Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bende elinden aliyorum kayinvalideme gittigimizde dedesi bir poset abur cuburla geliyor esimin yigenine veriyorum bazisini da kendim yiyorum oglum yemesin diye.ama yine de veriyorlar eline bende kirilmasinlar diye bise diyemiyorum.onlarda kotu niyetli degil sevdikleri icin aliyorlar ama zararli.bazn esime anlatiyorum bu ekmek cikolata gibi seyler buyuk insanlara bile zararli kucucuk bebekte nelere sebep olabilir dedim.o zaman bana hak verip anlayis gosteriyor.

Okurken cok dikkatle okudum ve sizi cokc iyi anladigimi dsunuyorum benim dogum oncesi ve sonrasi iki uc aylik donem hibi siz birde yaninizda bur buyugunuz olmadan atlatmissiniz ayni sekilde benimde annem yanimda olmasaydi saniirm psikolojim alt ust olmustu ve antidepresan dogum oncesi ve sonrasi cok dusunduk ama doktora gutmekten vazgectim cunku emziriyordum neyseku cok sukur atlattik siz de atlatmissiniz en guzeli budurya zaten zorlu yollardan sikintilardan gecip sonunda sahip olduguna sukretmeyi bilmek bende o nedenle kendimi uzmemeyi basardigimi dusunuyorum tabi bazen uzulebiliriz dogal olarak ama nasil olursa olsun onlar parcamiz biz onlar icin variz mutlu olalimki onlarda mutlu birer birey olarak buyusunler ismi olmasin etiketi olmasin sadece mutlu olsunlar istiyorum

Evet zor donemden gectim ama bu durumun beni cok olgunlastridigini dusunuyorum bekarken zor bi hayatim olmadigi icin cok fazla bocaladim ama cok sukur atlattim.benim bebegim emmedi onun uzuntusu ve mucadelesini de cok verdim bi sure sutumu sagdim ama 5 aydan sonra cekildi o yuzden ilac kullanabildim.evet ne olursa olsun benim minik melegim dedim ve rahatladim.bazen kotu bi insan olup insanlara zarar vermesindense masum bir melek olarak kalsin diye dusunmuslugum var o yuzden Allahtan hayirlisini diledim hep

günaydın hanımlar çocuklarınızda taklit becerisi varmı? örneğin hayvan taklidi yada başka sesler? ne zaman yapmaya başladılar?

günaydın hanımlar çocuklarınızda taklit becerisi varmı? örneğin hayvan taklidi yada başka sesler? ne zaman yapmaya başladılar?
Günaydın Esrade,bizde taklitler 2 yaşını geçince başladı fakat biz sürekli oyun oynuyorduk yani mış, miş gibi oyunlar.bunlar çok önemli hayal dünyası gelişiyor.oğlumun oyuncak hayvanları vardı önce hayvanları tanıtıp sonra nasıl ses çıkartır diye sorarak sesleri taklit etmeyi öğrettim. Görsel olarak daha iyi öğrendikleri için oyuncak yoksa internetten hayvan resimlerini göstererek çalışabilirsiniz.Biz hayvanları alıp parka götürüyor,yemek yediriyor,okula götürüyor hatta arada anlaşamayıp kavga ettiriyorduk...yani dilediğiniz kadar genişlete bilirsiniz hayal dünyasını..Bunun yanı sıra dr culuk,öğretmencilik,evcilik gibi oyunlarda oynatabilirsiniz.

Sayfa amacını aşmaya başladı sanki..Keşke bu yollardan geçmiş arkadaşlar eskisi gibi hangi yollardan geçtiklerini,neler yaptıklarını anlatsalar herkes bir umut bekliyor burada.Çocuğu otizmli olmayanlar daha çok vakit geçirir olmuş burada...

Sanirim bana bi laf dokundurdunuz.otizm olup olmadiginin teshisi bu kadar kolay koyulabiliyor demek.amacim polemik yaratmak degil.gittigimiz psikiyatri doktoru sizin cocugunuzda otizm ortaya cikmaz diyemem bu risk her bebekte var suan otle bi belirti yok ama sonra ortaya cikabilir aileler iki yasina kadar normalsi geriledi diye geliyorlar o yuzden ancak iki yastan sonra belli olabilir demisti.bu arada sabirla cevap veren bi abla gibi yardimci olmaya calisip destek olan herkese tesekkur ederm uzduysem kirdysam ozur dilerm bi daha yazip da vaktinizi almayacm siz de haklisiniz

Bizim 24 aylık iken ses ve hareket taklidi başladı. Eğitime başladıktan 1.5 ay sonra.
teşekkür ederim cevabınız için oğlum 29 aylık olacak bu ayın sonunda fakat yeni yeni kedi sesi falan çıkarmaya başladı buna şükür yinede inşallah yakında başka seslerde çıkarır kelimeleride artar.

teşekkür ederim cevabınız için. çok uğraşıyoruz kedi köpek gösterip seslerini yapıyoruz ama yeni yeni maavvv demeye başladı inşallah devamı gelir. resimli kitaplarımız var fakat dikkati dağınık olduğu için 10 dakika oturtup kitaba baktıramıyoruz hemen kalkıyor yada sayfaları hızlı hızlı çevirip kapatıyor çok şükür yinede sabırla devam ediyoruz anlatmaya.. oğlum 29 aylık oacak bu ay sonunda.

Burasi herkese acik bir platform muydu yoksa biz mi yanlis biliyoruz amacini asmaya basladi da ne demek ?? Burada yalnizca cocugu olan sizmişsiniz gibi bencilce konusmatin lutfen amacim kimseyi kirmak incitmek degil ama sizin bu can yakici sozleriniz karşisinda susamiycam kusura bakmayin kimin evladi otizmli kimin değil buna siz karar veremezsiniz henuz teshis konulmadi diye otizmli degil diyemezsiniz bunu siz bilemezsiniz ayrica oyle olsa bile burasi herkese acik bir platform herkes ozgurce yazabilir sozlerin8ze dikkat edin

Benim oglum taklit yapmaya basladı ama sadece bizi taklit ediyor. Babasi her aksam telefonu sarja takip yatiyor o da yatmadan prizle fisle sarj takiyomus gibi yapip yatiyor. Parmaklarimla kara kedi geldi geldi yapiyorum o da parmaklarini ayni sekilde yapiyor bana. Ama seslendirmek istemiyor o yuzden hayvan sesleri cikarsamda soylemiyor henüz.

Sevgili kestaneşekerim öncelikle olgunlukla cvp verdiğin için teşekkür ederim.Bende polemiğe girmek istemiyorum özellikle bu sayfada. okb hastasıyım demişsin bi de dr bişey yok dediği için, takıntın olduğunu düşündüğüm için böyle bişey yazma gereksinimi duydum.(Zaten çoğu yerde de belirtmişsşn takıntılı olduğunu)Teşhis koymak ne haddime ben dr değilim yardım isteyen arkadaşlara da en fazla belirtiler var dr görünün dememden öte geçmez.Son zamanlarda sen de görüyorsundur tanı koydurmaya gelenler filan oldu sanki dr. sitesi kaldıki dr. sitesi bile olsa onlar bile uzmana görünün derler.Bu sebeplerden ötürü amacını aştı dedim.Buradaki anneler yaralı kolu kanadı kırık.Kimseye anlatamadıkları dertlerini buraya döküyorlar.Kimse yazsın yazmasını deme hakjım yok tabiki ama insan bu sayfada konu başlığı ile alakalı şeyler duymak istiyor.Eskiden giren arkadaşlar bir bir ilişkisini kesiyor.Sanırım bunlar etken girmemelerinde...Bebeğinle sağlıklı günler dilerim...

Sizi tanımıyorum...Ortaya yazılmış bir yazı için neden cvp verme gereği duydunuz?Asıl siz haddinizi bilin!!!ve bir daha beni alıntılayarak yazmayın çünkü muhatabım değilsiniz...

Sizi tanımıyorum...Ortaya yazılmış bir yazı için neden cvp verme gereği duydunuz?Asıl siz haddinizi bilin!!!ve bir daha beni alıntılayarak yazmayın çünkü muhatabım değilsiniz...

Ozgurlumuze laf ettiginiz anda size cevap verme hakkina sahip oluyorum ortaya attiginiz lafa dikkat etseydiniz uzerimiz alinmaz cevap vermek zorunda kalmazdik hem olgunluk bekleyip hemde uslupsuzca yazan sizsiniz guzel cevap bekliyorsaniz ilk once siz uslubunuza yazdiklariniza dikkat edeceksiniz buradaki tum anneler yaralı yarali ki evladi icin girmis buralarda vakit harciyorlar empati yetenegine sahip yardimsever annelerden aldigimiz cevaplara bur bakin birde sizin yazdiginiz sevimsiz cumleye bir bakin ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksiniz burda kimse kimseyi tanimiyor ama herkes samimi yaklasimlarda bulunuyor tabi sizin gibisine ilk kez rastladim ve haliyle cevap verme gereği hissettim .. ayrica beni alintilamayin muhatabim degilsiniz nasil bir cumledir ? Bu lafin ustune inanin birsey diyemiycem sizde haklisiniz sizin gibikere cevap verme sacmaliginda bulunmus oldum polemige donusmesin hoşcakalin saglicakla kalin

Kestanesekerimm yazilanlar yuzunden ozur dileyip birdaha yazmayacagini vaktinizi caldigini yazmis diger bayan estagfurullah olurmu oyle sey yanlis anlamayin oyle demek istemedim dmek yerine onaylarcasina konusmus dogru birdaha girip yazmama karari en guzeli rhaatsiz oluyo birileri tum annelere sabirlar evlatlarina sifalar diliyorum umarim hhepimiz iyi ornek olabilecek anneler olup evlatlarimizi en guzel sekilde yetistiririz hyardimci olan vaktini harcayip cevap verme yardimci olma nezaketinde bulunna herkese tesekkur ediyorum Allah hepinizden razı olsun sağlicakla kalin

Esrade benim oğlumda tam 29 aylıkken hayali oyunlara başladı.Bıkmadan yılmadan anlat canım bi süre sonra kendi oynamaya başlayacak inşallah.

maşallah cnm sizi taklit etmeside çok güzel bi ilerleme inş diğer sesleride çıkartmaya başlar yakında ;-)

Esrade benim oğlumda tam 29 aylıkken hayali oyunlara başladı.Bıkmadan yılmadan anlat canım bi süre sonra kendi oynamaya başlayacak inşallah.
mesajlarınız nasıl moral oluyor anlatamam umudumu hiçbirzaman kaybetmedim kaybetmeyeceğimde çocuklarımız çok daha iyi yerlere gelecek zamanla sabırla aşacağız inşallah

evet benim takintm buyuk ihtimalle ama iki yasina kadar hic bir cocugun durumu belli degil bence. bu arada Eski uyelerin girmemelerinin sebebi cocuklari bu durumu atlatti o yuzden bakmiyorlar yani ben oyle dusunuyorum.insallah en kisa zamanda sizlerin cocuklari da toparlayacaktir hepiniz guclu sabirli ve cok mukemmel annelersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…