Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
onların günü pek tutmuyor ama bazen 2 gün önceden bazen 5 gün önceden geliyor. ama söküldüğü gün hep düzenli 26 27 günde bir ortalama oluyor. arkadaşın dediği gibi baştan sayarsak 8 9 gün ediyor toplam normal değil gibi geliyor bana. bi de derler ki o gelen lekelenmeler bi öncekinden kalanlar ne kadar doğrudur bilemem tabi.
Bir oncekinden kalan kan olmaz canim.. dedigim gibi adet zaten lekelenme seklinde baslar.. ki bu lekelenmeler kisinin sagligina gore degisir. Uzman bir doktora gidip vajinal muayene olmalisiniz ki lekenin ne oldugu ortaya ciksin belki rahim yolunda yara olabilir enfeksiyon olabilir bunlar da adeti etkiler.. bu arada hormon testi de yaptirmalisiniz eger o lekelenme benim dedigim gibi adet baslangici ise ilk 3 gunu icinde hormon testini yaptirmalisiniz.

A ASELE abla testi yeniledim baska markayla galiba hamileyim
2274374

Bir oncekinden kalan kan olmaz canim.. dedigim gibi adet zaten lekelenme seklinde baslar.. ki bu lekelenmeler kisinin sagligina gore degisir. Uzman bir doktora gidip vajinal muayene olmalisiniz ki lekenin ne oldugu ortaya ciksin belki rahim yolunda yara olabilir enfeksiyon olabilir bunlar da adeti etkiler.. bu arada hormon testi de yaptirmalisiniz eger o lekelenme benim dedigim gibi adet baslangici ise ilk 3 gunu icinde hormon testini yaptirmalisiniz.

gittim gittim yara enfeksiyon hiçbir şey yok ama hormon testi yaptırmadım devam ederse böyle tekrar gidicem.

Günaydın hayırlı günlerr Aselece Aselece ben 4 gündür test yapıyorum adetim biter bitmez başlamıştım. 3. Gündeki test biraz kafamı karıştırdı pik değil demi ?

Aselece Aselece lekelenmeleri baz alırsak buradaki 3.test 12.günüm oluyor onun kadar koyulaşan olmadı 8 gündür yapıyorum pik günü olma ihtimali yok demi o günün ?

Canlar merhaba size bişey danışmak istiyorum, benim yumurtlamam 16 Mayısta çatlaması 17sinde oldu ovulasyon testine göre ve bu sonuçlara göre sağolaun Aselece Aselece değerlendirme zamanımı ve bat tarihimi söylemişti,1 hazirandı bat. ben şimdi okuldan geldim çol az belki 2 damla kahverengi lekelenme geldi. Benim merak ettiğim bu tarihten erken gelmesi normal mi? Test yapmaktan korkuyorum tekrar negatifi görcem diye çünkü dün yaptım olası bir gebelik durumu var mıdır ki?

Kızlar bugun ki daha silik cıktı sanki moralim bozuldu

Eklentiler

• IMG_20190530_153912.jpg
    IMG_20190530_153912.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20190529_154238.jpg
    IMG_20190529_154238.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 37
aselece bana kızma ama bn 8.günümdeyim catlamanın ve bugun yanmda lh testi vardı yaptım 2. cizgi yoktu :KK43: cokmu erkewn yoksa ihtimaller bitmişmidir bnde :KK43: 5 haziran bat

Aselece Aselece lekelenmeleri baz alırsak buradaki 3.test 12.günüm oluyor onun kadar koyulaşan olmadı 8 gündür yapıyorum pik günü olma ihtimali yok demi o günün ?
Piki güne göre degerlendirmiyoruz canim su gun pik olur kesin diyemedigimiz gibi.. teste bakiyoruz T cizgisi C cizgisinden daha koyu ise pik oldu diyoruz kacinci gün pik oldugu da o gun belli olmus oluyor. Pik 8. Gün de olabilir 10. Gun de 15. Günde belli olmuyor. Ve her ay malesef cogu kadinda yumurtlama günü degisiyor.

Canlar merhaba size bişey danışmak istiyorum, benim yumurtlamam 16 Mayısta çatlaması 17sinde oldu ovulasyon testine göre ve bu sonuçlara göre sağolaun Aselece Aselece değerlendirme zamanımı ve bat tarihimi söylemişti,1 hazirandı bat. ben şimdi okuldan geldim çol az belki 2 damla kahverengi lekelenme geldi. Benim merak ettiğim bu tarihten erken gelmesi normal mi? Test yapmaktan korkuyorum tekrar negatifi görcem diye çünkü dün yaptım olası bir gebelik durumu var mıdır ki?
Adet olmazsa ustune goruyor olabilirsin dedigim tarihte gebelik testi yapmalisin. 1 haziran ise adet gunun o gun test yapabilirsin. Ustune gormeden bir kac gun sonra da test yapabilirsin canin

X