Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Belirtileri kesinlikle 2yasini doldurdugu halde jic bi sekilde anne baba bile demmesi cok asiru hiperaktif olmasi tabiî igisiz yetişmesi +tvye cok maruz kalmasi.devlet psikiyatristinden tani konunca 1yil ozel egitimle konusmqya basladi birde komutlari yoktu
Bizi anlatmıssiniz hiç komut almıyor muydu al ver gibi

Bizi anlatmıssiniz hiç komut almıyor muydu al ver gibi
Yok sadece varsa yoksa tv dalgiligi vardi ama kizkardesim asiri ustune dustu hatta ilk zamanlar vicdan cok ypiyirdu.surekli konustu hemde okadar konustuki bu sefer kardesim psikyatrik oldu malesef. Suan ogku tamamen duzeldi cok akilli bi cocuk

Siz de yanlis genelleme yapiyorsunuz, yurtdisindan bahsediyorsak ben de yurtdisindayim atipik tipik diye ayrilmadan herkese otizm spektrum bozuklugu tanisi konuluyor su an. Benim oglum da bu taniyi aldi 3.5 yasindayken. Gercek otizmli dediginiz surekli cirpinan aglayan bagiran kendini dunyaya kapatmis kisilerse yurtdisinda da yanlis konuluyor bu tanilar o zaman.
Oglumun sinifindakiler de asagi yukari oglum gibi ve hepsi otizm tanili.
otizmi yendik yazanlara ben de yanlis tani diyorum ama burada gercek otizmli yok iddiasina kayitsiz kalamadim.
Sizi eski msjlardan biliyorum.oglunuzun sin durumu nedir

Hayir gitmedik dah.. Esim: cok abartiyorsun diyor. 2.yas asisinda hemsireye sordugunda erkek cocuklarinda 3yasa kadar bkliyoriz dedi. Mesala bugun okul donusu oyuncakcinin karşında gecince isarwt edip agladi tabi ben anlamadim kizim hemn anladi anne; kardesim oyuncak istiyo dedi bu bir artimi bilemdim
Neyi bekleyecekmişsiniz? Beklerken geçen zaman nasıl geri gelir? Bi uzman görüşü almanızı tavsiye ederim benim oğlum 2 yaşından beri eğitim alıyor şuan 3 yaş 4 aylık. Çok yol kadettik.oğlumun ilk farkettiğimizdeki halini inanın hatırlamak dahi istemiyorum

Neyi bekleyecekmişsiniz? Beklerken geçen zaman nasıl geri gelir? Bi uzman görüşü almanızı tavsiye ederim benim oğlum 2 yaşından beri eğitim alıyor şuan 3 yaş 4 aylık. Çok yol kadettik.oğlumun ilk farkettiğimizdeki halini inanın hatırlamak dahi istemiyorum
😐Egitim haftada kaç saat alıyorsunuz acaba? Çok zor gerçekten boş gözlerle suratımiza bakıyor 😕 Biraz bahseder misiniz nasıldi oglunizu başlarda.Yeni başladığımız için umut ışığı arıyorum...

Bunu bir okumanizi tavsiye ederim. Benim oğlum ileri derecede alerji hastası, reflü ve solunum tepkili, öyleki pirinç patates havuç çok az kuzu kiyma ve medikal bir mama dişinda hiçbir besini tüketemiyor. Ben ciddi ciddi var olan otizm spektrum bozukluğu semptomlarimizin var olan metobolizma hastalığımızdan kaynaklandığını düşünüyorum.
Kirmizi pabuc Kirmizi pabuc

😐Egitim haftada kaç saat alıyorsunuz acaba? Çok zor gerçekten boş gözlerle suratımiza bakıyor 😕 Biraz bahseder misiniz nasıldi oglunizu başlarda.Yeni başladığımız için umut ışığı arıyorum...
Ne demek elimden geldiğince yardımcı olurum tabi...Yeni başlayanların ne halde olduğunu çok iyi biliyorum.Allah herkese bu yolda sabır versin.Kimse evladıyla sınanmasın inşallah.
İlk başlarda günde 1 saat eğitim aldı sonra haftada 3 e şuandada 2 saate düşürdü dok.umuz.
İlk başlarda: ismine bakmıyordu işaret parmağını kullanmıyordu göz teması sınırlıydı herşeyi döndürüyordu (top araba tekerleği gibi) oyuncaklarla amacına uygun oynamıyordu parmak ucunda yürüyordu baş baş bay bay öpücük atma üfleme bardaktan su içme yoktu.komut yoktu katı gıda pek yemiyordu.yere yatıp tavanı izliyordu ve kahkaha atıyordu. Yani özetle otizm diyorduk.
Bebekken anne sütü almadı mamayla besledik mecbur o yüzdende aman evden çıkartmayalım hasta olmasın diye evdeydi hiç dışarı çıkmadı desem yeridir haliyle TV ye de maruz kaldı çünki ilgilenmem gereken bi çocuğum daha vardı.
2 yaşına yakın bi akraba uyarısıyla durumu fark ettim.2 Ay kadar doktor doktor gezdim maalesef çok zor.
Kimisi bi şey yok dedi kimisi atipik kimisi direk otizm dedi. En sonunda alanında çok iyi bir prof. Gittik bize TV yi hemen kapatın asla açılmıyacak tel. Tablette yok dedi. Hemen eğitim dedi.
Bu işin tek çaresi eğitim eğitim eğitim arkadaşlar.

Şimdi kaç yaşında tanısı hala atipik mi neler değişti mesela yapısında rica etsem
Şuan 3 yaş 4 aylık. Benim oğluma son gittiğimiz ve halen takibini yapan dok.umuz şuan otizm veya atipik otizm den tamamen uzak dedi.
Yukarıda saydığım hiç bir şey kalmadı. 36 aylıkken denver testide yapıldı yaşıtlarını yakaladığını hatta 2 Ay önde dedi. Özel eğitim şuan haftada 2 saat dilini geliştirmesi açısından çalıştırıyor hocamız

Şuan 3 yaş 4 aylık. Benim oğluma son gittiğimiz ve halen takibini yapan dok.umuz şuan otizm veya atipik otizm den tamamen uzak dedi.
Yukarıda saydığım hiç bir şey kalmadı. 36 aylıkken denver testide yapıldı yaşıtlarını yakaladığını hatta 2 Ay önde dedi. Özel eğitim şuan haftada 2 saat dilini geliştirmesi açısından çalıştırıyor hocamız
Maşallah Allah esenlik versin benim oğlumda aşırı hareketlilik var ilaçta kullanmıyorum.ama çok şımarık davranıyor

Maşallah Allah esenlik versin benim oğlumda aşırı hareketlilik var ilaçta kullanmıyorum.ama çok şımarık davranıyor
Amin cümlemizin evlatlarına esenlik şifa versin. Aşırı hareketliliği paketli gıdalar (cips şeker çikolata gibi) çok tetikler uzak tutun demişti dok.umuz. ben yeni yeni oda hafta 1 en fazla 2 çikolata yada küçük bi kase cips veriyorum.

Arkadaslar dr diyor test sirasinda bekliyoruz yalniz otizm tahminleri dogru psikolojisinide kontrol etmek istiyorlar baska hastalik varmi diye Allahim otizm tamamda baska ek hastalik nedir Sizofreni belirtileri nelerdir bileniniz varmi ?🤔

Bide kanner sendromu kurtulan varmi Erken cocukluk otizmi bir diger ismi bu otizmi cocuga sahip anneler varmi

Belirtileri kesinlikle 2yasini doldurdugu halde jic bi sekilde anne baba bile demmesi cok asiru hiperaktif olmasi tabiî igisiz yetişmesi +tvye cok maruz kalmasi.devlet psikiyatristinden tani konunca 1yil ozel
Yok sadece varsa yoksa tv dalgiligi vardi ama kizkardesim asiri ustune dustu hatta ilk zamanlar vicdan cok ypiyirdu.surekli konustu hemde okadar konustuki bu sefer kardesim psikyatrik oldu malesef. Suan ogku tamamen duzeldi cok akilli bi cocuk

X