Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Onla uzun uzun konusmayin tek kelimelerle konusun ve kafasi surekli uzunca kelimelerle dolmasin demisti doktor yaninda cok konusmayalim tv acmayalim sık ben ona hep mama diyordum mamasini hazirlarken oglum süt icmedigi icin sut yerine mama tercih ediyor baktim oglumda artik mama diyor yani yineleyici kelimeler aklimda kalabiliyor sayet oglunuz erken cocukluk otizmi ise bunlar hic unutmuyor .Suan kaybettiklerimizi geri aldik simdi kazanmanin zamani eskiden parka gelenlerin gitmesini istiyordu suan gulumusuyor onlara ve gitmesini istemiyor

Bizde dusunuyorduk ama bize onunda otizm olma durumu normal bir insandan daha cokmus yani oda otizm olabilir ve biz boylece vazgectik suan tek cocugumuza adepte olalim dedik
Bende sizin gibi düşünüyorum büyüdükçe zorlaşıyor herşey zaten sizin tanı otizim mi kesin

Bu arada bizdeki gelismeler oglum eskiden bana anne diyordu nene drmeye basladi sonra ve sonra hic dememeye sadece baba diyordu ya simdi tekrar bana nene demeye basladi bizim icin bir umut oldu nasil vede benden ilk defa mama istedi mama dedi
Banada annane diyor arada aslında biliyorlar şaşırıyorlar resme kim diyorum annane diyor yani ben ismin ne diyince bazen benim adımı diyor benim oğlumda parkta kimseyi istemezdi

Banada annane diyor arada aslında biliyorlar şaşırıyorlar resme kim diyorum annane diyor yani ben ismin ne diyince bazen benim adımı diyor benim oğlumda parkta kimseyi istemezdi
Biliyor kesinlikle daha 8 aylikken tv de kukulinin anne diye bir saekisi vardi ne zaman anne dese bana bakardi yeminle bunu sonradanda cok yapti bana annede dedi ama sonra nene olduk bu aslinda gerilemeydi eskisi gibi anne diyemez dese kurtulmustur boyle net anne diyen bir cocuk olursa bilelimki kurtulmustur cunku net demek cok zor belli harfleri onlar icin ondan R ve L leri soylemeyenlerde otizm suphesi buluyorlar zor ve yorucu bir yol..Allah bizle olsun❤

Amin benim oğlum bebekken hic durmadan ağlardı ele avuca sığmazdı çok kötü günler geçirdim beslenmezdi ama öğretmeni gerilik diyor otizm değil diyor yani sonuçta farketmiyor eksiklikler var

Amin benim oğlum bebekken hic durmadan ağlardı ele avuca sığmazdı çok kötü günler geçirdim beslenmezdi ama öğretmeni gerilik diyor otizm değil diyor yani sonuçta farketmiyor eksiklikler var
Benim oglumda yasamadigim sorun yeme icmesi konusunda hic sikinti yasamadim bir ara agzida tutuyordu bir oydu diyorlar otizmliler sarilmaz ama benim oglum bana sarilir sevgi dolu ilgi ister algisi var onu hic kaybetmedik sadece davranis bozuklugu var kizlar hani bir filmin karesinde olur ya sanki hayatiniz boyle gibi oglumun kuzenleri gelmis bahcede oynuyorlar oglumda kapi camli ordan bakiyor egleniyor onlara bakarak dili yok onlara katilmak icin nasil yuregim sizladi ama onlara bakip eglenebiliyor aralarina katilmak istiyor goruyorm ama nasil anlatacak kendisini bilemiyor bu nasil ileltmis ama anaokulda alan kisitli oldugu icin oyuncaklarda cok oldugu icn onlarla oyuncak alip vermede elinden alma iletisimde bulunuyor

Diyecegim şuki hayatin en acimasizliginin taa gercegini yasiyorum suan daha nasil derdim oalbilirdiki ama sabredelim lutfen dayanalim

Benim 2.si 6aylık saglıklı duruyo içimde hiçbi şüohe yok takip etmesi odadan çıktığımda bana aglaması falan ilk oglumda yoktu bunlar

Ya benm oğlum asla sınırlı deil. Öfke patlaması falan hiç görmedim. Sadece akşamları sıkılınca ağlar. Sürekli kucak ilgi ister devamlı biri benle konussım biri benle oynasın kardeşim gelir inmez kucagımdan kuzenim gelir inmez. Benmki çiğnemeyi yutmayı bilmez kabız kusması var 3 yıldır. İsmine bakar göz teması kurar. Ama bsyi işaretle getrmrz ama düt dütü getir oynayalım deynce getirir. Bugün bi okulla anlaştık. Öğretmen dediki en hafif halidir. Size derece falan denediler mi dedi yok dedim. Göz teması var ismine bakıyor. Atipik faşandır dedi bilmiyorum hocam dedm rapor alınca belli olur herhalde dedm. Oldu iki öğretmen de aynı şeyi söylüyor. Bide benmki cok hareketli sürekli yürümel istiyor sürekli asla oturmaz oturunca da sallanır koltuğa

Yani sinirli deil yazmsm da klavye öyle çıkarmıs. Genetiğini de bilmiyorum bu hastalık genetik deilmiş zaten. Bizim ailenin ilk prematüre ve ilk otizm bebeği benmki

Amin inşallah Allah önümüze halden anlayan insanlar çıkarsın

Benim oğlumda öyle hareketli kreş şikayetçi günde 2 saat getirin diyor,kosmasindan sikayet ediyorlar

Benim oğlumda öyle hareketli kreş şikayetçi günde 2 saat getirin diyor,kosmasindan sikayet ediyorlar
Ya asla oturmuyor evde de öyle hiç geçmez mi bu acaba benmki prematüre ya o yüzden daha 2 yas bebek gbi cok küçük duruyor abisinin 3 yaşıyla onun hiç bi alakası yok biz herşeyi ona bagladık zaten bugüne kadar o yüzden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…