Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
20 aylık kızım yürüyemiyoruz ve hiç bir kelimesi yok ağlarken ağzından anne çıkıyo ama bilinçli değil gelişim geriliği dendi 4 aydır özel eğitim fizyoterapi alıyo hala bi kelimesi yok bi de sürekli dili dışarda acaba dilini içeri almadığı için mi konuşamıyor

20 aylık kızım yürüyemiyoruz ve hiç bir kelimesi yok ağlarken ağzından anne çıkıyo ama bilinçli değil gelişim geriliği dendi 4 aydır özel eğitim fizyoterapi alıyo hala bi kelimesi yok bi de sürekli dili dışarda acaba dilini içeri almadığı için mi konuşamıyor
Fizyoterapiyi pskiyatrimi önerdi

Yok nöroloji fizik tedavi bi görsün dedi oda fizyoterapi önerdi haftada bi saat fizyoterapi alıyo ama bilmiyorum bi faydası oluyor mu
Ben bi kadınla konustum onun ogluda 2yasında yürümüş çok korkuyomus herseyden falan eğitim ve evde kendi eğiterek düzelmiş çok özgüvenli atlayan zıplayan bi çocuk olmuş oyuzden umudum var. Süt içiyomu buarada benim oglum sadece yemek yiyo süt içmiyo meyve ben zorla yediriyorum elinde bişey yemiyo oyuzden ergoterapi ye basladık

Ben bi kadınla konustum onun ogluda 2yasında yürümüş çok korkuyomus herseyden falan eğitim ve evde kendi eğiterek düzelmiş çok özgüvenli atlayan zıplayan bi çocuk olmuş oyuzden umudum var. Süt içiyomu buarada benim oglum sadece yemek yiyo süt içmiyo meyve ben zorla yediriyorum elinde bişey yemiyo oyuzden ergoterapi ye basladık

Ben emziriyorum hala meyve yemeyi çok seviyo ama bizim de et yemiyo elinde bişey yemeyi bizimki de sevmiyo. İnşallah bizim bebeklerimizde en kısa sürede düzelir 🤲🏻 Benim kızım konuşmuyor da hiç sizin Oğlunuz konuşuyor mu

Ben emziriyorum hala meyve yemeyi çok seviyo ama bizim de et yemiyo elinde bişey yemeyi bizimki de sevmiyo. İnşallah bizim bebeklerimizde en kısa sürede düzelir 🤲🏻 Benim kızım konuşmuyor da hiç sizin Oğlunuz konuşuyor mu
Konuşma bazen geç başlayabiliyor. Benim kızım 4 yaşına geliyor. Yeni yeni konuşuyor. Zamana bırakmak lazım biraz da. Allah yardımcımız olsun hepimizin.

Eğitim aldılar mı bilmiyorum. Aileye bu konuda birşey soramıyorum. Aile hiperaktivite ve dikkat eksikliği olduğunu söylüyor. Ama ufak farklılıklar var oradan anlıyoruz.
Hiperaktivite hemen hemen otizme benzer davranışlar gosterebiliyor.. tabi hiperaktif çocuklarin okul hayatı pek te iyi olmuyor. Yine de otizm kadar ağır değil ve hayatta çok fazla hiperaktif tanısı almamış hayatını güzel idare eden insanlarla dolu

Konuşmuyo maalesef ve algı tamammen kapalıydı 3ayda çok az açıldı komut almıyo hala. Ben şarkılar smylüyorum onları mırıldanmaya basladı henüz anne baba anlamlı duymadım 😔

Mrb arkadaslar uzun suredir yazmiyorum size bisey sormak istiyorum gecen gun bi arkadasim aradi onun oglundada bazi otizm belirtileri vardi..psikologa giturmus ve dr.demiski erken otizm ama 1ve 5 yasina kadar gecerlinsonradan geciyor demis boyle bi cesidi varmi bilemedim cunku bama gore benim oglumdan durumu iyiydi tabiki oglumdan 1 yas buyuk ama ben hala durumu kavrayamadim gecici yada erken otizm denilen bisey warmi

Mrb arkadaslar uzun suredir yazmiyorum size bisey sormak istiyorum gecen gun bi arkadasim aradi onun oglundada bazi otizm belirtileri vardi..psikologa giturmus ve dr.demiski erken otizm ama 1ve 5 yasina kadar gecerlinsonradan geciyor demis boyle bi cesidi varmi bilemedim cunku bama gore benim oglumdan durumu iyiydi tabiki oglumdan 1 yas buyuk ama ben hala durumu kavrayamadim gecici yada erken otizm denilen bisey warmi
Öyle tuhaf bı hal aldı ki.Simdi gelişimi geriden gelen tüm çocuklar otizmli.

X