Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Kleopat merhaba canım. Oğlunu merak ediyordum iyi olduğuna sevindim.
Ben diyetçi hasbeen

Bugun rapor aldık otizmgeçicek bişey değil ilerisi nasıl olur beni neler beklio aklımda bu sorular
Günbatımı canım eskiler beni tanır. Özet geçeyim oğlum 10 yaşında ilk raporumuzu 2,5 yaşında aldık hiç unutmuyorum psikolog şu kırmızı kalemi al annene ver dedi yapamamıştı komut almadı.
Markette tatilde deli gibi koşardı. Uzun yıllar boyunca evde sesi çıkmasa başına bir şey mi geldi diye korktuk. Şimdiii maaşallah deyin oğluma.
Şu an tam 10 yaşında 3. Sınıftayız komut alıyor okuma yazma biliyor gözümün içine bakıyor
Normal değil hala otizmli ama çok yol aldık dışardan ilk bakışta anlaşılmıyor.
Markete gideriz gezer dolaşır seslenirim gelir. Burdayım diye. Acıkır dolaptan yemek alır mikrodalgada ısıtır yer.
Ne yaptım Hasan önal çocuk metabolizma Dr u na gittim diyet verdi hafifletti diyeti ama hala yapıyoruz. Yeni rektal ozona başladım ikisi de iyi geldi.
Size Ümit olsun inanın 2,5 yaşında hiç konut almayan tuvalet eğitimini 5,5 yaşında kazanan bir çocuktan iyi kötü kendi ihtiyacını karşılayan bir çocuğa dönüştü. Dua eder dua beklerim

Benim oğlumda öyle idi koşarak kendini ifade ediyor seviniyor:)))

Maşallah Allah bağışlasın

Orasi kesinlikle ole ama anne yuregi bianonce olsun bitsin dion konussun iletisime gecsin be tvymis hayatimi kararti
Evet anne yüreğimiz dayanmıyor maalesef.Tv izleyen her çocuk aynı olmuyor mesela büyük oğlumda TV izledi maşallah çok başarılı defalarca deneme sınavlarında türkiyede derece yapan çok zeki bi çocuk. Bende çok TV ye mana buldum prof.ada sordum bana dediği temelde sorun varsa TV bunu gün yüzüne çıkartıyor. Biz 16 aydır TV nin fişini dahi takmadık uyurken bile. Ha çok değişti gelişti ama hala eksiklerimiz var uğraşıyoruz.Rabbim bu yolda tüm annelerin yardımcısı olsun.

H hasbeenandgone sizi eski yazılarınızdan hatırlıyorum.Çok emek verdiniz çok uğraştınız sizin gibi bir annesi olduğu için oğlunuz çok şanslı tebrik ediyorum sizi. Oğlunuzun iyi olmasına çok sevindim.

Umarim.Allahim gonlundeki verir sana burdaki tum.annelere kimseyi ewlatlariyla sinanmasin

Aminn hepimize inşallah. 15-16 aydır sanki bi kabusun içindeyim gibi. Sürekli ne öğretebilirim diye cebelleşiyorum...sabah uyansam bu da geçti gitti elhamdülillah diyebilsem keşke... keşke...keşke...
Aynen bende öyleyim. Allahım sabah uyanınca oğlum tamamen düzelmiş olsun diye dua ediyorum.Bende ne öğretsem diye sürekli kafa yoruyorum

Aminn hepimize inşallah. 15-16 aydır sanki bi kabusun içindeyim gibi. Sürekli ne öğretebilirim diye cebelleşiyorum...sabah uyansam bu da geçti gitti elhamdülillah diyebilsem keşke... keşke...keşke...
Siz oğlunuzun iyi yönde geliştiğini nasıl gözlemlediniz?

Terapisti sevincini gösteriyor demişti konuşma olmadığı için dürtüsel olarak koşuyor
Ama bi kere bize biri gelmişti aynını yapmıştı şimdi pek yapmıyor zamanla daha neler çıkıyor o zaman daha iyi anlamlandirabiliyorsunuz

anladım sagolun zaten suanda konuşmasını beklemiyorum daha 14 aylik bile olmadi kelimeleri var ama bilmiyorum hakkımızda hayırlısı olsun

Biz 16 aydır dok. Kontrollerine düzenli gidiyoruz.Tabi ilk zamanlardaki haliyle şimdiki hali arasında dağlar var.ilk gelişim testlerinde yaptırdığımızda çok geri çıkıyordu.yani 24 aylıkken neredeyse 1 yaş geri çıkıyordu eğitime 24 aylıkken başladık bizim şansımız eve gelen özel eğitim hocamız oldu.enson 36 aylıkken denver yaptı dok. Umuz psikologla 2 ay ilerde dedi.ama eksiklerimiz var dedi temmuza kadar haftada 2 saat eğitim dedi.kreşede başlatın derim ama pandemiden ötürü siz karar verin dedi.
Siz oğlunuzun iyi yönde geliştiğini nasıl gözlemlediniz?

Masallah benim gecem gündüzüm oğlum çok düşünüyorum otizmli oldugu için değil Allah böyle vermiş çözümüne üzülüyorum yemeği çigneyemiyo yutamıyo iki saat sofra basındayız zaten tüy gibi hafif

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…