adet e yakın koltuk altımda ter bezim şişme yapıyor hafif ağrı oluyor muhtemelen röntgen falan isteyebilir sorum şu ki adet e 4 gün kala ultrason da gebe lik varsa eğer gözükür mu anlaşılır mi
Rahim kalinlasmasi olarak ultrasonda görünür ve kanda beta hcg ister zaten canim

Rahim kalınlaşmasından tahmin edilebilir ama gebelik kesesi veya bebek görünmez hcg ye baktırmalısınız

Canim her ay yumurtlama günü degisebilir evet pik degil hala ama 15. Gun pike yakin oldugumuzun habercisi.. cok guzel ilerlemis testlerin devam et bakalim bu ay hangi gun yumurtlama olacak
YArın aynı saatte tekrar testi tekrarlayayım. Bu aydan umutluyum ben. 😊🙏 her ihtimale karşı bugünü de değerlendirdik biz

X