Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Durmadıkları için ögrenemiyorlar da Allah büyüktür bu da geçer inşallah

Teşekkür ederim cevabınız için öncelikle. Daha önce psikolog ve nöroloji ye götürdüm testler ve egg temiz çıktı ancak gelişme olmadığından başka bir uzman görüşü daha almak istiyorum. Rica etsem tavsiye doktorlarınızı yazarsanız sevinirim.iyi geceler

Baktırdım hatta 2 hafta fln oldu ama bi sıkıntı yok eksik olmadığı için vermedi. Hiç odaklanma yönünden ilerleyemediğimizi farkediyorum napıcam onuda bilmiyorum
İlaç tavsiye etmiyorum yanlış anlamayın ama ilaç kullanımı odaklanmayı ve algısını çok arttırdı.

Kurumdan biri de bana dedi ilacla dikkatini toparlamış bişeyler ögrenmiş çocugu. Bende kullanmıyorum dikkati dağinık buara sar makarayı iyiki dogdun aç bu kelimeleri söyledi okadar şaşırdımki oglumun sesini duydum inşallah ilerler bende anne demesini dört gözle bekliorum

Mrb anneler...bugun karsilastigim bundurum oldu..cocuk doktoruna gitim beklrme salonunda 2 yasinda bi erkek bebk vardu ve elinde bi itfaiye arabasi vardy surekli dugmelerine basti ve eliyle tekerlerunu cevirdi bu konularu cok arastirdugum icin dikkatimi cekti cocuk ceviriyordt arababin tekerliginr daha sonra annesjde bi oyunmus gibi tekerlekleri cevurmeye devam etti sonrada cocuk uykuya daldi...benim.oglum onu yapsaydi o itfaiye arabasinu hemen yokederdimm..benu dusunduren hrr cocuk bunlari yapiyo biri nasil otistk digeri nasil notmal oluyo

Merhabalar. Benimde yeğenim. Otizm belirtileri var. Psikiyatri göründü egg su çekildi temiz çok şükür. Sadece ilgilenmesi gereken bir çocuk. Normal okula gönderin dedi TV izlettirmeyin. Beraber temizlik yemek yapın oyunlar oyna yin. Özellikle dinlemiyor. Çağırıyorsun hiç oralı olmuyor . Kapıyı açıp gidebilir. Sormadan. 5 yaşında. 2 sefer berbat şekildede havale geçirdi.

5 yasinda belirtileri nelerdi hicmi konusmuyor haraketleri neler

Merhaba anneler bundan tam üç ay önce oğluma uyaran eksikliği teşhisi konuldu. Şuan 2,5 yaşında. Neleri vardı peki etrafında dönüyordu, arabaları hemen ters çevirip döndürüyordu tekerlekleri, ismine bakmıyordu, göz teması kısıtlıydı, hiç bir şekilde komut almıyordu, işaret parmağını kullanmak yoktu, çok hareketliydi bu yüzden zaten bizi dinlemiyordu bile günde sadece iki kere sakindi öğlen uykusu ve gece uykusunda. Bunlar dışında çorabını çıkarabiliyordu ama giyemiyordu, kalemi tutup çizgi çizebiliyordu, yemeğini kendi yiyebiliyordu çatalla olabilecek şeyleri, istediği şeylerin yanına götürüp elimi aşağı doğru eğince orada birşey istediğini anlıyordum. Kelime hiç yoktu anne baba dahi. Anne çok nadir. Biz üç ay önce hemen kreşe yazdırdık ve özel eğitim almaya başladık. Haftada üç tam gün kreş diğer iki günde toplam da üç saat; bir saat psikolog , bir saat okul öncesi ve bir saatte dil terapistinde eğitim aldık. Şimdi neler değişti dersekte öncelikle her kreş çıkışında hava güzel ise tabi başıma gelecekleri bile bile parka götürdüm onu ne geliyor başıma sürekli koşuyoruz sürekli ve kesinlikle dinlemiyor çıldırıyorum inanın bunu aşamadık daha ama ona dışarıda çocuklarla olmak iyi geliyor görüyorum, ismine bakmaya başladı, göz teması artık sürekli var, komut almaya başladı(tabi herşeyi değil basit şeyler), arabaları döndürmeyi engelledik ve kendi dönmesinide tabi yine arada yapıyor ama şimdi her çocuk yapıyor. İşaret parmağını kullanmaya başladı( babası çok uğraştı bunun için) birşeyler demeye başladı özellikle fiilleri kullanıyor bitti, gitti, nadir kullanıyor ama aç gibi. Anne baba demeye başladı ama nadir yine. Etkinliklere katılmaya başladı kreşe başladıktan tam bir ay sonra o ilk bir ay zorlu geçiyor. Arkadaşlarıyla iletişim kurmaya başladı, bu aralar tanımadığı birini görünce utanmalara başladı gözlerini kapatıyor. Şimdilik böyle güzel gelişmelerimiz oldu bir daha böyle ayrıntılı üç ay sonra yazarım anneler Her çocuk kendine özel hepimiz üzüldük ama Allah büyüktür bir yerden kapı açıyor.

Oglumda 2buçuk yaşında kreş düşündürüyo beni çünkü bi çocugun dokunmasını istemiyo elinden biley aldırmaz hepten kötü olur biraas daha algıları açılmasını bekliyorum özel eğitime gidiyo haftada 2gün bizde tvyi kapattık 3ay sonra top atmaya basladı aç. İyiki dogdun. Alo baba. Eee. Ce oyunu kendi yapıo. Beni daha çok dinlio bakıo. Dün eve gelen misafiri farjetti ona baktı. Zıplamaya calışıyo ama henüz yapamıyo şimdilik böyle anne demesini benden bişeyler istemesini ihtiyaçlarını duygularını söylemesini okadar çok istiyorum ki

Biraz sabretmek lazım inan hepsi zamanla oluyor. Ben hiç zıplamayacak dediğim an zıplamaya başladı inanamadım. Yatakta sürekli biz zıplayıp gösteriyorduk ama yapmıyordu ama yapıyorlar sadece zamana ihtiyaçları var.

Bence kreş onu törpüler diye düşünüyorum bir dene istersen bir gün duruma göre devam ettirirsin

Maşallah diyeyim demekki sizin uyaran eksikliği varmış gecmis olsun gelisim geriliklerinde bu kadar malesef cabuk yol alamiyorsunuz nekadar ugrassanizda adiniza sevindim Allah bu mübarek gecede tüm cocuklara sifalar versin

Maşallah diyeyim demekki sizin uyaran eksikliği varmış gecmis olsun gelisim geriliklerinde bu kadar malesef cabuk yol alamiyorsunuz nekadar ugrassanizda adiniza sevindim Allah bu mübarek gecede tüm cocuklara sifalar versin
Sizin çocuğunuzda gelişim geriliği mi var

Bence kreş onu törpüler diye düşünüyorum bir dene istersen bir gün duruma göre devam ettirirsin
benim kizimada uyaran eksikliği dedi doktorumuz 14.5 aylik 1 aydan fazla tv kapattim daha fazla ilgi göstermeye çalışıyorum.tecrubeli olduğunuz için evde neler yapabilirim onunla kaliteli zaman geçirmek istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…