Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba
Çocuk için çalışmalara başladık bayadır takip ediyorum ilkkez forma uye olup mesaj yazıyorum. geçen ay başarısız olduk.
Sanırım ovülasyon zamanı elektronik ortamda ki gibi değildi.
Test aldım ve adetimin bittiği ilk gün, T silik çıktı, acaba pik e doğru yavaş yavaş görünüyor mu?

Eklentiler

• IMG_9419.jpg
    IMG_9419.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba
Çocuk için çalışmalara başladık bayadır takip ediyorum ilkkez forma uye olup mesaj yazıyorum. geçen ay başarısız olduk.
Test aldım ve adetimin bittiği ilk gün, T silik çıktı, acaba pik e doğru yavaş yavaş görünüyor mu?
Ben de deniyorum bakalım ama sınır bozucu oluyor bir süre sonra koyulasacgini sanıyorsun ertesi gün aynı çıkıyor falan 🤣adetinin kaçıncı günü başladın kaç günde bir adet olduğun önemli ben sabah yaptım bir de gece yapcm belki daha koyu olur

Merhaba
Canim saat 12 ile 16 arasinda testlerini yapmalisin.. adet bitimi baslaman guzel.. silik cikmasi normal pik olana kadar testlerini duzenli yapmalisin.. sivi alimina da dikkat etmelisin.. test yaptikca test resimlerini atarsan yorumlarim

OVULASYONA YENI BASLAYAN ARKADAŞLARIM ICIN HATIRLATMA...
1. TESTLERE SAAT 12 ILE 16 ARASINDA YADA AKSAM 8 ILE 10 ARASINDA YAPMALISINIZ. SAAT 12 ILE 16 ARASI EN UYGUN SAATLER CUNKU BAZEN BIR GUNDE PIK OLUP AKSAM CATLAYABILIYOR.
2. TEST YAPMADAN 2 SAAT ÖNCESİNDE SIVI ALIMINI BIRAKMALISINIZ. SIVI ALIRSANIZ PIK OLAN TESTINIZ SILIK ÇIKAR YANLIS DEGERLENDIRME ILE GUNLERCE PIK BEKLERSINIZ.
3. TESTLERIN HIC BIRINI ATMAYIN USTLERINR ADET BASINDAN KACINCI GUN OLDUGUNU MUTLAKA YAZIN. ORNEK ADETINIZ 8 GUN SURDU TESTE 9. GUN BASLIYORSUNUZ VE UZERINE 9. GUN SAAT 2.00 DIYE YAZMALISINIZ. KARSILASTIRMADA GUCLUK OLMASIN DIYE.
4. TESTLERINIZI ADET BITIMI HEMEN BASLAMALISINIZ KI ERKRN YUMURTLAMA GEC YUMURTLAMA HEPSINI GOREBILELIM.
5. TESTLERINIZ SILIK CIKAR AZ KOYU CIKAR STRES YAPMAYIN SILIK CIKTI PIK OLMADI DIYE.. SABIRLA DEVAM EDIN. SINIRLENMEYIN.. LH VUCUTTA DEVAMLI VARDIR BU YUZDEN SILIK DE CIKAR HAFIF KOYU DA.. ONEMLI OLAN AYDA BIR GUN OLAN PIKI YAKALAMAK.
6. PIK OLAN TESTTE T CIZGISI C CIZGISINDEN KOYU CIKACAK.. ERTESI GUN CATLAMA OLACAK YANI T CIZGISI SILIKLESECEK C CIZGISI KOYULASACAK.. BAZEN IKI GUN UC GUN PIK OLABILIR ENDİŞE ETMEYIN. NORMAL BIR DURUM.. ONEMLI OLAN CATLAMAYI DA GORMEK..
7. NIYE TESTIM KOYULASMADI NIYE SILIKLESMEDI DIYE ENDISE EDER SINIRLENIRSENIZ YUMURTLAMAYO TERS YONDE ETKILERSINIZ.. CUNKU YUMURTLAMAYI SAGLAYAN BEYINDEKI HIPOFIZ BEZININ SALGILADIGI HORMON.. SIZ BEYINI FAZLA YORARSANIZ YUMURTLAMA RÖTAR YAPAR..

Aselece Aselece canm bugünkü testim silikleşmiş bence dünkü pik olmuştu
tekli olan resm bugünün diğerlerinde yazıyor tarih

Eklentiler

• 20190614_130145.jpg
    20190614_130145.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 50
  • 20190613_184443.jpg
    20190613_184443.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 41
Aselece Aselece merhaba ayın 15 yada 16 adet olmam lazım ovu testlerim pike yakın kırmızılıkta çıkıyor iki gündür ama hamilelik testim boş çıkıyo neden olabilir acaba ikikez yumurtlama olur mu acaba

Aselece Aselece canm bugünkü testim silikleşmiş bence dünkü pik olmuştu
tekli olan resm bugünün diğerlerinde yazıyor tarih
Canim bana sorarsan pik degildi dun ki.. soyle yap pik gibi duran gunleri degerlendir.. ama teste devam et.. pik olana kadar.. bir de rica etsem 2 saate kadar sivi almadiysan testi tekrarlar misin

Aselece Aselece merhaba ayın 15 yada 16 adet olmam lazım ovu testlerim pike yakın kırmızılıkta çıkıyor iki gündür ama hamilelik testim boş çıkıyo neden olabilir acaba ikikez yumurtlama olur mu acaba
Ovulasyon test resimlerini atar misin canim tam pik ise ikinci yumurtlama olur mutlaka degerlendir adet eger tutarsa adet olsan bile adetten sonra gebelik çıkabilir

Aselece Aselece cnm adete 2 gün kaldı ovu yaptım yine dün çok silikti şimdi...

Eklentiler

• 167C7DE3-ED4A-43B4-AF60-B9660AFFC8A5.jpeg
    167C7DE3-ED4A-43B4-AF60-B9660AFFC8A5.jpeg
    30,9 KB · Görüntüleme: 33
  • CEF96814-A61C-444C-90FE-72E9BB734F71.jpeg
    CEF96814-A61C-444C-90FE-72E9BB734F71.jpeg
    34,7 KB · Görüntüleme: 34
  • 73F49436-A67F-4B44-AE96-4196974DD2DB.jpeg
    73F49436-A67F-4B44-AE96-4196974DD2DB.jpeg
    86 KB · Görüntüleme: 37
Canim bana sorarsan pik degildi dun ki.. soyle yap pik gibi duran gunleri degerlendir.. ama teste devam et.. pik olana kadar.. bir de rica etsem 2 saate kadar sivi almadiysan testi tekrarlar misin
BİRAZ SONRA YAPAYIM TESTİ SENCE DEĞİŞİK BİR DURUMMU YAŞIYORUM NE OLABİLİR ?

Merhaba arkadaşlar. Bugün adetinin 39. Günü deyim.ovulasyon testine göre 30. Gün yumurtlama oldu sanirim. 10 gündür diş ağrısı çekiyorum antibiyotik kullanıyorum. Hamile olma ihtimalini düşünerek ağrı kesici Parol aldım. Ama ağrıyı hiç kesmiyor ve dış ağrım artık dayanılmaz boyutta. Beta HCG baktirim ona göre daha etkili bir ağrı kesici kullanırım dedim. Sonucum 4 çıktı. Ne yapsam bilemedim

Merhaba arkadaşlar. Bugün adetinin 39. Günü deyim.ovulasyon testine göre 30. Gün yumurtlama oldu sanirim. 10 gündür diş ağrısı çekiyorum antibiyotik kullanıyorum. Hamile olma ihtimalini düşünerek ağrı kesici Parol aldım. Ama ağrıyı hiç kesmiyor ve dış ağrım artık dayanılmaz boyutta. Beta HCG baktirim ona göre daha etkili bir ağrı kesici kullanırım dedim. Sonucum 4 çıktı. Ne yapsam bilemedim
Hamilelikte hormon yükselmesiyle diş ve baş agrisi olur beta hcg hamilelik baslangici olarak duruyor.. lutfen sarımsak ez ve dişine koy..2 gune bir kanda beta hcg baktir.. bir de gebelik testi yapar misin sonuca bakalim

X