Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bizim Bizimde öyle aynen sizin durum aslinda anneyle kontak cok önemli hem göz kontaği hem anlayabilme sonrasinda ögretmeninide arkadaslarinida anlar komutlara uyar Allah yardimcimiz olsun bizde uyku problrmlride vardi arada bir oluyor genede seninki iyi sukredelim hayattan zevk aliyorlar herse olsun konusmada olur insallah kucuklukten ustunde durmak iyi gerisi Allaha kalmis karamsarliga dusmeden yol alalim baska caremiz yok sabirli umutlu ve gayretli olalim Allahim hepimizden haberi var.

Rizede yaşıyorum ben. Zamanla herşey düzene girecek inanıyorum bende ama bu süreçte sadece anneyle değil baba faktörüde çok önemli bizim babamız da aşırı ilgilendi bu süreçte çoğu eğitimciden daha çok şey öğretti oğluma

Uyku problemi bizde de vardı ama özellikle kreşe başladıktan sonra sorun bitti bizde sanırım sürekli hareket halinde olması olabilir.

selam anneler bugün kızım için rapor aldım daha dogrusu haftaya alcam.etrafimdakiler tepki gösterdi acele ediyormuşum bişey yokmuş hatami ettim acaba.bana göre kızımda sorunlar vardi ve ne olursa olsun kabullenip gitmiştim atipik otizm tanısı aldık zaten.kafam çok karışık gerçekten

Kimseyi dinleme iyi erken hep önlem iyi

Rapor ökgv mi

O kadar olur o her çocukta var zamanla göreceksin ki geçmiş biraz sabretmek lazım. Bende hemen olsun istiyorum bazen ama olmuyor zamanla oluyor ama .
Bizimki biraz konusmaya basliyor doktor aaa diyormu diye sormus esime oysaki simdi aaa diyor sanirim aaa diyorsa konusmaya zorluyor kendini sizlerdede oluyormu kizlaf bir bklginiz varmi su siralar oek anlasilmasada bir kac kelime diyor

Cocuklarin cesitli sesleri cikarmasi ( bize cok anlamsizda gelse) konusmalari icin sart, önce bütün sesleri cikarip, sonrasinda konusmaya basliyorlar.

Kızlar bu ekolali nasıl bişey. Oglum gün içinde hiç susmuyo ögrendiği kwlimeleri gördüğü seyleri söyler bu kötü bişeymi

Biz vitamin olarak möllers balık yağı kullandık yazın ara verdik. Birde dok.umuz d vitamini mutlaka verin dedi.

Lütfen bana akıl verin aklımı kaybetmek üzereyim.

37 aylık bir oğlum var. Oğlumda değişik huylar vardır ama mesela gözlerinin içine bakar göz teması vardır, adını söyleyince işine gelirse bakar gelmezse bakmaz..ama konuşmaz mesela cümle olarak konusmaz ama türkçe ingilizce kelime olarak belki 200 kelime darcıgı vardır, su isterken ya su ya water der, 20 ye kadar türkçe ingilizce sayar. İngilizceyi ögrenmesinin sebebi dogumundan beri sürekli yabancı youtube oyun sayfalarına takılı kalması benım hatam yaani!! Ama çiş eğitimini gerçekleştiremiyoruz, yeniliklere cok kapalı bir cocuk, yeni ayakkabı gitmez takıntılıdır, saç kesimi ayrı bir olaydır canından can koparmıssın gibi ağlar, hala ezerek yemek yer katı gıdayı kendi yemez ama sevdiği simit, popçpaca yada pirzola olsun hapır hupur yer…

Aşırı uçlarda korkuları var, korktugu an karısısndaki kim olursa olsun dinlemez o an hiçbir komut veremezsin..gene böyle bi kriz sonrası aldım cocugu bir pedagoga gittim gecen hafta. Kapıdan girer girmez içeriyi gezdi ve direkt bir kapının önüne çöküp yaklasık yarım saat salya sümük ağladı. Hiçbirşekilde sakinleşmedi ve bu durum cocuk gelişimcesünde inanaılmaz kaygı yarattı. Oyuncak dolu odaya girdik ilk 20 dk asla ilgilenmedi ağlamaktan..o an işte pedagog bana”3 yasındaki bi cocuktan suan oyun oynamasını beklerdik sizi psikologa yönlendiriyim”dedi..neden psikolog neden süpheleniyorsunuz otizm mi diyince kadın basını salladı..işte o an dünyam yıkıldı..sağolsun cocugum beş dk sonra sakinledi oyuncaklarla ilgilenmeye basladı ama bi kere ben dagılmıstım asla ve asla kafamı toparlayamadım. Ben cocugum miskin, huysuz ve aşırı sinirli kapalı bir cocuk die düşünürken böyle bi ihtimal beni delirrti hemen haftada iki terapiye basladık suan yeni oldugu için birşey söyleyemiyorım ama ben eve gelir gelmez ekranları kapattım sürekli otizmi araştırdım

Çevremdekiler pandemi bebeği bu birşey yoktur arkadas bul geçer lafına güvenerek dün 7 cocugun içerisnde oldugu bir oyun grubuna yazıldık, gittim gitmez olaydım.. cocugum spor aktivitesi bahçesine ilk basta cıkmak istemedi bir şekilde cıkarıldıgında da diğer cocuklara göre abartılı ve uygunsuz harekeler yaptıpını gördüm. İnanılmaz heyecanlanıyor başka cocuklar yanında adla kurallara uygun davranmıyor, ordan oraya gidiyor ve fırsatını bukdukca alandan cıkıyordu. Böylr bi kalabalıkta ilk defa bulundugundan heyecanlanmıştır dedim ilk basta ancak sonra üst katta aktivite salonuna geçildiğinde tüm cocuklarım arasında sadece benimki farklıydı asla masaya oturmadı etrafı dagıttı ama sürekli heyecanlı hala komutları anlamıyor deli gibi..oyun öğretmeni özel durumu ne annesi dedi orda birdaha yıkıldım.. ben asla anlayamıyorum ama dısarda gayet belli bir problem var ama ne..buarada paldır küldür cıktık odadan daha sonra farkettim ki covugumda tik oluştu oracıkta dünden sonra parmagını ısırmaya başladı, gece ilk kez uykusundan zıplayarak çığlık atarak uyandı ve ışıkta uyumak istedi. Haftiçi psikologa götürücem ama cok korkuyorum çocugumda diğer yasıtlarından farklı bir durum var ve nedir bilemiyorum..etrafındaki arkanlarından kaçıyor çok çok korkuyor ve bu aksiyete haline geldi ..alıştıgı yere gitmeye birşey demiyor ama ilk yapılan eylemlerin hepsimde korku var.. göz temasımız var ama cok dagınık ilgisi herşeye odaklanamıor ve cümle halinde konusamıyor ne olur akıl verin

Son düzenleme:
Çocuğunuzu iyi bir çocuk ve ergen psikiyatrına getirmenizi tavsiye ederim.

Benim oğlumda öyle idi özel eğitim.görüyor yolumuz uzun 5.5 yaşında çok benziyor yaptıkları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…