Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bu belirtilerden biz de yalnızca komut ve ismine bakmama var, buna rağmen ben de psikiyatriste gittim. Kardeşiniz gene de çok şanslı, maşlalah diyelim darısı başımıza.

Şizofreni tanısı bu yaşlarda koyamazlar ki olsa bile şizofreni de algıda problem olmuyor psikozlu oluyorlar yani ayrımı çok güç Allah korusun doktor ne dedi size genelde tek çözüm eğitim gerekiyorsa ilaç

Sizi hiç tanımasam bile çok mutlu oldum ne güzel haberler..darısı tüm annelerin başına.

Sizi hiç tanımasam bile çok mutlu oldum ne güzel haberler..darısı tüm annelerin başına.
Sağolun Rabbim tüm çocuklarımıza şifa versin. Bu olay insanı çok yıpratıyor hiç bir dert evlat kadar acıtmıyormuş yakmıyormuş insanı inanın kendimi 60 yaşında gibi hissediyorum ve hala korkuyorum korkumun önüne geçemiyorum. Acaba gerilermi o hali geri gelirmi gibi korkular yaşıyorum. Burda bi annenin "otizm bir deniz. Bırakırsam mücadeleyi Tek gözü hala o denizde" gibi bir şey yazmıştı. Çok doğru çok.
Burada hiç birimiz birbirimizi tanımıyoruz ama güzel gelişmelerine şahit olduklarımla mutlu oldum üzüntülerini paylaşanların yazılarını okudukça göz yaşlarımı tutamadım. Burdan çok şey öğrendim uyguladım.

Kızlar hala bir adım ilerleyemedik. Şükür 4 mayısa bulduk en erken işitme testini. Cuma günü de yine bi okulla görüşmeye gidicem bakalım hayrolsun inşallah

Çok sevindim sizin adınıza. Gerçekten evlat kadar güzel ve zor hiçvsy yok. Bende uğraşıp duruyorum ama bir arpa boy yol katedemedim. Şuan işitme testinde tıkanıp kaldık. Pazartesi yapıldığında uyandığı için yapamadılar. 4 mayısı beklycez artık yapacak hiçbsym kalmadı. Zaten bende bu şans varken çeşmeye gitsem suyu kurur.

Demeyin öyle Rabbim yolunuzu kolay eylesin inşallah. Bana gittiğimiz dok. Önce sen onun dünyasına gir demişti yani ne yapıyorsa aynısını yap sonra seni farkedince doğrusunu yap. Yani oğlum araba tekeri çevirirdi bende oturup çevirdim bana bakınca veya benimde yaptığımı farkedince hemen arabayı yere koyup sürüyordum.sonra o beni taklit etmeye başladı şimdi hiç araba tekeri çevirmiyor gayet güzel oynuyor.

Benmki sadece bebek arabasını bisikletin öyle yapıyor arabayla normal oynar dut dut dye göz teması falan bar benmkinde ismine falan da bakıyor mesela önceden bilmezdi smdi telefonu alır babasını götürür aç der kapıyı aöınca açtım der biri gelince geldi der taklit yeteneği de var her napsam yapmaya çalışır sar makarayı kırmızı balık falan roman bile oynar sıpa ama bir özel eğtiim merkexyle görüştük smdi sınırda ne kadar erken olursa o kadar iyi dedi de rapor çıkmıyor ki başlatalım çocuğu

Anladım.Rapor konusunda bi şey diyemiyorum biz hiç rapor çıkaramadık. Daha önceden de bahsettiğim gibi ilk 3 ay bi rehabilitasyon merkezine götürdük ondan pek bi verim alamadık sonra pandemi girdi eve gelen bi eğitimci bulduk ve bu eğitimci bizim şansımız oldu. İşini çok seven biri ve bu işi gerçekten çok iyi yapıyor hatta derste video çekmiştim dok.umuza videoyu izlettim eğtimciniz bi işi iyi biliyor dedi

İnşallah biz rehabilitasyon merkezi ile ilerleyebiliriz.Eve gelenlerin ücretleri yüksektir muhtemelen...

Adı evlattır , başka söze gerek yoktur.. Bir bakışı , bir gülüşü.Bazı acılar anlatılmıyor.. ben sanırım otizmin kıyısından geçiyorum ama yandım, bittim.

Adı evlattır , başka söze gerek yoktur.. Bir bakışı , bir gülüşü.Bazı acılar anlatılmıyor.. ben sanırım otizmin kıyısından geçiyorum ama yandım, bittim.
Dirayetli olmalıyız savaşmayı bırakmamalıyız.Çok zor sabır ve emek gerektiren bir yol.Ama başka bir yolda yok. Göz yaşlarımızı hıçkırıklarımızı gece yastığa gömüp sabah mücadeleye devam etmeliyiz hiç yılmadan usanmadan devam.

Bilmiyorum bize gönderilen mektupta oyle deniliyor oglumun testi yapilmada ama goruntu olarak ekinler otizm oldugu bu seferde psikolojik bakilcak deniliyor Sizofreni varmi diye cunku erken cocukluk otizminde bu cok yayginmis

sizinki otizm tanisi konuldumu arkadaslar ya erken cocukluk otizmi olupta kurtulan yokmu bir umut

Hangi cesit belki bize umut olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…