Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
sizinki otizm tanisi konuldumu arkadaslar ya erken cocukluk otizmi olupta kurtulan yokmu bir umut
Biz çok dok.gezdik her biri başka bişey dedi otizm uyaran eksikliği gelişim geriliği gibi.en son ve halen takibini yapan doktorumuz yaşı çok küçük tanı için erken atipik otizm olabilir demişti 24 aylıkken.

Hem cok guclu olmak zorundayim bir yanim yikilmis dusunceler..korku..gozumuzun onunde ya hergun yikiliyoruz ama asla umudumuzu kaybetmedik etmeyecegiz bir tek ölüme care yok.Boyle dusunun arkadaslar ..kendi kendimize ilac olmak zorundayiz onu saglam tutalim.Allaha siginalim

Nasil tanisi konmaz ya buyuk

Keske uyaran eksikligi olsa..o gececi otizm kotu

Evet aynen öyle dedi. Zaten bende çok yıpranmıştım farklı söylemlerden. Tanı ne olursa olsun zaten tek yol var özel eğitim çocuğun eksiklerini gidermek.
Keske bende senin o yipranma dönemindeki halin olsam inanirmisin cunku bizimki direk goruntudd otizm denecek kadar davranis bozuklugu ortaya cikti hadi bise olmazsa yok baska birsey diyecem ama diyemem..Hani derler ya isyan etme senin hayatin belkide baskasinin hayalidir.Beteri beteri var ya o hesap bizimkisi kabulum Allahtan gelen hersey kabulum.Ya rabbi dermanida ver yarabbi..

Raporsuz altından kalkamazsnz dedi doktor bize zaten ben yeni ev aldım evin kredisi iki çocuk eşim asgari ücretle çalışıyor. Üniversite mezunuyum ama bakacak kimse olmadığı için de çalışamadıgım için mecburen cıkarıcam. Allah hepimize yardım etsin.

Biz de sizin gibiydik evin kredisi olduğu için çocuğum doğunca işime devam ettim keşke kendim bakabilseymisim...
Şimdi kızım dünyaya geldi nerdeyse 3 aylık çevrenin farkına da varmaya başladı. Abisini bı takip edişi var evin içinde...Allah hepimizin evlatlarina güzel günler görmeyi nasip etsin...

Buradaki hiçbir çocuğun duzelmicek durumu olduğunu sanmıyorum ben.Bu zamanlar geçecek birkaç yıla düzelecek hepsi eminim...
Ayyy amin amin inşallah bakalım ya önce hastane işlerim bi bitse de başlasa çocuğum eğitime evde yetemıyosun ya iki tane olunca benm büyük hemen gelir oturur kucagıma asla tahammül edemez sıpa anne seni cok seviyorum yeterki küçüğümle ilgilenmeyim orta yolu buluyoruz sonra ama üçümüz oynuyoruz

Slm benimde 3yasinda otizmli cocugum var 24aylikken otizm tanisi aldik egitimlerimiz devam ediyo esimle ikinci cocugu dusunuyoruz acaba sizin ikinci cocugunuz sagliklimi yada yardimci olacak biri varmi aranizda birinci cocugu otizmli olup ikinci cocugu saglikli olan varmi?

Oğlum 3 yaşında kızım 3 aylık sayılır.Kizimin ayına göre gelişimi olması gereken gibi.Gerci oğlumda öyleydi ama sonradan gelişimi yaşıtlarının gerisinde kaldı..

Son düzenleme:
o da gosterme degil mi ya niye boyle ki bakalim hayirlizi
Merhabalar biz farklı bir kaç doktora gittik. En son gittiğimiz doktora alanında en iyilerdendir. Onun yanında eşim oğlum işaret parmağını kullanmıyor dedi, doktorda peki istediği şeyi belli etme şekli var mı dedi bizde evet istediği yere götürür elimizi eğer yani burada istediğim diye doktorda şunu söyledi bize tamam o zaman sizle iletişim kuruyor illa işaret parmağıyla göstermesine gerek yok bunlara takılmayın demişti. Emin ol zamanla işaret parmağıylada gösterecek sizde öğrenmesi için yardımcı olun. Şuan oğlum herşeyi işaret parmağıyla göstermeye başladı

Bizde dusunuyorduk ama bize onunda otizm olma durumu normal bir insandan daha cokmus yani oda otizm olabilir ve biz boylece vazgectik suan tek cocugumuza adepte olalim dedik

Bizde dusunuyorduk ama bize onunda otizm olma durumu normal bir insandan daha cokmus yani oda otizm olabilir ve biz boylece vazgectik suan tek cocugumuza adepte olalim dedik
Ben isimden ciktim suan tek meskaliyetim o cok sukur durumumuz iyi Allah hepimizin yardimcisi olsun

Bu arada bizdeki gelismeler oglum eskiden bana anne diyordu nene drmeye basladi sonra ve sonra hic dememeye sadece baba diyordu ya simdi tekrar bana nene demeye basladi bizim icin bir umut oldu nasil vede benden ilk defa mama istedi mama dedi

insallah cok gecikmez .ugrasiyorum ama o ne kadarini aliyor onu bilmiyorum

Arkadas inanilir gibi degil cocugum eski konuma geldi suan eskiden ne dediyse söyluyor hani gerileme yapmistik yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…