Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

EEG'de her şey belli olur mu ki?Çektirip ona göre tanı alan oldu mu
Sadece eegde herşey belli olmuyor benim bildiğim eeg temiz ama otizimli tanıdıklarım oldu rehabilitasyondan. Eeg de hafif bi sorun çıkan ama gayet iyi durumda olan otizim tanısı alan birinide tanıyorum. Değişik bi durum allah kolaylaştırsın

Geçenlerde online Isparta otizm kongresine katıldım.notlar adım.sizinle paylaşmak istiyorum.
En son sorular soruluyordu.
Rusyada kortexin suramin gibi yeni çıkan ilaçları sordular, Gaps diyeti sordular, nörofedbacki ve ozon tedavisi gibi alternatif tedavileri sordular. Prof dr Eyüp sabri ercan hoca keşke öyle birşey olsa da versek ama bunlar umut taciri dediler. Otizmin İlacı yok dediler bazen ilaç veriyoruz 1-) davranış çok bozuk kendine zarar veriyor antipsikotik grubu ilaçlardan veriyoruz 2-) dikkati azsa metilfenidat gibi uyarıcı verilebilir .3-) Depresyon (çok sık olabiliyormuş ergenliğe yaklaşınca kendindeki fatklılığı fark ediyormuş) o zaman ssri grubu ilaçlardan veriliyor.
Bunlar dışında asla otizmde ilaç yok. Eğitim dışında yol yok.
ayıp Allah bildiği gibi yapsın .
Adamsalar bilimsel olarak denesinler olgu sunumu yapsınlar açık çalışma yapsınlar çift kör plaseno çalışması yapsınlar bilimin yolu budur .ispat edip patent alırlar . Dünya kabul eder. Dedi çok kızdı.
Sonra Cem GÖkçen hoca dedi ki gaps önerenler için ayıp bari müslümana yapmayın diye bir laf var dediler.
Para kazanmak için tedaviyi söylemiyormuş doktorlar diye bir soru geldi. Bu cem hoca otizmden para kazanmıyoruz zaten yılda bir ıkı takıp ediyoruz ilacı da yok ayıp asıl onlar sektör etmiş dedi.
.
En son bir bayan hoca özel eğitimciymiş ismini yazmamışım gaps çok nadir işe yarıyor o da şu durumlarda dedi ve iki örnek verdi. Birinci örnekte kardeşler arası çok az 4 çocuk peşpeşe anne heralde ya kendi beslenemedi ya bebekliğinde beslenmesine dikkat edemedi. Çocuk diyetle düzeliyor. Ama bakıldığında bu otizm değil sadece ağır vitamin eksikliğinden otizmi taklit etmiş.
Diğeri de yine fakir bir aile diyordu.

Bunları kulaklarımla duymama rağmen hala acaba mı diyorum ama oğlum katı diyete uyumlu değil.Hatta butün hurafeleri yapabilecek haldeyim çaresizim . Rabbim tüm çocuklarımıza yardım etsin. Dualar ediyorum.
Yine de GAPS yapan yapabilenleri tebrik ediyorum diğer yöntemleri deneyenlere de başarılar diliyorum. Gaps ile Sonuçta sağlıklı beslenmiş oluyorlar. Çocuğa zarar vermeyecek şeyleri aşırı maddi manevi zorluğa girmeden deneyenlere başarılar diliyorum çaresiz olmak çok zor . En azından insan bir şey yapıyorum diye psikolojik olarak güçlü hissediyor umudu artıyor.. Ben GAps diyetinin zarar olmayacağını düşünüyorum. Ama benim gibi yapamayanlara teselli olarak duyduklarımı yazıyorum çocuğunuzla inatlaşmanıza değecek kadar bilimsel veri yok. Yemesi zaten zorsa eziyet olmasın ona diyet hiç zorlamayın ilişkinize odaklanın enerjinizi güzel kaliteli vakitlere eğitime yönlendirin.
Baktırdınız mı değerlerine benimkide sebze yemiyor makarna pilav çorba tarzı bunları vermezsek ne yiyecek bilmiyorum. Daha doğrusu ne yasak ne degil onuda bilmiyorum

Çok teşekkürler notlarınız ve aktarımınız için. Çocuğumun otizmli olduğunu kime söylesem konuyla ilgisi olsun olmasın otizmin bir bağırsak sorunu olduğunu söyledi. Çocuğum 2,5 yaşındayken aynı sizin gibi bilimsel yöntemden hurafelere herşeye yapacak konumda birisi olarak 2 ay gaps diyeti uyguladım. Zaten yemeyen bir çocuk belli şeyler yiyordu. Ne kadar çeşitlendirsem de gaps diyetini uygulayamadık. Zaten zayıfladı. Anne yardım almıyorsa çocuğun sinir krizinden, uykusuna, iletişimsizliğine kadar bir sürü sorunu arasında gaps gerçekten çok zor. Ayrıca sadece evde uymak değil dışarda da İnsanlara müdahale etmek gerekiyor. Çocuk zaten asosyal birinden yemek istiyorsa engelliyorsunuz ya da sizin olmadığınız bir ortamda veriliyor. İnstagram dan bir anne 4 senedir uyguluyor ona soru sordular. Ben 2 yaşından önce denemeye başladım yaşı ilerlemiş çocuklarda çok zor dedi. Onu adapte etmek vesaire. Fakat kazeini yani inek sütünü kestim çünkü bağımlılık yapmıştı benim kızım da. Şunu da eklemek istiyorum çare gaps ya da başka birşey olduğuna yüksek oranda inansam Durmam uygularım. Ben yapamadım. Yapanların gerçekten büyük emekler verdiğini de 2 aylık tecrübemle söyleyebilirim. Cerrahpaşa’dan 1 nörolog ve 1 psikiyatriste gidiyoruz. Shetann’ın yazdıklarından farklı bir şey söylemediler. Çok istiyorsam yapmamı zaten yıpratıcı olan bu süreçte ona vakit ayıracağıma çocuğun ev içi eğitimiNe odaklanmamı söylediler. Tabii hala içimde alternatif tedavileri yeteri kadar uygulamadım mi vicdan azabını duyuyorum.

Kizinizin son durum ne konusyormu sizin eski msjlarunizi okumustum

daha oncedemi hiç kelimesi yoktu yoksa zamanla biraktimi
2 yaşına kadar benim kelimeleri gelişigüzel nadir tekrar ederdi o kadar fakat gösterdiğim nesneyi falan söylemezdi. Anne baba vs hiç demedi. Ara sıra nadir yani toplamda 5 defa Olmuştur doğru nesnenin ısrarla ismini söyledi ama bu birşey değilmiş.

4 yaşını 3 4 Ay falan geçsin başlıyor kelimeler genelde işaret ediyor dimi hayvan sesleri çıkarıyormu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…