Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Belirtilere bak ama üstünde durma bugun basim agridi de gec.. bugun kasiklarim batiyor de gec agir is kesinlikle yapma. Agir is de bel ağrıtır belirti sanirsin.. vücudunu rahat birak tekrar tekrar söylüyorum ovulasyon gunu iliski kacirdin diye diger gunler tutmucagi anlamina gelmez. Duzenli iliski yumurtaliklara spermlerin daha kolay ulasmasini saglamak icin vücudu alistiriyor..bir de beslenmek cok önemli şimdiden caniniz ne istiyorsa yeyin çünkü hamile oldugunuzda yediklerinizin tadini alamayacaksiniz bu anlamda vucudunuza simdiden gerekli vitaminleri alın ben umutluyum sende umudunu kaybetme

Çok sağol canım inşallah :) yemek konusunda bi kaç gündür hiç doymuyorum sanki gerçi akşamları az yemeye çalışıyorum ne tavsiye edersin vitamin falan olarak

Saat 12 ile 16 arasinda bir saat sec her gun ayni saatte testlerini yap canim yumurtlamayi kolay yakalamak icin lh seviyesinin en iyi oldugu saatler bu saatler arasi.. adetin duzenli mi ne zaman bitti
Adetim duzenli her ay 25.gunde olir adetim yarin bitiyor yarin yapmaya baslayayim degilmi her gun sat 2 yapsam olur degil ins guzel sonuclar alirim belki tup bebk ilaclarini etkisi gecmeden hamile kalirim diye umut ediyorum ilginden dolayi cok tesekurler

Adetim duzenli her ay 25.gunde olir adetim yarin bitiyor yarin yapmaya baslayayim degilmi her gun sat 2 yapsam olur degil ins guzel sonuclar alirim belki tup bebk ilaclarini etkisi gecmeden hamile kalirim diye umut ediyorum ilginden dolayi cok tesekurler
Kisa donemde oldugu icin adet bittikten hemen sonra basla canim sectigin saat uygun olur ama saatleri şaşma olur mu. Iki saat onceden sivi alimini durdur sivi hic bir sey alma canim. Testleri yaptikca at resimlerini takip edelim.testlerin hic birini atma usyune tarih ve saat yazmayi unutma canim. Elimden geldigince yardimci olucam yeter ki isteyen herkes hamile olsun takip bizden takdir Allahin..

Bekle hem valla bnde evde tekrar test yapıyorum slik çıkıyo yine yükselmiyomu acaba ? 😔kafayada takıyorum
Canım benim sen de var inşallah 🙏 . Ama yine herşeye hazırlıklı ol. Ben olmadan gittim ve bilmediğim bişyle yine karşılaştım. Umudum yıkıldı sabah . üzüldüm ama geçti. Yeni olduğu için belki silik çıkıyordur canım. Yarın netleşecek inşallah hayırlı haberlerle gel lütfen.🤲🏼

Kızlar yumurtanın çatladığı gün iliikiye girip hamile kalınır mı? Pazar günü ve Dün ovülasyonda belirgin çizgim vardı pik olmuştu. Bugün tekrar yaptım akşam üstü çizgim komple silikleşmişti. Bugün ilişkiden hamile kalma şansım var mı? Dün ve ondan önceki günüde değerlendirdik ama bugünde önemlimiydi acaba?

Eklentiler

• IMG_20190415_214736.jpg
    IMG_20190415_214736.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20190416_184822.jpg
    IMG_20190416_184822.jpg
    110,2 KB · Görüntüleme: 45
X