Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Kleopat merhaba canım. Oğlunu merak ediyordum iyi olduğuna sevindim.
Ben diyetçi hasbeen
Seni unuturmuyum. Maşallah eskisinden iyi. hala daha yolumuz var tabi. Konusma basladi ilerelerse dahada iyi olacak. Cumle filan kuruyo ben istiyorum bana anlatsin herseyi. O da yavastan biraz basladi hic yok diyemem ama yetersiz.Seneye ilk okula baslayacak. Insallah o zamana kadar ilerletirim. Okuma yazmayi sokmus kendi kendine anaokuluna gidiyor uyum sagliyor arkadaslaryla oynuyor cok sukur. Bana da masallah diyin tum cocuklar iyi olsun.

Maaşallah tabii ya ne çektik şükür bugünümüze.
Kendi kendine okumayı söküp de konuşmayan bıcırık üstün zekalı da olabilir

Oğlumda hafta da bir saat okul öncesi bir saat dil terapistiyle çalışıyor üç tam günde kreşe gidiyor çok faydasını gördük biz. Zamanla sende göreceksin sabırlı ol Allah büyüktür

Arkadaşları oldu iletişim kurmaya başladı. Onlar konuştukça çabaladı derdini öğretmenine anlatmaya çalıştı. Toplu şekilde etkinlik yapmaya başladı masada oturmaya başladı. Çocuk çocuğu görünce daha çok çabalıyor

Benim kızımda da 3 yaşına kadar otizm belirtilerinin çoğu vardı. Temmuzda 4 yaşını dolduracak. Çok değişti kızım. İlerliyoruz.

Çocuğunda yemek yeme problemi yaşayan anneler nasıl aştınız bu durumu? Bu sıralar yeme konusunda çok seçici olmaya başladı? Kreşte çorba içiyormuş zorla. Ama evde asla yemiyor. Siz nasıl yemek yediriyorsunuz çocuğunuza?

Bizim de var çok yemek seçiyor napıcaz bende bilmiyorum takipteyim

Bizim de var çok yemek seçiyor napıcaz bende bilmiyorum takipteyim
Ergoterapistle görüştüm. Dokunsal sorunlardan dolayı yemez dedi. Duyu fırçası önerdi. Dokunsal sorunu çözersek yemek yiyecektir dedi. Bir defa gittik daha. İnşallah çözülür. Faydası olursa paylaşırım burada da.

Çok doğru duyusal olan çözülmediği sürece yemekte seçici olmaya devam edecektir. Benim kızım sadece makarna, pilav, patates kızartması yerdi. Şimdi çoğu şeyi yiyor.

Hasan Önala giden var mı testler temiz çıksada yinede takviye vitamin ilaç fln veriyor mu bilgisi olan lütfen paylaşsın. Okmeydanında biz metabolizmaya geldik ağır metal testi yapılmıyormuş ama diğer sonuçlarımız temiz çıktı şükür hasan beyi önerdi farklı bi tedavisi var diye. Lütfen hasta beye giden bilgilendirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…