Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ne zaman başladın ilk öğrendiğin zaman mı başladın dikkatli beslenmeye

Bnde bazen süt içiyorsam yogurt yemiyorum yogurt yiyorken süt içemiyorum çok şişiyorum deli gibi ama yemeye özen gösteriyorum bazen ikisinide yiyorum kafama göre

Ne zaman başladın ilk öğrendiğin zaman mı başladın dikkatli beslenmeye
Hayır canım gebelikten 2 ay önce folik asit ve d vitamini başlamıştım, tahlillerime göre diğer depolarımda sıkıntı yoktu. Ben her zaman sağlıklı beslenirim ve spor yapardım zaten de tekrarlayan düşüklerim olmuştu sporu pek yapamaz olmuştum. Gebelikle birlikte bu rutinleri tekrar oturttum çünkü ikiz olduğu için ve ilk üç ay annenin depoları nı kullandıklarından çok iyi beslendim

Aaaa ikizin mi var senşn ya yerimmm minnoşlara bak sen nasıl ikiz oldu senin

Bnde bazen süt içiyorsam yogurt yemiyorum yogurt yiyorken süt içemiyorum çok şişiyorum deli gibi ama yemeye özen gösteriyorum bazen ikisinide yiyorum kafama göre
Valla gazwoman gibi gezyorum taş gibi karnım ama olsun yiyip içiyorum kalsiyum şart hatta süte pekmez karıştırıyorum emilimi arttırmak için
Yaaa aşkım benim .. oğluşun çok nazlı olacak bu yıl herkesin oğlu oluyor. Bizde de durum şuan stabil canım. Kek börek konuşuyoruz sağolsun Omur-un Hatunu ıslak kek paylaştı hemen mutfağa koştum

Oooo ellerine sağlık afiyet olsun Valla biz görmek istedikçe kapatıyor kolundaki kemikleri parmakları falan görüyoruz ağız burun kapalı

Bnde bazen atamıyorum da göbegm 5 aylık gibi oluyo glba çok geriliyorum rahatsız ediyo bni kuzu kalsiyum şart şartta ölek mi elimden gldigince güzel besleniyorum çok şükür gerisi Allah kerim

Aşko benim kapım sana 7-24 açık yoldayken ara , geliyorum de tamamdır ev senin

Tüp bebek benimki canım inşallah senin de ikiz olmuştur
Oyy Allah bin kere razı olsun kuzummm bnmmm sen gel asıl mis gibi vaktin var atla uç gel bnmde sana her zmn kapım açık şu virüsler bitsin bakarsn buluşuruz Ohh misss olur

Bnde bazen atamıyorum da göbegm 5 aylık gibi oluyo glba çok geriliyorum rahatsız ediyo bni kuzu kalsiyum şart şartta ölek mi elimden gldigince güzel besleniyorum çok şükür gerisi Allah kerim
Yok yok iyi ol sen valla çıktım 15 dk evin etrafında yürüdüm şimdi gazım bşraz çıkabilmeye başladı
Oyy Allah bin kere razı olsun kuzummm bnmmm sen gel asıl mis gibi vaktin var atla uç gel bnmde sana her zmn kapım açık şu virüsler bitsin bakarsn buluşuruz Ohh misss olur
Bitse buluşcaz zaten ben de İstiyorum birlikte birşeyler yapmak

Hıhhh çok kötü oldum şu anda yarın bnde yapcm işte
Malzemeler

• 4 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı süt
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • 50 gr kakao 3 yemek kaşığına denk gelir
  • 2 paket kabartma tozu
  • 1 su bardağı un
Sosu için;

• 1, 5 su bardağı süt
  • 1 su bardağı şeker
  • 2 yemek kaşığı nutella
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • 50 gr kakao (3 yemek kaşığı)
Hazırlanışı

1. Yumurta ve şekeri krema kıvamına gelene kadar mikser ile çırpalım ıslak kek tariflerinde bu ayrıntı önemlidir oldukça çok çırpılsın.
  2. Daha sonra sıvı yağını, sütünü, kakaoyu, kabartma tozunu ve ununu ekliyoruz mikser ile değil normal çırpıcı ile yapalım ki yumurtalarımız sönmesin.
  3. Kek kıvamından biraz daha akışkan olması gerekiyor ona dikkat edelim.
  4. Daha sonra yağlamış olduğumuz borcama harcı dökelim ve önceden ısıtmış olduğumuz 170 derece fırında 25-30dk pişirelim kontrollü pişirelim fırınlar farklılık göstere biliyor.
  5. Daha sonra ocakta sosunu hazırlayalım.
  6. Önce sütümüzü ,şekerimizi ,sıvı yağımızı ve kakaomuzu ve iki yemek kaşığı nutellayı karıştırıp ocağa alalım .
  7. Durmadan karıştıralım kabarcıklar çıkınca altını kısalım.
  8. Sosumuz ve kekimiz çok sıcak olacak o şekilde sosumuzu dökeceğiz ayrıntısı bu oluyor .
  9. Fırından aldığımız kekimizi sıcak sıcak dilimleyelim sıcak sosumuzuda üstüne dökelim 1-2 saat beklettikten sonra dilediğiniz gibi servis edelim.
Gerçekten harika bir ıslak kek oluyor her köşesi sosunu yemiş oluyor .

Şimdiden afiyet baş şeker olsun.

Yok yok iyi ol sen valla çıktım 15 dk evin etrafında yürüdüm şimdi gazım bşraz çıkabilmeye başladı

Bitse buluşcaz zaten ben de İstiyorum birlikte birşeyler yapmak
Bnde bugn yürüdüm yarım saat kdr yavaş yavaş çok ii geldi yarın da yapıcam bu aktivite yi süper geliyo ama hemn kasıklarım başlıyo snra
Ayy çok güzel olur bebişlere de bsyler bakarız birlikte ne güzel hayaller inşallah bir gün gerçek olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…